Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy pályakezdő, érettségizett...

Egy pályakezdő, érettségizett fiatalnak mekkora esélye van arra, hogy pár hónapon belül nem talál munkát Budapesten és környékén?

Figyelt kérdés

Önállósodni szeretnék, van fél millió Ft megtakarításom. A kérdés arra is vonatkozik, ha egy helyről elküldenek Pl. próbaidő alatt.

Attól tartok, hogy csak felélném emiatt a tartalékaimat, és kérhetnék kölcsön...

Főként gyári munkára gondoltam, dolgoztam már pár hónapig egy cégnél.

A későbbiekben mennyit javítana az esélyeimen 1,2 év ilyen jellegű munkatapasztalat? Bár gondolom úgy érdemes, ha nem sok helyről van össze-vissza.



2016. febr. 29. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Gyári munkát, éttermit, ilyesmit könnyen lehet találni Pesten, szinte napokba telik max.

A lényeg, hogy ne egész lakást vegyél ki, csak szobát, mert az jóval olcsóbb.

Nagyjából szoba mellett egy fizuból ki tudsz jönni, ha nem jársz 2 naponta bulizni meg egyebek, akkor biztosan nem kell a tartalékaidhoz nyúlni, esetleg egy picivel még tudod is gyarapítani.

De érdemes, hogy képezd magad tovább, mert ezen a szinten megrekedni örökre azért gázos.

Menj el valami ingyenes esti OKJ-ra, legalább kapsz diákigazolványt is, amivel vehetsz diák BKK bérletet, haza is féláron utazhatsz stb.

És még lesz egy szakmád is, amivel már talán léphetsz tovább.

Vagy tanulj nyelvet, bár az önmagában kevés, de jobb mint a semmi.

De érdemes valamibe belevágni, veszteni nem vesztesz vele semmit, max egy picit szélesebb lehetőségeid lesznek később.

Ha van benned egy kis spiritusz, akkor keress egyből jobban kereső munkákat. Pl a Burger Kingbe keresnek sokszor Junior Managert, tehát nem éttermi dolgozót-kiszolgálót, hanem az éttermi dolgozóknak a műszakos főnökét. Persze nem egy lazulós munka, de akár nettó 180-200 ezer körül van a kezdő fizetés, ami már elég jó. Vagy keress olyan gyári munkát, ami ad ingyenes szállást vagy albérlet támogatást Budapesten. (Pl Ibiden Hungary, FémAlk, Flex stb)

Gondolkodj el neked hogy lenne a legjobb, és vágj bele.

Ha van ismerősöd aki szintén költözne, akkor együtt próbáljátok meg, lehet könnyebb lesz.

Mármint ha jól értem még nem budapesti vagy ugye? Nekem így jött le a kérdésből, hogy ide szeretnél költözni.

2016. febr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy esélye van rá szerintem. Sima érettségi után nem kapkodnak a munkáltatók. Persze gyári munka az kb. bármikor szóba jöhet, fel is fognak venni, de hosszú távon azzal nem lehet mit kezdeni.
2016. febr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakképesítést nem igénylő munkát (árufeltöltő üzletekben, stb...) találsz napok alatt Pesten. Gyári munkát mert kevésbé, mert gyakorlatilag alig van működő gyár Pest közig. határán belül....


Viszont egy ilyen melóból nem tudsz egyedül megélni Pesten. Még akkor sem, ha valami 1 szoba lyukat bérelsz. Elmegy rá annyi pénzed, hogy még a kajára is csak szűkösen lesz hónap végére, minden más pedig teljesen felejtős.

2016. febr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, szeretnék felköltözni, úgy tervezem, hogy szobát bérlek csak.

Angolt szeretnék majd tanulni, van középfokúm belőle, csak eléggé elhanyagoltam, szóval még nem a legjobb. Az informatika területe kezdett el érdekelni, abban képezném magam autodidakta módon.

2016. febr. 29. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

jól mondják, érettségiddel a segged kitörölheted, tanulj szakmát is, mert egyik főnököd sem fogja érdekelni Petőfi életrajza vagy a francia forradalom, az viszont igen, hogy mihez értesz...


én eddig összesen 6 állásinterjún voltam életem során, ebből 5 sikeres volt és felvettek, de 1x sem kérték az érettségi bizonyítványom, konkrétan a telefonba közölték, hogy ne is vigyem, mert nem kell, csak a szakmai bizonyítványom (CNC)


úgyhogy gürcöltem érte 4 évet, a semmiért, mert a kutya se kíváncsi rá, legalábbis az én szakmámban... :D

2016. febr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Tovább tanulásra nem gondoltál? Egy állami finanszírozású egyetem, ha nem mindenből 2-es voltál és nyelvizsgád van az is + pont. Ha olyan egyetemre mész, akkor kollégium havi 10-20 ezerért megkaphatod. Viszont a tanulói jogviszonynak előnyei a diák munka, a kevesebb adó miatt lehet jobban keresni suli mellett is. Nem fogsz heti 40 órát dolgozni, de azért nem lehetetlen, ha hétvégén is csinálod. A gyári minimálbért így is meg lehet keresni, mellette tanulsz. Sok ismerősöm ezt csinálja, havi 100 ezret keresnek könnyedén majdnem 3-4 nap/hét melóval. Nem kell feltétlen bscre menni, foszk mellett könnyebb dolgozni.


A jelentkezési időszak már tudom, h lezárult viszont szerintem fontold meg.

2016. febr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hú, hát nem is tudom hogyan érné meg jobban. Olyat is olvastam, hogy valaki már szoftverfejlesztőként dolgozott, és amellett csinált egy infós szakot estin, levelezőn.

Viszont a diákmunkát fizetésileg neccesebbnek érzem, mintha a sima gyári melóval biztosabb lenne az a 100-110 nettó, annyi csak kéne.

2016. febr. 29. 17:56
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha IT területen jó vagy, próbáld meg az IBM-et, természetesen írd bele az önéletrajzodba azokat a területeket, amelyekhez értesz. Ott több ezer IT-val foglalkozó ember van, és nincs mindnek diplomája, persze nem is annyi a fizetés. Bruttó 200-250.000 az induló. De arra készülj, hogy beugró az angol telefonos interjú.
2016. febr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!