Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan dolgozzak együtt...

Hogyan dolgozzak együtt valakivel, akivel nagyon rosszul jövök ki?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, diákmunkát végzek egy vendéglátós helyen már több, mint fél éve. Mindannyian a húszas éveinkben lévők vagyunk, nagyrészt nők. A műszakban, amit vállalni szoktam, ketten szoktunk lenni. Az összes kollégámmal jól kijövök, elégedettek is a munkámmal, annak ellenére, hogy elég keveset megyek dolgozni az állandós dolgozókhoz képest. Béketűrő és konfliktuskerülő ember vagyok, inkább elengedem a dolgokat, mint, hogy konfliktushelyzet alakuljon ki. Van egy kollegám viszont, akivel egyszerűen borzasztó együtt dolgozni. Rengeteget beszél, ami baromira idegesít, nem érzi, hogy nem vagyok kíváncsi a sztorijaira. Ráadásul folyamatosan árgus szemekkel figyeli, hogy mikor rontok el valamit, és egyből be is szól, ha észrevesz bármi ilyesmit. Van, hogy egyébként ő tudja rosszul a dolgokat, mégis beleokoskodik. Sokszor újracsinálja az általam már elvégzett feladatokat, mondván, hogy "neki erről más elképzelései vannak", ezzel egyrészt leminősíti a munkám, másrészt csomó időt elpazarol. Rendkívül szőrszálhasogató. A feladatok megosztásáról soha nem konzultál velem, mindig eldönti, hogy ő ezt meg azt fogja megcsinálni, és így sokszor rám maradnak végül a kellemetlenebb feladatok. Tudom, hogy el is meséli másoknak, ha valamit hibázok, mert visszahallom, hogy mindig elsztorizgatja, hogy ezt meg azt hogy nem csináltam jól, amikor együtt dolgoztunk. Sokszor már előre szorongok, ha tudom, hogy másnap együtt dolgozunk, mert tudom, hogy végig ideges meg irritált leszek a műszak során miatta.

A szeretteim, akiknek beszéltem erről a helyzetről, mind mást mondtak. Valaki szerint csak egyszerűen ignorálnom kellene, és minimalizálni a kommunikációt, nem is reagálni igazából a dolgaira, csak, amikor a feladat miatt muszáj. Mások szerint ugyanazt kéne csinálnom vele, mint ő velem, szóval tükrözni kb. a viselkedését, (elpofázni az egész életem neki, kijavítgatni mindent, amit csinál, stb) mert "ettől majd észreveszi magát". Párom szerint az asszertív kommunikáció lenne a legjobb, megmondani neki, amikor bánt, amit csinál, hogy bánt, amit csinál (nem hiszem, hogy ez nagyon meghatná sajnos, meg nem is akarok ilyen érzelgős beszélgetést vele igazából). Valaki azt javasolta, hogy csak legyek vele ellenséges, ami a szívemen, az a számon :D

Arra is gondoltam, hogy beszélnem kellene a feletteseimmel, hogy nem vagyok képes vele együtt dolgozni, és ne osszanak be minket együtt, de nem akarom, hogy különféle pletykák induljanak el a cégben, hogy én kibeszélem őt, meg ilyesmik, és azt se szeretném, hogy esetleg én húzzam a rövidebbet, mivel csak diákmunkás vagyok, ő meg 40-órás, és én legyek végül hibáztatva.

Nektek volt ilyesmi sztoritok? Végül hogyan oldottátok meg, milyen viselkedés, kommunikációs stratégia vált be? Mit kéne tennem? Nem szeretnék egy kellemetlen kolléga miatt felmondani egy olyan helyen, ahol alapból jól megvagyok :(



jan. 22. 10:51
 1/2 anonim válasza:
100%
Én vele beszélnék először négyszemközt, és döntse el ő, hogy akar-e veled továbbra is dolgozni, vagy inkább cseréltek beosztást. Aztán együtt szóltok a feletteseknek, ha kell. Így abszolút védve vagy, mert nem mondhat rólad semmi rosszat, mivel ő döntött. :)
jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szintén vendéglátás és több személlyel is

Mindenkinél más vált be de mivel én voltam ott a legrégebbi dolgozó könnyű helyzetben voltam

Volt akinél az ignorálás vált be volt akinél úgy írtam a beosztást hogy csak max 7végén találkoztunk

De a négyszemközti beszélgetés általában működik

Bár amilyennek leírtad az is lehet hogy azért van így a beosztás mert mások se szívesen dolgoznak vele

jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!