Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az igaz, hogyha Magyarországon...

Az igaz, hogyha Magyarországon valaki közmunkát kezd végezni, akkor utána nehéz neki belőle kikeveredni, és újra rendes munkát találni?

Figyelt kérdés

15 éve külföldön élek, az utolsó otthoni melóm közmunka volt, a megelőző 2 évben. Volt, hogy egy munkatársam osztotta nekem az észt, hogy ne nagyon reménykedjek abban, hogy ki tudok onnét törni, mert aki egyszer oda bekerül, annak utána drasztikusan csökkennek az esélyei normál munkahelyet találni, mert hogy a legtöbb hely diszkriminatív módon áll olyanok felvételéhez, akik közmunkát végeznek.

De szerencsére ki tudtam jönni külföldre, részben szülői segítséggel. Azt azóta is mondta nekem valaki, hogy ha nem jövök ki, akkor a közmunkában ragadtam volna, szerencsésebb esetben esetleg felvesz a környezetgazdálkodás állandós dolgozónak.

Ez tényleg így van? Csak azért érdekel, mert néha értelemszerűen átfut rajtam, hogy vajon hogy alakult volna az életem, ha otthon maradok. Illetve, hogy ha segélyen lévő ismerősöm be akarják hívni közmunkára, akkor érdemes-e azt tanácsolni neki, hogy inkább gyorsan próbáljon valami rendes munkát találni, ahelyett hogy elfogadja?



jan. 22. 04:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Jelentkezel pl. Egy gyárba, a kutyát nem érdekli hogy te ezelött közmunkán voltál...Szerintem ez nem kizáró ok hogy felvegyenek! Elmondod hogy nem volt akkor épp más lehetőséged azt kész. Ha normálisak akkor nem érdekli őket,ha meg szemetek akkor úgy is belekötnek valamibe.
jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Közmunka után csíphetsz meg jobb állást, de ha hajléktalan vagy akkor már necces a helyzet, nem szeretik őket, főleg ha meglátják a "lakcím nélküli" lakcímkártyádat.
jan. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet belole keveredni, csak sok kozmunkas azert nem talal rendes allast mert olyan a munkamoralja. Nem lehet rajuk bizni semmit, nem tudnak semmi munkafolyamatot megtanulni, nem tudnak idoben odaerkezni a munkahelyre, stb.

Pl egyik ismerosom bukdacsolva tette le az erettsegit. Elment a hivatalhoz fuvetnyirni de nem veszik fel normalis munkahelyre mert semmihez nem ert es nem is akar semmit sem megtanulni.

Egy masik ismerosom festonek tanult de onalloan egy egyszeru szobat nem tud kifesteni. A sajat apja sem viszi magaval dolgozni pedig o epitesi vallalkozo. Szoval o is inkabb elment kozmunkara.


Viszont volt egy szomszed aki konyvelokent nem talalt allast, igy a hivatalnal dolgozott mint kozmunkas de az irodan csinalt valamit. Kesobb lett allasa es irodavezeto lett.

Tesom is volt a hivatalnal kozmunkan mert egy ideig nem talalt allast es irodan dolgozott valamit. Kesobb lett rendes allasa normalis fizetessel.

jan. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem igaz. Ingyen kap képzést, segítik a kiemelkedést.
febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14: Ez csak egy elmélet, hivatalos állítás, vagy pedig láttál is már rá konkrét példát?
febr. 3. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!