Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakinek több évre elegend...

Ha valakinek több évre elegendő megélhetéshez szükséges megtakarítása van úgy, hogy nyaralás, stb minden bele van számolva, akkor két munkahelyváltás között 3 hónap pihenési idő mennyire "megszokott"?

Figyelt kérdés
febr. 5. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
teljes mértékben, persze vannak munkamániások. + az a 3 hónap se sok, hisz a munkanélküli addig kitart illetve nem 3 hónap egy új helyet találni.
febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen normális csak arra kell figyelni, hogy az adott személy hasznosan töltse az időt, mert könnyű beleesni az úgynevezett "haszontalan" érzésbe ami negatívan befolyásolja az életteret.
febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megszokottnak csak azért nem mondanám, mert szerintem ez Magyarországon egyáltalán nem jellemző, hogy van az embereknek több évre elegendő megtakarításuk. A többségük fizetésről fizetésre él, tehát fel sem merül, hogy ne álljanak olyan hamar újra munkába, amilyen hamar csak tudnak.


Ezzel együtt a Te helyzetedben (vagy a kérdésben definiált helyzetben) szerintem teljesen normális dolog. Lehet hogy kevés is az a 3 hónap, nálam eddig egyszer volt hogy nagyon elfáradtam (mentálisan), akkor 6 hónapot hagytam ki két munkahely között.


A hanyatló Nyugaton ugye az alkotói szabadság (sabbatical) intézménye sem ördögtől való, az úgy nagyjából pont arra van hogy 6-12 hónapig valami olyat csinálj amihez kedved van, és agyilag kipihend magad annyira, hogy utána tudd folytatni a munkádat.

febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Belefér. Én egyszer voltam úgy 2 munkahely között, hogy 3 hónapot adtam magamnak feltöltődésre. Végül aztán 6 hónap lett belőle, de nagyon jó volt így, újult erővel, új munkahelyen nekiállni.
febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen feltételekkel, ha valakinek egy kicsit több is belefér, az még jobb, szellemileg jobban ki lehet pihenni magadat pl. fél-3/4 év alatt egy megterhelő munkahely után. Egy évnél többet nem érdemes kihagyni, mert az már feltűnik az önéletrajzban is, ami károsan befolyásolhatja az álláskeresést.
febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire megszokott, én ennél kisebb tartalékkal is váltottam úgy, hogy nyár elején, és 2 hónap pihi, kikapcsolódás, nyaralás, "semmittevés" után kezdtem el aktívan munkát keresni. Egyszer pedig úgy, hogy november-decemberben 1 hónap pihi után kezdtem állást keresni, igaz akkor valóban volt benne "hasznos" elfoglaltság is, mert a korábban megvásárolt lakásom felújításának befejezése esett akkorra, azt intéztem meg a beköltözést. Kettessel nem értek egyet, KIFEJEZETTEN nem akartam semmi hasznosat csinálni, csak aktívan lazítani, egyszer egy 5, egyszer egy 4 éves, elég kemény munkaviszony után váltottam így.
febr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Nálam max 1 hónap szünet volt két munkahely között, pedig tovább is kitartott volna a tartalék. Egyszerűen kellett a hasznosság érzése ☺️

Volt munkatársam 20 év után váltott tőlünk úgy, hogy nem volt még meg az új munkahelye. Eldöntötte, hogy 3 hónapig nem akar a munkával foglalkozni, csak a családdal és pihenne. Úgy tudom,hamar sikerült találnia munkát, miután letelt ez a pihenőidő.

febr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!