Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kevés bérigényt mondtam?

Kevés bérigényt mondtam?

Figyelt kérdés
Az ország keleti felén egy multinál anyagkönyvelő pozícióba jelentkeztem. Diplomám van + nyelvvizsga, viszont bruttó 400 ezer alapbért mondtam az interjún kezdőként ez valóban kevés lenne? Több ismerősöm mondta, hogy miért ilyen keveset mondtam, ez így kb 330 ezer nettó.

jan. 27. 01:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Én nem is értem ezt a bérigény dolgot. Ha 3 milliót mondok úgyse adják meg, csak amennyit eredetileg is adni akartak. És igen, 400 krva kevés.
jan. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
A bérigény megjelölés azért kell lássák mennyere vagy képben a valosággal.
jan. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ez a bér igény a legaljasabb dolog. Semmi nem szól az emberről, csak a pénzről. A munkaadó pl. erre a munkára szán 550 ezer bruttót. De ha jelentkezik egy "madár", aki tájékozatlan, és elvállalná 450, 480 bruttóért, akkor hurrá, nyertünk, lehúztuk ezt a lúzert! Hányinger! Komolyan sajnállak. Ennél megalázóbb dolgot nem tudok elképzelni. Mondják meg, mennyit ér nekik ez a munka, és ha alkalmas vagyok rá, akkor elvállalom-e ennyiért? Ha nem, köszönjünk el! De így, hogy mennyi a bérigénye? Igen, 3 millió!
jan. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A harmadikkal tökéletesen egyetértek! Épp a jelenlegi munkahelyemen engem is ezzel szopattak meg, bár hozzáteszem, hogy ehhez az is kellett, hogy madár voltam.

Ugyanígy szerény béringényt nyögtem be a kérdésre, alku nélkül el is fogadták. 8 hónappal később új kolléga érkezett, részben én tanítottam be, összehaverkudtunk. Kicsit később már megkérdeztem, hogy mennyit is keres, és kiderült, hogy ő totál kezdőként már akkor 70ezerrel többet vitt haza! Hát ott helyben agyf@szt kaptam xD Másnap beszéltem is a főnökkel a lóvéról, és sikerült kialkudni a kollégánál 20ezerrel több nettót. Persze ezúttal már csak a rutin miatt adott tobbet, mint a kollégának. Később ő is felzárkozott, és jelenleg egyformán keresünk.

jan. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a munkáltatók minél kevesebb pénzt akarnak adni. Ha már ott dolgozol egy ideje, mondjuk a próbdaidő lejárta előtt, akkor kérjél bértárgyalást is kérjél többet. Aranyszabály, hogy mindig többet kell kérni, legrosszabb esetben nem adják meg, de ha tényleg fel akarnak venni, akkor úgyis mondanak egy olyan összeget amiért nekik megérné.
jan. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"És igen, 400 krva kevés"


Lehet, hogy Budapesten az, de keleten 200-an jelentkeznek egy ilyen munkára, lehet 600-at mondani, de akkor tuti nem veszik fel.

jan. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

330 nettó az valami adókedvezménnyel együtt jött ki? Mert amúgy csak 260-270 nettó ez.


Nézd, nekem pesti egyetemista szemmel kevésnek tűnik ez főállásban, diplomával. Ha a te környékeden viszont esélytelen többet kapni, akkor sajnos ez van. A kérdés az, mit gondolsz, mire lesz elég ez az összeg, illetve te mire szeretnéd, hogy elég legyen. Nyilván 150 ezres albérletre egyedül nemigen, de ha még otthon laksz, akkor a semminél jobb, legalább szerzel egy kis tapasztalatot, meglátod, mennyire tudsz belerázódni a munkába.

jan. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Èn is elég nagy red flagnek tartom ezt a bérigényes dolgot. Nyilván nem mondhattam itt keleten egy kis városba 600 ezer bruttót. A 330 ezer úgy jön ki, hogy 25 év alatti vagyok, még itthon élek. Viszont ahol most vagyok egy màsik multinál 245 ezret keresek nettó, igaz hogy itt csak 30 órába tudnak foglalkoztatni gyakornokként. Nem tudom megéri e elmenni erre az új helyre, persze ha fel is vesznek egyáltalán.

jan. 27. 11:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha arányosítod a jelenlegi fizetésed 40 órára, nagyjából 330 nettót kapnál a mostani helyeden is. Először ott kérdezném meg, át akarnak-e venni főállásba, és ha igen, mennyiért, mert 10-20 ezerért nem érdemes váltani.
jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Dehogynem. 10-20 ezerért is megéri váltani. Kivéve persze, ha a mostani munka nagyon könnyű és nem terhel le egyáltalán mentális, akkor természetesen nem.
jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!