Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A helyemben te mennél vagy...

A helyemben te mennél vagy maradnál?

Figyelt kérdés
Vidéken lakom, ami egy megyeszékhely, viszont nincs itt számomra munkalehetőség. Budapesten lenne. Próbálkoztam távmunkával, hibrid munkával, esélytelen. Két szakmám van, az egyik 100% Budapesthez kötött, a másik pedig gyakorlatilag szintén. Viszont van itt egy szép lakásunk, gyönyörű, zöld környéken, amitz imádunk. 8 évet albérleteztünk, gyűjtögettünk, mire végre saját lakásunk lett, olyan, amilyet szerettünk volna. Ha felköltözünk Pestre, el kellene adnunk, egyrészt megszakadna érte a szívem, másrészt van még rajta hitel. Így amit eladás után meghagyna nekünk a bank, semmire nem lenne elég Pesten. Kezdhetnénk elölről a sok 100 ezres albérletezést, élhetetlen környéken és soha többet nem lenne esélyünk saját lakásra. (Nem vagyunk már fiatalok.) A férjemet ideköti a munkája, amit önszántából sosem hagyna itt. De ha nekem muszáj lenne mennem, velem jönne (két lakást nem tudnánk fenntartani és nem szeretnénk külön élni). Egyébként is gyakran járunk Pestre, nagyon szeretjük, főleg én, mert minden, ami engem érdekel, ami nekem fontos, ott van. (Kultúra, élet, művészet.) Imádom, de nem tudom, tudnék-e ott élni. 2 hétnél többet még sosem töltöttem ott egyfolytában. Az lenne a legjobb, ha lenne hibrid állás, heti 1-2 nap ottléttel és itthon lakással, de sajnos nincs ilyen lehetőség. Te hogy döntenél a helyemben?

2023. szept. 26. 21:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Maradnék.
2023. szept. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%

Csak egy részlet: "Kezdhetnénk elölről a sok 100 ezres albérletezést" - annyiért Budapesten nem találtok bérleményt, vagy ha igen, ott tényleg nem akartok lakni.

Egyébként tanulni nincs már kedved, lehetőséged? Mert sok szakmában van most is rendszeres home office, amihez ritkán kell bejárni.

2023. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Költöznék, lakást kiadnám.

Így ha nem jön be vissza lehet csinálni.

Ha meg bejön akkor még mindig el tudjátok adni ha szeretnétek.

2023. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
A kiadás nem jön szóba. Nem szeretnénk, hogy idegenek lelakják a lakásunkat. Ismerősi körben nagyon rossz tapasztalatok vannak a bérlőkkel, akik jelentős anyagi kárt okoztak. Én is sok mindent láttam. Kár, pedig ez lenne a leginkább logikus. 40 éves vagyok, van egy egyetemi diplomám, egy OKJ-m és egy PhD-m. Most is csinálok egy tanfolyamot, amivel online lehet dolgozni, de az csak zsebpénz és nem is életcél. Több tanulást nem tervezek plusz pénz sincs rá.
2023. szept. 26. 22:20
 5/26 A kérdező kommentje:
Amúgy 2-es a sok 100.000 nem azt jelenti, hogy sok olyan albérlet, ami 100.000 Ft-ba kerül, olyat már itt sem kapsz jó pár éve (egyébként Budapest után ez a legdrágább magyar város, erősen túlárazott).Azt jelenti, több, sok × 100.000. Tehát 200.000, 300.000, ennek többszörösei.
2023. szept. 26. 22:22
 6/26 anonim ***** válasza:
44%

160 ba kerül egy másfél szobás, 2 személyes albérlet.

Közepes környéken, közepes minőségű, közepes közlekedés szempontjából.

Akinek nincs állása ne vegyen ki 180 fölöttit.

2023. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Tehát mennél vagy maradnál?
2023. szept. 26. 22:36
 8/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, mihez értesz, de rengeteg olyan munkahely van, ahova heti 1-2x kell bejárni, a többi HO.
2023. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Mondanál példákat, mert én egyetlen egyet sem találok.
2023. szept. 26. 22:38
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
Kb minden ssc pl.vodafone
2023. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!