Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi hiányzás igazolásáh...

Munkahelyi hiányzás igazolásához táppénzes papír kell?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de ez az első munkahelyem... Szóval hiányoztam 2 napot, mert rosszul voltam, nem vírusos betegség hanem kimerültség, lelki gondok, durva fejfájás, szédülés... Ilyenkor háziorvoshoz kell menni csak ő tudja igazolni a napokat ugye? Vagy lehet máshogy is igazolni?

febr. 5. 09:22
 1/7 Kitana. ***** válasza:
100%
Orvoshoz, igen, de általában akkor szoktak menni vagy legalább odatelefonálni, amikor fennáll a probléma, nem utólag. De gondolom így is igazol, ha jó fej. Máshogy maximum úgy szokás, hogy nem igazoltat a munkahely, hanem kiírja szabadságnak azokat a napokat.
febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de mit mondott a munkahely, mikor szóltál, hogy nem mész?
febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom de pénteken kezdődött akkor nem mentem és úgy emlékeztem, hogy délutános a háziorvos de délelőttös volt és már nem rendelt amikor rájöttem... Azért tudok csak most menni

Nem mondtak rá semmit, megkérdezték, hogy akkor szombaton se megyek, mondom nem és akkor ennyi

febr. 5. 09:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kell igazolás, amit a háziorvos tud adni.


Értem, hogy első munkahelyed, na de iskolába sem jártál? Ott sem bemondásra hitték el, hogy beteg voltál, hanem orvostól kellett vinni papírt. Mondjuk az én szüleim soha nem csináltak olyat sem, hogy azt a évi 3 napot ők igazolták volna az orvos helyett. Úgy voltunk vele, hogy az a 3 nap kellhet családi okokra, tehát világos, hogy betegségre nem használjuk el.

febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmész most az orvoshoz vagy felhívod elmondod mi volt és miért nem mentél, kiír téged és leadod a munkahelyeden amikor mész.

Nálunk a cégnél ha ilyen van hogy 1-2 napot nem megyünk akkor beírnak szabadságra ha nem viszünk táppénzes papírt. Ha csak orvosi igazolást ami nem egyenlő a táppénzzel akkor igazol távollét tehát azokra a napokra nem kapunk fizetést.

Szóval neked is javaslom hogy táppénzes papírt vigyél mert gondolom nem akarod azt a kevés szabadságodat rögtön az év elején elpazarolni, meg nyilván fizetetlen napot sem akarsz.

febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm! :)

Szerencsére suliban nem voltam beteges, nagyon régóta voltam már orvosnál 😅

febr. 5. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Korán kezded a lógást.
febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!