Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaidőben állásinterjú?

Munkaidőben állásinterjú?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem még egy héttel ezelőtt egy állásra, tegnap kaptam a telefont, hogy a héten tudnának meginterjúztatni online, csak az a baj hogy munkaidőben lesz délelőtt én dolgozom próbáltam át tenni másnapra vagy másik napokra de ő nekik csak ez az egy nap jó minden héten a vezető ekkor interjúztat elmondásuk alapján, nem tudom mit csináljak? A jelenlegi munkahelyemen legyek őszinte és mondjam el hogy megyek interjúra délelőtt otthon kell maradjak és amint vége, jövök dolgozni? Vagy hazudjak hogy beteg vagyok nem szeretnék erre egy szabadságot rááldozni ez egy fél órás interjú lesz körülbelül bent a munkahelyen meg nincs úgy szünetem hogy el tudjak vonulni nyugodtan beszélni.

Mit csináljak?



jan. 23. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

El kell menned hivatalos ugyben kesobb érsz be. Ennyi. Semmi közük hozzá miert.

Amugy nekem gyanus egy olyan cég aki napok mulva már be is hív.

jan. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

1. Szabadságra mész

2. Jelzed, hogy később tudsz csak bemenni, vagy hogy napközben el kéne ugranod valahova, és majd ledolgozod.

3. Mégis megpróbálod az interjút olyan időpontra átkérni, ami nem ütközik a munkaidőddel.

Ezek az opciók vannak. Hogy ebből melyik megvalósítható az esetedben azt neked kell tudnod. A betegség bejelentésével az a baj, hogy akkor a házi orvosodtól kérned kell igazolást a keresőképtelenségről (köznyelvben táppénzes papír) arra a napra, ami így ebben a formában táppénz csalás.

jan. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Sosem szoktam elmondani, hogy interjúra megyek, nem vagyok hülye...

Ha nem tudsz eljönni fél órára, akkor vegyél ki szabit.

jan. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel ki fel nap szabadsagot vagy beszeld meg az orvossal, hogy adjon igazolast aznapra
jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
1: Miért gyanús?
jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Gyanús 😃 Ugyan, mitől gyanús, ha egy hét után behívják interjúra? Én novemberben elküldtem az önéletrajzom valahova, két óra múlva felhívtak, hogy menjek be egy interjúra, másnap be is mentem és ott helyben felvettek, azóta ott dolgozom. Sürgősen kellett nekik ember, én pedig épp munkát kerestem, mert előtte felmondtam az előző helyen. Mindenki jól járt.


Akármilyen hihetetlen, a cégek általában azért hirdetnek állást, mert emberre van szükségük 😃

jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező! Ezer módja van, hogy másra hivatkozz, jön a villanyóra leolvasó, be kell engedned. Vagy orvoshoz mész, kormányablakba mész ügyet intézni ... stb. Miért kéne megmondanod, hogy interjúra mész? Azzal csak kellemetlenséget okozol magadnak. Elég, ha akkor tudják meg, hogy váltasz, ha már lesz biztos helyed és beadod a felmondásod.
jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hazudni fogok, hogy jön a vizes szakember és be kell engednem, és felajánlom Hogy csütörtökön tovább maradok bent. Es akkor mindenki jól jár
jan. 23. 09:55
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tom, nekem elég rugalmatlannak hangzik az "új" munkahelyed. Online van, tehát nem mindegy, hogy ki honnan csatlakozik be arra a 15 percre? Akár este 8kor is lehetne :/ Biztos, hogy akarod te ezt?
jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Szabadság...

Gondolom neked sincsenek nagy elvárásaid a munkahelyeiddel szemben, ha hazudgálsz.

jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!