Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tapasztaltatok már életkor...

Tapasztaltatok már életkor szerinti diszkriminációt, kirekesztést, szivatást a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Tudok egy olyan esetről, amikor a főnök beszólt a jóval fiatalabb dolgozójának, hogy "Mi az, nem bírod? Bezzeg én a te idődben sokkal jobb teherbírású voltam"

jan. 24. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak az egománia. Ez mindenhol jelen tud lenni.
jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kitana. ***** válasza:
54%
A 25 alatti kolléganőt pár idősebb rendszeresen beoltja, hogy ő minek dolgozik annyira, neki egyrészt kevesebb munkával is jobb a fizetése (szja mentesség), másrészt minek neki a pénz, nincs gyereke, nem albérletben lakik stb, hagyja már az időseket dolgozni, mert nekik jobban kell a pénz. Egy időben eléggé rászálltak, aztán enyhült.
jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
#2 erdemes lenne ezeket a nyomoroncokat felvilagositani hogy mindenki a sajat penzeert dolgozik meg. ezeket mar lehet pofan vertem volna parszor
jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

2-es


Most komolyan? Bezzeg, ha egy fiatal nem teszi oda magát, jönnek azzal, hogy a mai fiatalok nem is szeretnek dolgozni. Komolyan mondom az idősebbeknek semmi nem jó. Néhány tényleg nem normális...


Egyébként szerintem amiről a kérdező írt, nem mindegy, hogy ez mennyire gyakori. Ha csak egy-egy esetről van szó, szerintem "csak" vicceskedni akart. Szeret az ilyen okoskodni vagy a figyelem központjában lenni. Ha máskor nem flegma vele, akkor nem kirekesztés.

jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Fordult elő ilyen a korom miatt, mert túl fiatal voltam/vagyok. 21 évesen alattam dolgoztak öten egy projekten, és mindegyik az apám/anyám lehetett volna. Úgy gondolták hogy majd ők mindent jobban tudnak nálam, meg amúgy se mondja meg egy 50 évesnek a 21 éves hogy mit csináljon. Kirekeszteni meg szivatni nem tudtak vagy nem mertek, de látható módon ellenkeztek bármi ellen amit mondtam, vagy direkt nem azt csinálták amit kértem. Úgyhogy sajnos meg kellett mutatni hogy ez így nem mehet, és hát hullottak a fejek. Utána a megmaradt emberek kiegészülve az újakkal már nem ellenkeztek és befejeztük a projektet rendesen. Volt tapasztalatom vezetésben, mert családi vállalkozásban 18 éves korom óta részt vettem ügyvezetőként, úgyhogy nem 21 évesen csöppentem a mélyvízbe és kaptam magam alá embereket. Aztán lejárt a megbízásom és nem hosszabbítottam szerződést.


Jelenleg egyetemen vagyok, de mellette adok ki lakásokat, és még így is hogy főbérlő vagyok, tapasztalom a lenézést az idősebbektől. Azt hiszik hogy csak mert fiatal vagyok, hajlandó vagyok megalkudni és meghunyászkodni. Úgyhogy igen, elég sok a rossz tapasztalat a kor miatti diszkrimináció vagy méginkább lenézés miatt.

jan. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez leginkább gyárakban és hasonló helyeken jellemző. És nem annyira a főnöktől, inkább az idősebb dolgozóktól. Tőlem anno 20-22 évesen azt várták, hogy a munkáknak, amikre beosztanak minket, mindig a legnehezebb, legfárasztóbb részét csináljam. Meg amikor le kellett állni a géppel 15-20 percre, hogy a lakatosok reparáljanak rajta valamit, úgy gondolták, hogy amíg ők ülnek és dohányozgatnak, addig én majd söprögetek. (Ezt söpröggetem!) Meg egyszer műszak végén egyikük beszólt, hogy nagyon mehetnékesen nézek ki, ahhoz képest, hogy én vagyok a legfiatalabb. Erre visszaszóltam már, hogy miért, amikor ő volt ennyi idős, akkor műszak végén talán mindig maradt volna a legszívesebben, le volt törve, hogy menni kell haza? Úgy összességében az öregek láthatólag úgy képzelték, hogy még a sorkatonaságnál vannak, és a fiatal dolgozók a szívatnivaló kopaszok.

Ezeket a dolgokat amúgy csak otthon tapasztaltam, amióta 15 éve külföldön élek (Hollandia), itt egyik helyen sem volt olyan, hogy életkorom miatt szívattak volna.

jan. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerencsére nem nulla intelligenciások közt dolgozom.
jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Metionin ***** válasza:
100%
Amikor gyárakban diákmunkáztam, előfordult, hogy az idősebb asszonyok beszólogattak, egy mosodában az ügyeletes méhkirálynő szívatott is. Bár nem teljesen a korom volt nekik a vörös posztó, hanem hogy egyetemista vagyok. Gazdag, elkényeztetett kislánynak csúfoltak, csak nem volt benne semmi logika, hiszen ha gazdag és elkényeztetett lettem volna, nem a szalag mellett meg a kórházi véres lepedőkkel gürizek éjszakánként, hogy tudjam finanszírozni a tanulmányaimat.
jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elso 2 munkahelyem ilyen volt. Huszas eveim elejen jartam, a vallalkozo akinek dolgoztam az 50 korul volt, a kollega szinten az 50 es eveiben jart. Lenzetek, mentek a beszologatasok. Elegem lett hogy leneznek, a fonok is kiabalt velem. Nehany honapot birtam es felmondtam.


A kovetkezo munkahelyemen a kollegak 8-12 evvel voltak idosebbek. Nem is a kor az ami miatt mashogy bantak velem hanem hogy en kezdo szakember voltam, ok meg mar tapasztaltak voltak. Tobb mindent rajuk biztak es en csak amolyan seged voltam sok esetben. Nekik ez nem igazan tetszett mert ugy tudom nem sokkal kerestek tobbet mint en, de nekik kellett a komolyabb dolgokat elvegezni es en segedkeztem mert ezt adta ki a fonok. Addig panaszkodtak amig a fonok kirugott kb 8-9 honap utan.

Utana csak jobb allasom lett, sot altalanossagban elmondhatom hogy szinte az osszes allasom jobb lett mint az elozo.

jan. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Help24 ***** válasza:
100%

Agyukra ment a Kádár rendszer!!!

Sajnos az a baj, ha csak a családtagjai között alakult ki ez a gondolkodás mód, akkor a gyerekekre is öröklődik.


Sajnos még velünk lesz 20-30 évet, mert az Orbán kormány még csak 14+ éves lesz. Szóval még bőven be kell érni azokkal az Agyukra ment Kádár rendszer színtű emberekkel, akik most még jelen vannak az Orbán kormány alatt.


Szomorú, hogy nem tudják nyugodtan hagyni a dolgozókat az idősebbek. Mindig van valami nyavajájuk, vagy éppen a duma, hogy nem voltál Katona.


Azt a katonaságot inkább hagyjuk, ami régen volt. Még az oroszok is kinevetnének minket, nem volt az annyira kemény, mint ahogy azt be dumálják itt a fiataloknak. 😂👍🤣

jan. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!