Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért az a normális, ha...

Miért az a normális, ha valaki dolgozik és miért elítélendő az, ha valaki nem?

Figyelt kérdés
jan. 29. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Mert mindazt, amire szükséged van az életben, étel, ital, ruha, stb, munkával állítják elő emberek. Na most ha valaki csak fogyasztja ezeket a mások által megtermelt javakat, de ő maga a termelésben sem közvetlen, sem közvetett módon nem vesz részt, akkor lényegében mások munkáján élősködik. Mások dolgoznak többet azért, mert ő nem teszi.
jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lehet úgy kellett volna feltennem a kérdést, hogy kell munkakényszer? Muszáj az embereket azzal fenyegetni, hogyha nem dolgozol akkor az utcára kerülsz és egy senki leszel? Jó ez így? Miért nem használjuk a technológiát arra, hogy ne heti 40 órát vagy annál többet dolgozzon az ember egy héten, hanem heti 20-at vagy annál kevesebbet? A politika miért nem foglalkozik ilyen kérdésekkel és az átlag ember sem? Ezekkel foglalkozni kéne ahelyett, hogy dehumanizálnánk azokat az embereket akiknek nincs munkájuk, mintha nem is lennének emberek. Ez nagyon nincs jól.
jan. 29. 15:19
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Nyugodtan dolgozhatsz 20-at. Én se teljes állásban dolgozom, nincs ezzel baj.


Az élősködéssel van baj.

jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
A politikusoknak eszük ágában sincs, hogy könnyítsenek az emberek helyzetén. Pont azért, mert az a cél, hogy minél jobban kiszolgáltatottá tegyék a népet, hogy megtermeljék nekik a luxus költekezéseikre valót. Pl saját sziget, több milliárdos villák, jachtok, stb.
jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Mert sokan azokat, akik nem dolgoznak, élősködőknek tartanak: akár ismeri az egyén élettörténetét, akár nem.
jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

érdekes ez az "élősködés" téma. HA valaki csak üle gész nap és nem csinál semmit, az is kap pénzt bizonyos helyeken. Más meg kimeritő fizikai munkát végez fillérekért..

Ezzel az a baj, hogy pér ember eldönti mennyit ér a munkád és ha kihajtod is a beled akkor se biztos eleget keresel a megélhetéshez, más meg lébecolással akár milliót is keres. Akkor hogy is van ez az élősködés?

jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Én szabadúszó vagyok, egy hónapban kb 4 napot dolgozok, kitermelés magamnak egy rendes fizut így. Sokaknak cseszi a csőrét. De ha egy irodában rohadnék heti 40 órát, akkor is ennyit kapnék.
jan. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
7-es, én se teszem ki a lábam itthonról, mégis elfogadható szintem megélek. Nem élősködök senkin, az emberek mégis irígyek, hogy én nem állok be a szopó sorba, mint ők.
jan. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

"Ezzel az a baj, hogy pér ember eldönti mennyit ér a munkád és ha kihajtod is a beled akkor se biztos eleget keresel a megélhetéshez, más meg lébecolással akár milliót is keres. "

Nem pár ember, sok millió. Alapvetően a piac szabja meg, hogy egy termék vagy szolgáltatás mennyit ér, az ember fizetése pedig nagy vonalakban afelé tendál, amekkora részben hozzájárul ezeknek az előállításához.

Az meg megint más kérdés, hogy valaki esetleg felvesz valakit, úgy, hogy közben nem is dolgozik, de fizetést persze kap. Az ilyesmi természetesen illegális is, ez csalás, és ha bizonyítható, simán fel is jelenthető az illető.

jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Piac? és miért nem az erőfeszítés alapján kapja valaki a pénzét, hm?
jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!