Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Leheg kérni a munkáltatótól...

Leheg kérni a munkáltatótól ilyet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


A területen ahol dolgozom, ketten vagyunk, azonban felmondott a kolléganőm, így azt mondták, hogy megpályáztatják az állást. Azonban maga a munka (szerintem) nem igényel két főt.


Azon gondolkoztam, hogy felvethetem-e ötletnek, hogy ahelyett, hogy felvennének valakit, emeljenek az én fizetésemen, és egyedül ellátom a feladatokat.


Jelenlegi fizetésemmel nem vagyok megelégedve, nagyjából plusz bruttó 100-120 ezer forint lenne az, amiért maradnék. (Jelenleg tervezem is emiatt a felmondást) Azonban, ha ennyivel megemelnék, akkor simán maradnék és akár egyedül is ellátnám a feladatokat.


Azt persze hozzá kell tenni, hogy kevés az a h*lye, aki elfogja vállalni, legalább lesz fél év, mire kapok kollégát. (Nekem is csak szükséghelyzet volt, hogy elvállaltam 4 hónappal ezelőtt)


Sajnos fizetésemelést megmondták, hogy nem terveznek, állítólag 4-5 éve nem is volt…


Szerintetek ez járható út lenne?



febr. 7. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Egy próbát mindenképp megér, nem veszítesz semmit, ha úgyis a felmondáson gondolkozol.
febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
ÉS van, aki tud helyettesíteni téged, amikor szabin vagy?
febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen helyzetben, csak ott öten voltunk a pozíción és a covid miatt kettőre csökkentünk, aztán az egyetlen kolléganőm úgy kihúzta a gyufát a főnökségnél, hogy kirúgták (jogosan) és egyedül maradtam. Bár szépen emeltek a fizetésemen, de annyit nem tudnak emelni, hogy egy ember több ember munkáját elvégezze és ezen elcsússzon az idegrendszere. Nem tudom, nálatok mennyi munka van, de amikor nekem a nyakamba szakadt minden, akkor napi 10-12 órákat dolgoztam még Covidosan is, mert ugye nem volt, aki helyettesítsen.


Tehát ezt átgondolnám a helyedben még akkor is, ha jelenleg kevés a munka.

febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az lesz a válasz, hogy csináljad egyedül ugyanannyi fizuért.
febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Nem feltétlen, csak nem mindegy, hogyan tálalja.


Ha azt mondja, hogy ez a mennyiségű munkát simán megcsinálja egy ember, akkor lehet, de nem hiszem, hogy ennyire hülye lenne.


Azt kell mondani, hogy főnök, én elvállalom, bár több teher és felelősség lesz rajtam, de úgy érzem, hogy meg tudnám oldani és a többlet jövedelem is jól jönne.

febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miert mit dolgozol?
febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!