Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tapasztaltatok már életkor...

Tapasztaltatok már életkor szerinti diszkriminációt, kirekesztést, szivatást a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Tudok egy olyan esetről, amikor a főnök beszólt a jóval fiatalabb dolgozójának, hogy "Mi az, nem bírod? Bezzeg én a te idődben sokkal jobb teherbírású voltam"

jan. 24. 22:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10: 6-os vagyok. Na igen, nem vagyok meglepve, ha az elmúlt kb. 15 évben a "Nekem te ne pofázz, fiam lehetnél!" mellé esetleg betársult a "Te már katona se voltál, úgyhogy ne okoskodj!" is. (Nem tudom, mert már nem Magyarországon élek.)
jan. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Help24 ***** válasza:

#11-es - Nekem előfordult olyan, hogy éppen beszélgetek a munkatársammal és becsatlakozik mellettünk plusz két idősebb, de ők pont arról beszéltek, hogy a katonaságban nem volt addig eltáv, ameddig a cipő és a zokni nem volt tiszta az arcszőrzetről nem is beszélve.


És erre a mi beszélgetésünk be kotnyeleskedve annyit oda nyomnak, hogy áh ezek még a katonaságot sem ismerik. Általában nyugodt személyiség szoktam lenni 30+ éves fejemmel nem akadok már ki az ilyen dolgokon meg egyéként sem.


Na de ez fel b.szott, és oda szóltam, hogy nem látjátok, hogy beszélgetünk? Kit érdekel a katonaság, de most komolyan??? Úgy csináltok állandó témát kihozva a katonaságból mint ha valami lelki trauma ért volna titeket baszus!!!


És erre mind a ketten be k.ssoltak! 😂👌


De tényleg kit érdekel, hogy milyen volt meg hogy milyen sz.patások mentek ott? Mert engem nem. Ez olyan mint ha mostanában nagyon mondogatják a reggel 9-kor fog kezdődni a tanítás című hírek, meg a 25 év alattiak SZJA mentesek lettek.


MOST AKKOR ÉN IS AKADJAK KI?

Mert nekem anno nem így volt hanem már 13 évesen hajnali 04:30-kor keltem és 06:50 körül már az iskolában voltam, mert vidéki voltam és ha későbbi busszal mentek volna akkor elkések.


És akkor mi van??? Irigyeljem a Budapestit mert ő közelebb lakott és csak 30 perc volt az iskoláig.


Ugyan már! Szerintem az idősebbek valljuk be, ÖRÜLNÉNEK, ha látnának minket be sorozni ha én sz.ptam most akkor ők is fognak há há há című rossz indulatú forgató könyv.


Szerintem az agyakban is baj van, azért szoktam mondani, hogy Agyukra ment a Kádár rendszer, meg hogy minden jobb volt.


Hagyjuk már! Én egy kisebb résznyi tortàt én is kaptam belőle, de az a rendszerváltás időben volt és én örülők, hogy nem a 60-70 években születtem, ahogy sok helyen úgy értek el nevelést a szülők, ha a gyereket jól elverte vagy anyuka megcibálta a kölykét.


CSAK GRATULÁLNI TUDOK! Meglátszik az eredmény a mai idősebb korosztályon. Csak úgy kérdezném az Ő szüleiket, akik sokak már nincs köztünk biztosan, hogy erre nevelte a gyerekét, hogy fiam ha majd katona leszel, büszkén fintorogtathatod a tudásodat, ha megöregszel.


Szomorú és szégyen, hogy 2024-ben még itt tartunk.

jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
12: Alapvetően arról van szó, hogy nyilván szívesebben tekintenek úgy vissza a sorkatonai szolgálatra, mint egy meghatározó életeseményre, ahol szintet léptek, meg tanultak egy rakás dolgot, és ez tette őket igazán emberré, semmint hogy szembenézzenek a ténnyel, hogy 1-1,5 évet elvettek az életükből, gyakorlatilag félig börtönben voltak.
jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!