Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hazudni oneletrajzban?

Hazudni oneletrajzban?

Figyelt kérdés

Tudom etikátlan, viszont szeretnék már dolgozni, és nem nagyon szeretik a pályakezdőket, így arra gondoltam hogy tapasztalathoz egyébként a dolgozni kívánt helyen nem releváns tapasztalatot beírok, hogy ne derüljön ki, hogy amúgy arról nem tudok, csak nem akarom hogy azt lássák hogy hónapokig nem találtam munkát és azt az időt töltenem ki

Gondolok itt ilyenre, hogy beirok gyárban szerzett "tapasztalatot", mintha az az idő telt volna valamivel, viszont úgy állítanám be, hogy váltani szeretnék és például eladónak jelentkezek, tehát az nem derülne ki, hogy azt se tudom mi van a gyárakban értitek :D

Tudom, nem szép, de nem látok más megoldást, tudom be lehet úgyis bukni, de szerintem sokan megertitek :(



febr. 4. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha már dolgoztál valahol az bekerül az OEP kiskönyvedbe.. amit még talán be is kamuzhatsz, hogy elveszett, így kiállítanak újat.


Viszont az előző helyi kilépő papírok elvesztésének bekamuzása már elég gyanús lesz.

febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy 1 éve keresek állást, előtte benzinkúton dolgoztam, ahonnan kivágtak, mert feltűnt hogy sok pénzzel lógnak nekünk meg nagyon sok olyan dolog volt, és ezért mondvacsinált indokkal kirúgtak. Semmi papírt nem írattak velem alá, csak egy levélben küldtek, hogy ki vagyok rúgva. Nem kaptam kilepopapirokat, semmit nem adtak vissza. Na mindegy, ez nem is annyira témábautkozo, csak tenyleg van amikor az ember nem kap semmit :D
febr. 4. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy jó eséllyel kiderül, és akkor elég rosszul indítasz.


Én csináltam egy főiskolát munka mellett, beírtam önéletrajzomba, de csak azt meddig jártam. Nem hazudtam, hogy megvan a diploma, de akkor még csak az abszolútóriumig jutottam. Amikor felvettek, számonkérte a főnök hol van az a diploma (másikat le tudtam adni). Elmondtam, mi a helyzet, és fél évvel később lediplomáztam, de így is kellemetlen volt. Ha kifejezetten hazudtam volna, akkor valószínűleg már másnap be sem kellett volna mennem.

febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hazudhatsz. DE olyat, amivel nem kapnak el.

Amúgy már csak évszámokat írnak az önéletrajzban, hónapokat nem🤔

febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Azt írsz, amit akarsz.

Az elmúlt években összeszedett 40-50 (2 kivételével sikertelen) állásinterjú alapján, ahol mindig a színtsizta igazat mondtam, arra a következtetésre jutottam, hogy a leendő munkaadóid követelik, hogy hazudj nekik. Imádják és meghálálják. Mindig azt kell mondani, amit hallani szeretnének, az nem számít, hogy igaz-e vagy sem.

Egyedül arra figyelj, hogy ne nagyon tudj a hazugságokkal lebukni. Ellenőrizhetetlen, de valósnak tűnő, életszagú történeteket adj elő.

febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Pályakezdőként óvakodj az olyan megkeseredett tanácsokat, mint az #5-ös. Inkább építsd magad és a karriered, és nem kell hazudnod.
febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Megkeseredettnek tűnhet, de ez a valóság. Ahol nagy a verseny, ott nincs más eszközöd. Maga a tény, hogy kulcspozíciókba gyakran alkalmatlan emberek kerülnek, (ami csak utóbb derül ki, mert a kiválasztási folyamat során a legjobb jelöltnek tűnnek) nem magyarázható mással.

Ebből következik, hogy nagyon sokan hazudnak, csak ritkán "dicsekednek" vele. Sőt, van akinek el sem jut a tudatáig, hogy hazudik. Pl. csúsztatások és fontos, releváns információk eltitkolását nem tekintik hazugságnak (márpedig szerintem ez egyértelműen annak számít), tehát még képmutatók is.

febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, 1 éve keresek munkát, közbe egyetemre járok, de amit tanulok abban meg nem tudnék elhelyezkedni, viszont pénzre meg lenne szükségem (nyilván), mindenki pénzből él, de amint elmondom hogy egyetemre járok, levelezore, mindig hozzáteszem hogy a munkába fektetett energiát és odafigyelést nem befolyásolja, úgysem kellek :D A másik meg ugye a tapasztalat hiánya, ezért tartanám fontosnak egyelőre. Egyébként közel 10 interjún biztos voltam már, de egyszerűen tényleg nem a valóságra kíváncsiak.

Amilyen munkákra meg jelenleg pályázok,nem éppen azt akarják hallani, hogy folyamatosan minden szabadidőm önmagam fejlesztésére szanom, vagy nyelveket tanulok meg sorolhatnám. Itt inkább a szöges ellentéte az elvárás, hogy sokáig ugyanazt az egy dolgot csináld, lehetőleg széles mosollyal és semmiféle előrelépési szándékkal. Csak legyél egy robot nekik aztán kész, legalábbis tényleg ezeknél a nagyon alap munkakörökre értem.

Köszönöm a válaszokat!:)

febr. 5. 12:21
 9/9 Thunderfairy ***** válasza:
Inkább kisebb-nagyobb csusztatásokat tegyél bele ha tudsz. Például másfél évet dolgoztál valahól, de beirod 2 évnek. A lényeg hogy értsél is annyira a dologhóz hogy ne bukj le ha az adott dologról megkérdeznek dolgokat.
febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!