Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatalok! Ki az.aki nem...

Fiatalok! Ki az.aki nem tanul, és nem is igazán tud elhelyezkedni ó,nem talál munkát?

Figyelt kérdés
Ti mit csináltak, és hogyan próbáltok azért nem érezni bűntudatot mert a szüleitekkel éltek?Én itthon főzök,mosok,takarítok, munkát keresek, de annyira nehéz.
febr. 5. 08:19
 1/9 anonim válasza:

Szia.

Ha nincs egy szakmád vagy egy érettségid, akkor nem nagyon van munka lehetőség.

Gyárak vagy ahova felvesznek az a közmunka. De pl iskolálba vagy ilyen helyekre eltudsz menni takarítani.

Én a helyedben, ha nem is akarsz gyerekek közé menni, akkor estin vagy pedig levelezősön befejezném a sulit vagy akár egy okj tanfolyamon részt vennék, hogy tudjak valamihez is nyúlni az életben.

febr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van érettségim
febr. 5. 09:07
 3/9 anonim válasza:

Akkor tudok a magam nevében beszélni. Nekem is érettségim van és nehéz elhelyezkedni. Beadtam egy pár helyre nem igazán szolnak vissza, mivel nincs semmilyen tapasztalatom. Szóval én nézek valami szakmát.

Jelenleg dolgozom, de közmunka bérben vagyok egy intézményben. Mivel van már egy kislányom így nehéz elindulni bármerre is, mivel még csak 3 éves.

Kitartást kívánok neked!

febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én már eladói,árufeltöltői,illetve szobalány tapasztalattal is rendelkezem, de semmi. Szakmám van,ami edző,de telített a szakma így abban nem tudtam elhelyezkedni.Még egy szakmár megtudok csinálni szeptembertől,de egyenlőre ennyi. Valamiért senki nem hív vissza, ha meg még is az a probléma ,hogy mivel picit kintébb lakok a korai kezdés és a késői végzés miatt neme vesznek fel,mert vagy nem tudok beérni vagy hazamenni..Szóval. Neked sem könnyű. Sok kitartást neked is :)
febr. 5. 09:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez volt, de nemrég találtam munkát meg felvettek egyetemre februártól. De kb 2 hónapig munkanélküli voltam. Viszont nekem sokkal könnyebb volt, van diplomám meg tapasztalatom is. És előre tudtam, hogy csak most szeretnék kezdeni. Illetve előtte külföldön voltam, szóval a család még örült is, hogy visszatértem :D
febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen voltam. Van ugyan érettségim, de gimnázium elvégzése után (nem kívántam tovább tanulni, az okát most nem közlöm) 3 évig gyáva voltam. Én nem általánosan voltam bátortalan... Végül 3 év után lett az első munkahelyem (némi kényszerrel - ez a nemkívánatos családi háttér volt), de vagy 2 évig alig vagy egyáltalán nem kerestem munkát, saját terveimmel voltam elfoglalva, amiből végül/még nem lett semmi, meg a gyávaság tartott fogságban. Tehát 3 év után teljesen tapasztalatlanul lett az első munkahelyem. Hát, elég sokat tanultam munkával kapcsolatban, de nem a konkrét munkavégzést értem ezalatt, hanem élettapasztalat féleséget. Nagyon sok minden miatt nem volt egy kívánatos munkahely: gyár volt, vegyszerek, állni kellett végig ugyanabban a pozícióban, kevés szünet volt, 5:15-kor ment a busz (szüleim éjfél után aludtak) stb. És csak 1 műszakban (vagy időnként, hétvégenként 2-ben dolgoztam, de azokat különösen szerettem). 3 hónap után már nem bírtam tovább. Rögtön miután felmondtam, a szomszedság bénított meg háromnegyed évig a szó szoros értelmében a napokon át tartó éjjel-naplali mulatozással. Utána egy másik helyre, egy ismerőshöz költöztem és általa végeztem munkát.


Tehát a gyávaság, a tapasztalatlanság miatt, meg amiatt, hogy nem láttam bele, hogy hogyan működik a munka(felvétel) világa... tehát ezek miatt nem haladt előre az életem. Hogy kiket okolok ezért? A gyávaság volt a fő dolog, ami akadályozott engem. Azt pedig a szüleimnek kellett volna adniuk és az életbe belevezetniük. Sokáig a segítségükkel éltem, és jelenleg is a segítségükkel élek, de már nem gyávaság, hanem betegségek miatt nem oldódik meg jelenleg a helyzetem. Egyáltalán nem érzem rosszul magam azért, hogy belőlük élek, mert ahol most tartok, annak az elsődleges oka a gyávaság, aminek a kiöéséhez nem járultak hozzá, noha ők az elsődleges felelősök érte, hiszen rájuk van bízva egy minden szempontból gyenge újszülött (majd gyerek, majd kamasz, majd felnőtt-féleség). És most sincsenek tudatában annak, hogy ez egy szükségszerű tulajdonság. Mintha a világ egyik legtermészetesebb dolga lenne a gyávaság nem léte.


Hogy mennyi az én felelősségem? Láttam meg dolgokat, hogy hogyan tudnék kitörni a gyávaságból, de sose volt senki ismerősöm, aki ehhez nagy mértékben hozzá tudott volna segíteni és bele-belevinni helyzetekbe. Tehát hiába volt meg a szép elmélet, csak 1-1 helyzetben tudtam meglépni dolgokat. Ma már nem vagyok gyáva, szereztem élettapasztalatot, munka-látást vagy hogy is mondjam.

Ja igen, még az jutott az eszembe, hogy sok munkára, amire talán megfeleltem volna, azért nem jelentkeztem, mert "jó kommunikációs képesség" kellett (noha nem emberekkel való beszélgetős, találkozós munkák voltak), de én úgy gondoltam, hogy nem rendelkezem ezzel. Háát...egy Kicsit kellett volna többet beszéljek...meg a gyakorizást és tudás bővítést hamarabb kellett volna eljezdjem, de hát sokáig a körülmények miatt, meg játék függőségem miatt sem haladtam előre.

Saját felelősséget 10%-ra teszek, szülői részt 70%-ra, és volt 2 ismerősöm, akik tudtak voltak segíteni, hekyzetekbe belevinni, nekik szintén 10-10%-ot tulajdonítok (bár mégis többet, hiszen ők nem voltak gyávák és érettek voltak), de nem tudom, hogy mennyire szabadna elvárni (akár így visszamenőleg is) barát / nagyon közeli ismerősöktől, hogy segítsenek. És, hogy miért nem látták meg, hogy rajtam segíteni Kell.....ez egy érdekes kérdés.


Egyébként voltam kint külföldön munkaközvetítő céggel szezonális mezőgazdasági munkát végezni tudás nélkül, tehát nem reménytelen a helyzet számodra sem.


Nekem tehát a gyávaság volt az, ami anno akadályozott. Te más helyzetben lehetsz vagy legalábbis kevésbé lehetsz (de inkább vagy) gyáva.

febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

En dolgoztam 15 éves korom óta.

Suli,érettségi után egy szakma,aztán amellett is dolgoztam,utána egyetem(nem tetszett,ott hagytam)kb 3 hónapja nem találok munkát.

Voltam én is kint külföldön ,de sajnos nem jött össze hosszútávon.

febr. 5. 17:35
 8/9 anonim ***** válasza:

"eladói,árufeltöltői" - Nem kapkodják az ilyeneket? Leginkább az utóbbiakat.

Gyárba teljesen biztos, hogy felvesznek, ott rendszerint cserélődnek az emberek, de 2-3 műszakra számíts. Én talán kivételes helyzetben voltam, mert tesztsoron dolgoztam. (6-os vagyok.)


Mi volt a baj külfölddel?


Tanyasi munka?


Kerékpáros étel futár?

febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szakmával is csak megszakadós munkahelyek vannak apróért! Nekem 7 szakmám van ...

3 alkalmazotti szempontból piacképtelen, az összes többi meg csak bérminimum.

- vagyonőr

- villanyszerelő

- gumiszerelő

- társasházkezelő

- Targonca és emelőgép kezelő (daruk is)

- Földmunkagép kezelő (gumikerekes és lánctalpas is)

- élelmiszeripari gyártó technikus (húsipar)

- fotográfus és fototermék értékesítő

+ 20 éves B jogsi

+ fegyverismereti

Budapest...

febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!