Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek Magyarországon...

Az emberek Magyarországon miért viselik el a rabszolgalétet és "nyalnak" mások kitúrásáért?

Figyelt kérdés
Diákként dolgozom, egy viszonylag jól fizető állásban. Viszont nemrég megjelent egy diák és úgy érzem ki akar túrni és hagyják is neki. Igaz, én nem nyalok senkinek, dolgozok rendesen, neki meg az egész napja a beszélgetésből áll csak. Nagyon feldühített, hogy engem szinte az utolsó pillanatba felhívott a cég, hogy csak rosszabbul fizető pozícióba tudok menni, ugye nem baj? Hát nem is kérdés azt hittem földhöz vágom a telefonomat, annyira ideges voltam. Persze ő, a nyalizós, mehetett a jól fizető munkahelyre. Az emberek miért hagyják, hogy ezt tegyék velük és adják el a lelküket, pár forintért? Miért nem vívják ki a jogaikat? Mi történik jelenleg? Engem is nagyon idegesít, hogy most ez elkezdődött. Miért ennek az ismerős, meg aki nyal nekem rendszernek kell működnie? Számomra gusztustalan. Én rendesen elvégzem a munkámat, úgy érzem azon kívül nem tartozok senkinek, erre azt látom, aki eladja a lelkét, elvtelen, erkölcstelen, kitúr a munkámból, mert annyira lényegtelen ki végzi el, én meg csak keressem a kevesebb pénzt. Tényleg nincs jövőm ebben az országban már fiatalként? Muszáj ezt csinálni?

febr. 2. 23:27
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy más miatt már eleve külföldben gondolkodtam, de egyre több jel mutat arra, hogyha itt nem lesz változás rendszer szinten, nekem itt már nincs jövőm. Nem lesz itt már otthonom. És ez szomorú, mert alapvetően szeretek magyar lenni, ezt a nyelvet beszélem, itt nőttem fel, ismertem meg embereket. Sok fiatal átérezheti, amiket leírtam és írok. Ezt nehéz feldolgozni, de egyre több ismerős elmegy nagyvárosba, még többen pedig külföldre. Hamarosan nekem is ezt kell tennem?
febr. 2. 23:31
 2/23 A kérdező kommentje:
Úgy érzem ehhez nem vagyok képes alkalmazkodni, ami ma itthon a munka világában megy, meg amennyire drága hozzá a megélhetés.
febr. 2. 23:32
 3/23 anonim ***** válasza:
36%

:D


Szóval összehoz a sor "valami hülyével", aki szerinted nyalizik, és már jössz a magyarozós a szöveggel... vicces.


Tudod mit: menj.

febr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ezt több helyen is tapasztaltam #3, nem csak egy helyen. Ez van a munkahelyeken, akárhol dolgoztam.
febr. 2. 23:45
 5/23 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy együttérzés van, meg egyből én vagyok a rossz, hogy ezt kimondom
febr. 2. 23:46
 6/23 anonim ***** válasza:
69%

Ja, hogy csak kimondod... ezek szerint megingathatatlan tény, amit a kérdésedben kijelentesz.


Az egész országgal együtt engem is szapulsz, de mutassak együttérzést?


Én valahogy nem tapasztalom ezt, még kevésbé azt, hogy más országokban lényegesen más lenne, és bár nem szeretek ezzel jönni, feltételezem, hogy pár év(tized)nyi előnyöm van tapasztalat terén.

febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem, nem az egész országra gondoltam. Hanem ez az országban egy meghatározó jelenség. Nyílván tisztelet a kivételnek. Csak az embereket kizsákmányolják itthon és egyesek azért keresnek csak többet, mert eladják a lelküket. Persze kivétel mindig van, és nem személyeskedni akartam veled szemben #6, sajnálom ha így értetted. Én az érmének azt az oldalát akartam megvillantani, ami mellett sokan elmennek, de én észrevettem a munka világában és rendkívülien zavar
febr. 3. 00:08
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Èn külföldön dolgozom, de ez az, ami itt is így megy. Mondanám, h tanuld meg kezelni, de nekem sem sikerült eddig 😅
febr. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nyílván a jelenség hogy van, az tény. Hogy mindenki ezt csinálná, az nem tény
febr. 3. 00:09
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem megy, nem tudom kezelni. Szétposszan a fejem az egésztől sajnos.
febr. 3. 00:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!