Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi ez a szögletes idióta...

Mi ez a szögletes idióta gondolkodásmód hogy munkahelyen nem szabad barátkozni?

Figyelt kérdés

"oda dolgozni jársz nem haverkodni meg ismerkedni emberekkel"... Szerintem hülyeség.

Mármint nyilván dolgozni megyek...de szerintük nem szabad kollégákhoz szólni, csak munkaügyben?



febr. 4. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Szabad, csak nem elvárható.
febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De mennyivel jobb kussban ülni?

Vagy ha nektek ez a jó akkor csináljátok..

febr. 4. 20:46
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

A beszélgetéstől nem leszünk barátok. Nem ez a két véglet van.

De egyébként igazad van. Aki kussban szeretné végezni a munkáját, barátkozás nélkül, azt hagyjuk, hogy ezt tegye.


Lehet valaki jobban szeret koncentrálni, vagy zenét hallgatni, vagy csak nem szimpatikusak neki emberileg a munkatársak, esetleg csak szakmáról akar beszélni stb.


Nem nekem jobb, de vannak, akiknek igen, és ezt tiszteletben kell tartani. Nem vagyunk egyformák

febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Én nekem senkivel nincs bajom, csak tudjunk együtt dolgozni. Nem gondolom azt, hogy mindenkivel ott nagy barátságokat lehet kötni, de ha van olyan akivel jól megtalálja az ember a hangot, akár egy tartósabb barátság is létrejöhet. De! Meg kell válogatni kivel, azt meg mégjobban, hogy mit mondunk. Ha az illető kétszínű simán elmondhat titkokat, kellemetlen dolgokat rólunk. És terjeszthetnek bizonyos dolgokat rólunk, amik következtében a vezetőség és más emberek körében is negatív megítélésnek leszünk áldozatai. Úgyhogy csak óvatosan.
febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Szabad barátkozni is kell is, de azt tudni kell, hogy az emberek imádnak pletykálni és hátbatámadni. Érdemes kerülni olyan embereket, akik feltűnően mindenkiről mindent tudnak, vagy nagyon hamar bevonnak a pletyibe.
febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Emberek vagyunk, társas lények. Erről nem mondunk le amikor becsukjuk magunk mögött az ajtót reggel munkábalépés után. Ezt nem lehet kinn hagyni az utcán.
febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%
#6 Te hány barátságot tudsz fenntartani egyszerre?
febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Seila ***** válasza:
34%

Munkahelyen csak kényszerből barátkoznak, aztán amikor valami gubanc van, hátba szúrnak.

A munkahelyi barátság megbízhatatlan, ha működik is az csak látszólag és rövid ideig.

febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

#7 Azért kérdezed, mert azt olvasod ki a soraim közül, hogy egy 100 fős cég minden dolgozójával szoros barátságot kéne ápolni? Mert ilyesmit nem írtam.

Amit írtam, az csak arról szólt, hogy aki szimpatikus, azzal barátkozzunk bátran, nem szabadna, hogy ennek gátat szabjon az, hogy egy munkahelyen dolgozunk.

Igyekeztem a kérdésre reagálni, miszerint - többek között "...de szerintük nem szabad kollégákhoz szólni, csak munkaügyben?" A saját véleményem ezügyben az, amit írtam, hogy társas lények vagyunk, és ezt nem tudjuk az utcán hagyni. Ha valakivel egy hullámhosszon vagyunk, akkor azzal barátkozni nem vétek, sőt! Hiba lenne elszalasztani.

De nem kell, nem kötelező mindenkivel haverkodni. Ahogy a munkán kívül is :)

febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
Oké, akkor tedd az ellenkezőjét.
febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!