Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Öngyilkosságba kényszerít a...

Öngyilkosságba kényszerít a munkahelyem, úgy érzem itt a vége az életemnek, nem akarom ezt tovább, nincs erőm se energiám ehhez. De nem mondhatok fel, mert kirakja anyám a szűröm a híd alá. Mik az opcióim?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja dolgozom az új helyen, de már elegem van. Elegem van, hogy minden nap 6-kor kelni kell és rohanni a 6:30-as vonathoz, majd BKV ami felér 8-ra. Elegem van, hogy 16:45-kor végzem és rohanhatok a 17:15-ös vonathoz, amivel 18:30-ra érek haza. Munka után nincs semmihez sem energiám, csak bámulni a falat 3 órán át. 22:00-kor meg fekvés, mert különben később feküdve zombi vagyok munkahelyemen. Elegem van, hogy egyedül kell vinnem egy egész minisztériumot informatikusként, mert minden kollégám felmondott, mert sz*r a munka. És nem tanított be úgy igazán senki, tehát folyamatosan csak kapkodom a fejem, hogy mit és hogy kéne. Túl nagy a stressz, túl sok a felelősség és nem tudok teljesíteni mert sok a munka és mind nehéz a sok bürokratikus könyvelés és adminisztráció miatt, meg a rossz-őskövület technológia miatt, de lesz*rni meg nem tudom a munkát, mert a kormányzatban olyan nincs, hogy nem lehet valamit megcsinálni időben. Főleg ha a miniszternek kell valami SOS, ami nagyon sokszor megesik. Elegem van, hogy 5 percenként csörög a telefon mert mindenkinek nagyon sietős a saját baja. A fizetésem nem igazán lenne elég semmire, ha esetleg el akarnék otthonról költözni. A hobbimat képtelen vagyok csinálni, hétvégén csak feküdni van energiám, úgy érzem magam mint egy rabszolga. Ténylegesen elgondolkodtam az öngyilkosságon, úgy érzem túl érzékeny és mentálisan gyenge vagyok ehhez a patkányverseny világhoz.

jan. 29. 19:09
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%
Első munkahely? Mennyi idős vagy?
jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
75%

Informatikusként bőven van lehetőséged jobb munkahelyet találni.

Ha ennyire sz.r keress másik helyet.

jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Teljes állásban második munkahely. Ezelőtt home officeos ügyfélszolgálatos voltam 2022 júliusától októberig, kemény 3 hónapot. Azt sem bírtam és utána 2023 decemberéig nem is találtam semmit. 24 vagyok.
jan. 29. 19:14
 4/45 A kérdező kommentje:
2-es Hát ha ez ilyen egyszerű lenne, de én elcsesztem az életem sajnos. Rühellem a "szakmám", szüleim rámerőltették és ámbár van egy diplomám, gyűlöletből csináltam végig az egyetemet. Ami azt eredményezte, hogy végigcsaltam az egészet mert nem érdekelt egyáltalán. Tudásom nincs.
jan. 29. 19:16
 5/45 anonim ***** válasza:
70%
Én nagyon sajnálom hogy így érzel, át tudom érezni, voltam hasonló szituációban. De én is azt tudom tanácsolni, hogy keress, keress kitartóan! Biztos vagyok benne, hogy fél éven belül találsz valamit! Nagyon jó szakmád van, és van remény jó munkahelyet találni. Kitartás!!!
jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
83%

Itt a hozzáállásoddal van baj. A Te helyzetedben más munkahellye lsem lennél előrébb.


Annyit tegyél bele a munkába, amennyit tudsz. Ha ilyenek a lehetőségek, akkor ennyi a szolgáltatás színvonala. Tekints az egészre kihívásként, de neked arra kell figyelned csak, Te megtetted-e, ami reálisan elvárható tőle. Gyakorolj önreflexiót. Ha többet várnának el, nyugodtan emlékeztesd őket a 50/1999. (XI. 3.) EüM rendeletre.

jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

2


Igen ez 10 eve igy volt, meg az elott 10 evvel. Ma mar 4 - 5 valahol tobb fordulosak az interjuk, es nem te vagy a sorban hanem palyakezdok is akiknek alacsonyabb bert tudnak adni es lehet, hogy vannak kompentensebbek mint te, vagy minimum olyan kompetensek mint te. Sajnos.

jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
49%
Válts munkahelyet úgy, hogy nem szólsz anyádnak. Arra figyelj, hogy hasonló időben indulj és érkezz, és ha meg vagytok állapodva pénzben, akkor annyit adj neki továbbra is. Szerelőnek mehetsz, ott ha kifogsz valami értelmes helyet, akkor nyugtod lesz.
jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim válasza:
45%
jóvan
jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Ez biztos, hogy a hozzáállásom a baj, de nem tudok már máshogy hozzáállni egy munkahelyhez sem, csak kő kemény gyűlölettel. Úgy érzem, hogy ha még egy napot kéne dolgoznom, felakasztom inkább magam. Én ezt nem csinálom tovább.

"Annyit tegyél bele a munkába, amennyit tudsz." Ez aranyosan hangzik Gipsz Jakab és társa kkv-nál vagy IT KING multinál, de ez a kormányzat. Annyit kell beletenni amennyit elvárnak, még ha meg is szakadok. Olyan nincs, hogy valamit nem tudsz megcsinálni mert nem bírod

"Ha ilyenek a lehetőségek, akkor ennyi a szolgáltatás színvonala" Jah, sajnos ezt nem lehet bemesélni az ottani 1200 kormánybiztos, miniszter, EU referens és társainak.

jan. 29. 19:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!