Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez mennyire pofátlan? Ti mit...

Ez mennyire pofátlan? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy ideje munkát keresek. Már lett volna pár alkalom, de mivel nem voltak nagyon kecsegtetőek mindig jött egy jobb ajánlat, amire vagy nem engem választottak vagy azóta is hívnak..

Az egyik ilyen eset egy büfés kasszás meló lett volna, elmentem interjúra és tájékoztattak a részletekről. Ezután egy nappal hívtak a Lidlből, hogy ha aktuális mehetek interjúra. Persze elmentem, az első fordulón szimpatizáltunk is úgy gondolom, viszont itt a második körös interjú karácsony után lett volna, de addigra a másik helyen alákellett volna írni a szerződést meg orvosi alkalmasságit csináltatni, hogy január elején tudjunk kezdeni. Végül ezt a lehetőséget visszautasítottam, mert a Lidl mégiscsak 50 ezerrel magasabbat ajánlott és 1 muszakkal kevesebbet.

Persze a lidltol azóta is hívnak, a másik helyre meg a helyemre felvettek mást.

Most találtam ismét egx nyitott pozíciót ugyanannál a cégnél, csak most szendvicskészítő pozícióba. Holnap lesz interjú ismét. Közben egx másik helyről hívtak, ott csütörtökön lesz az interjú. Szintén kevesebb műszak ugyanannyi juttatásért mint a másik helyen..

Nyilván nem szeretnék megint 2 szék közé esni, meg hát komolytalannak és kiszámíthatatlan sem szeretnék lenni, csak egyszerűen próbálom a számomra megfelelőbb helyet megtalálni..

Nyilván gáz lenne ha ezek után megint visszamondanám a korábbi munkát, de amíg nem tudom fixen, hogy felvesznek a másik helyre addig nem fogom ezt elmondani.

De ha úgy alakulna, szerintetek mennyire lennék pofátlan ha másodjára is az én megkeresésem után visszalépnék?



jan. 23. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik próbálkozás lenne pofátlan. Az első bárkivel előfordulhat, nem várható el azonnali és végleges elköteleződés. A második visszatáncolás után nagyobb eséllyel fogják azt mondani, hogy ide többet ne gyere.
jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azzal sem lenne baj,ha elfogadod a kevésbé jó lehetőséget (bárhonnan is kapod az ajánlatot), elkezdesz dolgozni,majd próbaidő alatt elmész. Így működik a világ, hogy mindenki a jobbat szeretné és arra hajt. Amíg vársz a jobb ajánlatra, addig is van bevételed.

A kérdésre válaszolva egyetértek az előttem szólóval, ha most is elutasítod őket,valszeg máskor már nem lesz esélyed,mert nem fognak komolyan venni.

jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

addig amíg nem kapsz valahonnan írásos ajánlatot, nem szabad semmit sem ténynek venni... ha ide felvennének, de a próbaidőd alatt kapsz jobb ajánlatot, akkor arrébb tolod a biciklit és ennyi.

De a cég sem fogja hagyni, hogy jolly jokernek használd őket.

jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as jól mondja. Ameddig nem tolnak eléd egy szerződést addig mindig nyitottnak kell lenni. Jártam már úgy hogy telefonon ajánlatot kaptam aztán végül mégse kaptam(ritka és pofátlan...de előfordul)
jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Álláskeresésél nincs pofátlanság. Az egész életed a tét, bazki. Nyilvánvaló, hogy alaposan megrágod.
jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Elfogadnam a kevesebbet. Ha jön jobb váltok.
jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!