Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha bérigényre túl alacsony...

Ha bérigényre túl alacsony összeget mondok, akkor az baj? Ha ők többre gondoltak, akkor annyit fogok kapn mint amennyit mondtam, vagy attól függetelenül annyit, amennnyi az ő fejükben fordult meg?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Hallottam én már olyanról, hogy valaki mondott valamit mert nem merte ki mondani a frankót . Felvették dolgozni és annyit kapott amennyit mondott . Míg más sokkal többet, mert az ki merte nyitni a száját .
2016. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Youtube-on van fent videó állásinterjúkról. Azokat nézd meg, szerintem elég hasznosak. Az egyik videóban elmondják, hogy ha jelentkezel egy céghez dolgozni, akkor egy adott beosztáshoz van egy adott bérsáv. És ha te adott esetben kevesebbet mondasz, mint amennyit a cég az adott beosztásra kínál, akkor nem fognak azért kevesebbet adni, mert te kevesebbért is elvállalod, vagy is, mert te kevesebbet mondtál. Már csak azért sem, mert az ilyen bérfeszültséget kelt. Normális cégeknél hasonló, vagy ugyan olyan beosztásokban dolgozók bére egyforma, persze nem mindenhol. Tehát ha lesz is különbség a többiekhez képest, akkor nem 100-150 ezer forint eltérés. Persze egy „normális” cégnél értem ezt. Sok helyen az ilyenre nem adnak. Amúgy sok cégnél lehet még egyéb juttatásokkal a „bért” feljebb emelni úgymond. Pl. Cafeteria valamilyen formában, egészségkártya, ruhapénz mondjuk és hasonló dolgok. Egyébként az, hogy te mennyit kérsz az valamilyen szinten egy mérce a cégnek, hogy te magadat és a tudásodat mennyire tartod vagy is, hogy mennyiért adod el. Nyilván ha nagyságrendekkel magasabb összeget kérsz, mint amennyi egy adott munkakörre az átlagfizetés, az sem jó. De ha túl keveset kérsz, akkor annak lehet olyan érzete, hogy túl kevésre tartod magad. Vagy arra fognak gondolni, hogy azért mondasz keveset, mert neked mindegy, hogy mennyiért dolgozol, csak vegyenek már fel. Ebből meg az jöhet le, hogy neked nem is maga a meló fontos és az, hogy megfelelj, hanem mondjuk olyan régóta nincs állásod, hogy a miatt bármennyiért elvállalod a melót. Esetleg nagyon szabadulni akarsz a korábbi munkahelyedről.
2016. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A Boschoz jelentkeztem mint pályakezdő mérnök, és a telefonban megkérdezték hogy mennyi lenne a bérigényem. Én mondtam, hogy nem a pénzért szeretnék most dolgozni, hanem a tapasztalatszerzésért és a tanulásért, bérként pedig a nettó 140.000-től felfelét mondtam. Hát az baj lenne ha azt gondolnák hogy ennyire tartom magamat, de tényleg csak a tapasztalatszerzés kell, ráadásul olyan sokáig nem is dolgoznék, mert tanulok tovább szeptermbertől elvileg.
2016. febr. 25. 20:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindenesetre behívtak személyes interjúra, úgyhogy gondolom annyira nem vágta őket a földhöz.
2016. febr. 25. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Ha megpróbálod a Bosch-t és tetszik, akkor gondolkozz karrierben ott. Lehetőség van bőven, ha tudsz, egyezz ki velük egy tanullmányi szerződésben. Ez esetben a munkahelyed és az előremeneteled, biztosítva van, én úgy gondolom. Szép karrier lehet elérni egy ilyen cégnél, ha a kezdetektől ott vagy. Esetleg ha látnak, benned fantáziád specializálódhatsz egy területre, amivel jobb esetben szintén jól kereshetsz, mert úgymond kulcsembere lehetsz a cégnek. Én azért 140 nettónál egy kicsit többet mondtam voltam. Olyan 150-160 ezret talán.
2016. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Ne mondj nettót. Nagyjából 300 bruttó reális, annyit nyugodtan mondj Boschnál kezdő mérnökként.

Hidd el náluk biztosan nem a fizetési igényen múlik, hogy felvesznek-e. Már persze nyilván a realitásokon belül maradva.

2016. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
140 nettót kezdő mérnökként???? te meg vagy huzatva. még hatvan környékén is 300-350 a bruttó pályakezdő bér mérnököknek
2016. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!