Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg mindig panaszkodni...

Tényleg mindig panaszkodni kell a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sok kollégámnál tapasztalom, hogy bejönnek a munkahelyre, és örülnek, ha megint lehet valamiről panaszkodni.

Ahelyett, hogy saját problémáikat megoldanák, esetleg a jó, és szép dolgokról beszélgetnének, egyfolytában a "rossz a fizu", "holnap esik", "szar az egész" mondatokat kell hallgatnom változékony formában. Jó ez így? Miért nem a szép dolgokkal foglalkozunk?


jan. 28. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Mert az Magyarország. Külföldön élve máshogy tapasztalom.
jan. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Mert a legtöbb magyar imád panaszkodni. Ezt egyszerűbb, mint változtatni, vagy a szép dolgokra fókuszálni.
jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2: Ha nem a panaszkodás megy, akkor meg más dolgozók kibeszélése. Hogy miért úgy él, ahogy, miből tellik neki erre meg arra, ésatöbbi.
jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondjátok, mind. A fura az, hogy senki sem akar ezen változtatni. mégha jön is egy cég, aminek más vállalati kultúrája van, mint a magyarnak, és igyekszik jobb irányba terelni a dolgozóit, ugyanaz a begyöpösödöttség marad rövid időn belül.

A magyar nem akar fejlődni.

jan. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyeneket elengedem, nem is figyelek rájuk. Van néhány kollégám, aki nem panaszkodós, velük jól elvagyunk, marhulunk egész nap. Nem mondom, h nekem minden napom happyday, de általában jó a hangulat. A negatívak meg le vannak ejtve :D
jan. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

#3

Oh, bocsi, igazad van, akkor kiegészítem az előző válaszomat azzal, hogy a magyarok többsége imád irigykedni is a panaszkodás mellett.

jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azért szoktam panaszkodni munkahelyen, mert ha valami jót meséltem, mindig belekötöttek. Pl "a párommal ezt csináltam a hétvégén" akkor probléma volt, hogy nekem van párom/csinálunk dolgokat/pont ezt a dolgot csináljuk. Ha azt meséltem, hogy finomat főztem, akkor a kollégák nak nincs kedve/pénze/ideje olyat főzni és fuh de jó nekem (nyilván ezt lenéző hangsúllyal). Ha nem mesélek semmit, akkor miért vagyok csendben, mi bajom van, miért vonom ki magam a társalgásból.

Hát ezért inkább bemondom hogy "na megint rossz az idő", "tegnap 20 percet álltam sorba a Tesco kasszában mert lassú volt a pénztáros", "fu pont lekéstem a buszt reggel" és mindenki boldog. Ők boldogok, mert nekem is rossz, én boldog vagyok, mert nem piszkálnak tovább.

jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Te melyik altarnatív univerzumban létezel? A társadalom 98%-ának durván romlanak az életkilátásai az utóbbi években, kit jobban, kit kevésbé visel meg a dolog. De így van. Persze, hogy egy idő után nem bírja a többség magában tartani
jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami univerzális jelenség, iszonyúan idegesít engem is. Értem, hogy mindenkinek a saját baja a legfontosabb,nekem is vannak gondjaim, de sosem reklámozom. Nálunk is ezerrel megy a ventilálás, még akkor is, amikor nem kéne. Pl.egyik kolléga meghívott a lakásavatójára néhányunkat az irodából. Sütöttem, vittem tök jó party társast stb. Az elején még jó volt a hangulat, jó témákról volt szó -ez tartott kb fél órát. Utána csak a meló, hogy minden milyen xar... Totál lehozott za életről, komolyan nincs más csak a nonstop panaszkodás. Lehet én vagyok az érzéketlen, de ha ezt előre tudom, inkább nem mentem volna.
jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
sajnos igen. Ezért nem beszélgetek a kollégákkal a munkán kívül semmiről.
jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!