Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elviselnéd ezt így, ebben a...

Elviselnéd ezt így, ebben a formában vagy inkább menekülnél?

Figyelt kérdés

Mint sokan mások az utóbbi időben, én is nehezen találtam állást. Örültem, hogy végre lett egy (első látszatra) remek állásom. A fizetés jó, a munka is tetszik, de a főnököm rettentően mérgező személyiség. Közvetlen mellettem ül, tehát napi 8,5 órában el kell viselnem a rigolyáit. Folyton arról papol, hogy ez egy családias hangulatú cég és milyen büszke rá, de pont ő az, aki útjában áll annak, hogy jó legyen a hangulat. Ha nincs bent, mindenki felszabadult, csinálja a munkáját, gördülékenyen halad minden. Viszont az esetek 90%-ában bent van és olyankor szikrázik a levegő. Senki nem mer hozzászólni a másikhoz, mert azonnal beszól, hogy haladjon a munka, ne beszélgessünk. Ha a dohányzók kimennek 5 percre a teraszra, már húzza a száját, beszólogat. Az ebédidőt is árgus szemmel figyeli, ki hány percig ebédel. A jókedv kizárt, ha valaki nevet, azonnal ott terem és a szemei szikrát szórnak. Ehhez képest minden meetingen előadja, hogy ez milyen jó cég és milyen jó kis csapatot rakott össze. Jelentéktelen dolgokba köt bele, olyanokba, amin sokszor már csak nevetni tudok. Legutóbb az volt a baja, hogy egy kiküldött emailben véletlen kisbetűvel írtam a cég nevét (egyébként tökéletes a helyesírásom, de akkor épp sürgetett és nem vettem észre) és percekig hallgattam, hogy ez mekkora hiba, mert mit fog gondolni rólunk az ügyfél (aki egyébként 15 éve az ügyfele a cégnek, tehát nem új ügyfél) és hogy figyeljek oda.


Csak azért vagyok még a cégnél, mert a kollégák nagyon jó fejek, tényleg összetartó a csapat és mert heti három napot home officeban vagyunk. A másik két napon viszont teljesen elszívja minden energiámat a főnök. A párom azt mondja, szerinte ez bőven elviselhető, de nyilván nem ő dolgozik ott. A kollégáktól tudom, hogy nagyon sűrűn cserélődnek a posztomon az emberek, ahogyan a többi beosztásban is. 20 fős cég, ebből három ember az, aki már legalább 5 éve a cégnél van, a többi mind 1-2 éve vagy pár hónapja.


Borzasztóan félek, hogy nem fogom tudni ezt megszokni és a heti két nap is tönkre fog tenni, viszont nem is igazán ugrálhatok, mert most tényleg nagyon nehéz állást találni, főleg úgy, hogy már nem Budapesten lakunk.



febr. 2. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ mennyire kell az állás és pénz, úgy kell elviselned a munkádat és vele járó kellemetlenségeket.


Nekem volt olyan állásom (csak mondom, hogy nemcsak neked volt-van szar), hogy a főnök idegeneknek-ismerősöknek mindig mondta beszélgetés keretein belül, hogy az alkalmazott havonta ellop 30-50 ezret (ez 2003-2008) ezt egy vállalkozónak bele kell kalkulálnia a kiadásaiba a fülem hallatára. Namost én voltam az egyedüli alkalmazott és sosem loptam semmit, máshonnan sem nemhogy tőle.

A másik vérlázító dolog az volt, hogy egyedül hagyott (szervizes voltam) fél napokra és rám maradt a bolt része is a munkának. Amikor visszajött leszűrte a számlázóprogramban a napi bevételt és megszámolta a pénzt. Például: 870 000 ft volt a napi összebevétel és ha nem volt 800 000 ft 10 és 20 ezresben a kasszában, akkor ordibált, hogy hol a pénz? Ki nem fizetett, mit basztam el, elloptam-e?!

Az nem számított, hogy 1 és 2 ezresből volt annyi, hogy alig fért a kassza fiókjába (többszázezer forint). Mert ugye apróságokat is árultunk és sokan csak kis papírpénzzel fizettek.

Azt voltam kénytelen csinálni a békesség és a magam szabadsága miatt (hogy meg ne öljem 1x idegemben), hogy mindig nálam volt a teljes fizetésem 10 és 20 ezresben. Mielőtt visszajött a boltba az aprót beváltottam a saját pénzemből, hogy meglegyen a 10 és 20 ezresből amennyit akart. Hazafelé meg vittem az ezreseket meg kétezreseket az útbaeső boltokba és váltottam vissza "nagy pénzre". Természetesen másnap ugyanígy és így tovább éveken át...

febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Menekülnék. HR-esként nagyon sok embert láttam, aki hajtotta magát és kiégett olyan helyen, ahol nem érezte jól magát.
febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Hú, te az én volt cégemnél és pozíciómban dolgozol? Pont ilyen helyem volt. Évekig nem mertem felmondani, de fizikailag és érzelmileg is tönkrementem bele, mindkét téren sokáig tartott a felèpülés. Szerintem menekülj, amíg megteheted.
febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
annak a főnöknek nincs főnöke? Egy normális munkahelyen ez így nem korrekt.
febr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen férgektől csak menekülni érdemes!
febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor menekülnék, ha lenne fix következő helyem. Nézd a jó oldalát! Heti két napban még mindig könnyebb elviselni, mint mondjuk ötben. Esetleg a helyeken nem lehet variálni, hogy ne mellette ülj?
febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos, mivel tulajdonosról beszélünk, neki nincs felettese.

febr. 6. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!