Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit válaszolnátok erre a...

Mit válaszolnátok erre a kérdésre?

Figyelt kérdés
Ha azt a kérdést kapnátok egy állásinterjún, hogy "mi a legnagyobb hiba, amit elkövettél?", mit válaszolnátok? Mi erre a jó válasz?

jan. 24. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Hogy féltem belevágni egy olyan állásba fiatalon, ahol fizették volna a jogosítványomat és teljes mértékben vállalták volna a betanításom egy új területen. Nem hittem magamban, kevésnek éreztem magam hozzá, pedig ma már tudom, hogy mi mindenre vagyok képes.


43/N

jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, hogy nem lehet egyértelműen hibaként elkönyvelni, illetve sorrendet felállítani a tetteim között. Valamelyik rossznak tűnő döntés idővel valami olyan jóhoz vezetett, amire egyébként nem lett volna lehetőség.

Ha pedig valami egyértelműen is rossz, adott helyzettől függ, más rossz döntésekhez képest hol van.


Egyébként sok dolog csak azért tűnik hibának, mert ma olyat tudok, amit akkor nem, de képtelenség lett volna akkor tudnom. Ezért így nem ítélném meg.


Végeredményben mindenből tanultam valamit.

jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

#2 Azért csak van olyan dolog, amire visszagondolsz és azt mondod, hogy hiba volt.


Nekem van egy ilyen, míg élek, bánni fogom. Volt egy munkahelyem, iszonyúan lekezelő, szemét volt velem az egyik kollegina. Első munkahely volt, tapasztalatlan és rettentően bátortalan voltam. Ő meg pár évvel idősebb nálam és azt hitte, ő a királynő. Kimentem mosdóba és szinte utánam hajította a kulacsát, hogy "ha már úgy is mész, ebbe hozz nekem vizet!". Annyira sok szemétség volt akkor már a rovásán, hogy egy hirtelen ötlettől vezérelve, miután megtöltöttem vízzel, beleköptem. Életemben soha nem csináltam még csak hasonlót sem, nem tudom, mi ütött belém, de aznap nem bírtam aludni és azóta is ha eszembe jut, rettentően szégyellem magam, pedig eltelt 25 év.

jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3: az egy dolog, hogy rendszeresen követek el hibát, más kérdés, melyik a legnagyobb.

Másrészt ez a sztori nem pont az, amit egy állásinterjún megosztanék. Akkor már inkább kitérő választ adok egy ilyen egyébként is indiszkrét kérdésre.

jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, állásinterjú, odáig már nem jutottam el 😃
jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
itt az a lényeg, hogy nehogy azt mondd, hogy semmit sem hibáztál sosem, mert az egyértelmű jele a nem őszinteségnek.
jan. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Nemrég voltam egy állásinterjún,ahol ezt megkérdezték. Konkrét munkahelyi példát hoztam, de lehet mégsem ezzel kellett volna válaszolni. Azóta is ezen gondolkozom, hogy mi lehet a jó válasz (már ha van ilyen). :)
jan. 24. 17:21
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: intelligens HR-es ebből legfeljebb az önreflexióra való képességedet méri fel.


Hacsak nem olyan sztorit mondasz el, hogy beszívva dolgoztál, lefektetted a takarítót, vagy magadnak utaltál a vállalati számláról.

jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem egy konkrét hibát neveznék meg (mert ilyen hirtelen eszembe se jut), hanem azt mondanám, hogy jó lehetőségeket szabotáltam azért, mert nem bízom magamban eléggé, és mert meg se történt dolgok miatt szorongok már jó előre.
jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Emberi: Nem voltam elég bátor amikor kellett volna, hogy bele vágjak új dolgokba, tanulásba, amit már korábban kellett volna, és most jóval le vagyok maradva hogy ott legyek, ahol lennem kellene karrierbe, pozícióba


Szakmai: adminisztrációs munka - boríték megcímzésnél a Szekszárdra szóló levelet SzeKSZárd helyett x-szel írtam.... :D (nem lett feladva, amikor észre vettem, kicseréltem a borítékot :D )

jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!