Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy felejtsek el egy számomra...

Hogy felejtsek el egy számomra fontos helyet? TLTR!

Figyelt kérdés

8 éve kínoz egy döntés amit a kedvenc helyemen hoztam és a mai napig nem tudom elfelejteni.

Nagyban meghatározta az akkori múltat utána és a mostani jelent is még mindig.

Sokat képzelődök rajta, nosztalgia is előjön olykor olykor, estem már miatta depresszióba is.

Munkahelyről lenne szó, pontosabban sulis gyakorlat de majdnem munkahelyről. Én hibám volt, hogy nem dolgozhatok ott azóta sem, felvettek volna de máshova mentem dolgozni. Mai napig bánom és gyötör, felemészt.

Azóta voltam máshol dolgozni (amit utáltam) de minden munkahelyen előjön a visszamennék oda érzés.

Talán azért, mert akkor amikor oda kerültem egyfajta menekülés volt minden baj elől. Az volt a biztonságos hely. Előtte sok problémám volt iskolával, otthon stb.ez a hely szinte felüdülés volt az iskolával együtt.

Már aznap tudtam, hogy újra elvesztem mikor lemondtam ott a munkát, bolyongtam fel alá a városban, kerestem munkát de sehol nem volt mivel gondolom fiatal is voltam nagyon, kénytelen voltam bukottan hazamenni.

Azért is jó lett volna ott maradni, mert akkor soha többet nem kellett volna törődnöm álláskereséssel, önéletrajz csinálással, interjúra járással, állás visszautasításokkal, kínos interjúkkal foglalkoznom, ezektől már akkor rettegtem mikor sulis voltam és még jelenleg is rettegek de sajnos megtapasztaltam. Nyilván bármi közbe jöhet, hogy megszűnik a gyár (ma is áll) vagy mi de ott van a mi van ha addig maradok ott ameddig csak tudok. Legyen szó 40 évről is....(tudom túlzás de én simán kitartanék ott).

Lehet azért gondolkodok ilyen nagy távlatokban, mert nem voltam sokáig egy munkahelyen még és jó lenne ha legalább ez a vágyam teljesülne, hogy éveket dolgozok egy adott helyen gondolok itt 20-30 évről. Meg a gyakorlati idő is lehet pár év de én soknak éreztem.

Ott nem kértek semmi ilyesmit, mivel ismertek, adatok stb...simán ment minden csak én bénáztam el.

Hogy találhatnám meg ismét azt a biztonságos helyet ami ugyanígy megvéd minden gondtól?

Jelenleg nincs munkám így sok időm van ezen gondolkodni.

Lehet ha újra találok munkát akkor azt gondolnám biztonságos helynek?

Korábban voltam új munkahelyen mégsem éreztem ezt a felettébb biztonságot, lehet mert akkor nem így gondolkodtam?

Mert jelenleg minden rossz történik ismét körülöttem meg velem...De az a hely ahova szerettem menni, többé már nincs nekem (képletesen).

Tudom, hogy a gyár sok ember számára visszataszító de én szerettem ott lenni, új környezet volt, minden bajtól távol. Volt pénzem is közben, könnyű munkák voltak.

Légyszi rosszindulatú és kioktató kommenteket ne írjatok. A hasznos és lényegre törő válaszokat felpontozom!



febr. 7. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem érdekel az se, ha lepontozol vagy bejelented a kommentem, de én nagyon őszintén és a legnagyobb jóindulattal mondom, pszichológusra lenne szükséged.
febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Menj vissza oda. Vagy van valami akadálya?
febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-Sajnos van, nem vesznek vissza. Pontosabban nem kapok vissza reakciót. Így feltételezem, nem kellek már de ezt elfogadtam hogy vissza menni nem tudok, csak a gondolat van az ami bennem van.

1-Nyilván erre én is gondoltam, de kíváncsi lettem volna egyéb véleményre, esetleg saját tanácsra is. Remélem ez nem gond!

febr. 7. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, nem, egyáltalán nem gond, csak szerintem az ilyen fórumokon megvan a veszélye annak, hogy az ember összezavarodik a sok véleménytől és információtól, és a te esetedben úgy gondolom, hasznosabb lenne a szakember.
febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként voltam de nem ért semmit. 2 embernél is voltam. De kíváncsi lennék a te véleményedre is hogy te hogy latod ezt. nem zavarodok össze, itt csupán olvasok. De tényleg érdekel miért alakulhatott ez ki nalam. Hátha valaki okosabb kifejti.
febr. 7. 21:15
 6/10 A kérdező kommentje:
2-meg az is bennem van, hogy ilyen előzményekkel nem szívesen mennék vissza (kerülgetnem kéne az ottaniakat, mert nem szeretnék magyarázkodni..)így ezáltal is elveszik a "biztonságot adó hely"...Nyilván az otthonom is biztonságos de én most azon kívül beszélek.
febr. 7. 21:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Keress egy másik gyárat akkor. Valószínűleg ha bejött a közeg, akkor máshol is ellennél, csak eleinte persze meg kell szokni, ha van pár más szabály, meg nem ugyanazok az arcok, hanem megint be kell illeszkedni. De igen, megszoknád is az is jó lenne, hacsak nincs valami hatalmas gáz a hellyel.
febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-azt kéne de jelenleg nincs ahol lenne lehetőség így kénytelen vaagyok más közeget megszeretni. Lehet tényleg csak ez segít hogy megszokjak ismét egy új helyet ugyanúgy mint a régit..
febr. 7. 22:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne levelezgess. Azt az embert keresd meg, aki annó gyakorlatosként odahívott.

Bár ahogy a soraidat olvasom egyetértek az első válaszolóval először magadon kell dolgoznod.

A pszichológus nem szerel meg, sőt az első négy- öt alkalom a diagnosztikáról szól. Utána kezd neked " feladatokat" adni. A melót magunknak kell beletennünk.

febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-Ezzel csak az a gond van, hogy nem tudom ki hívott oda először még mert osztályként indultunk és fogalmam se volt ki ki csoda még akkor, utána meg már személyesen indultunk érdeklődni és sajnos mára már nem emlékszem az illetőre. De már megfogadtam magamban, hogy oda vissza nem mennék, mert nagyon elszúrtam ott a dolgokat. Nem véletlenül nem jeleznek felém szerintem. Vannak aktuális állások állandóan, jelentkeztem is amikre úgy gondolom, minden feltétek adott nekem. De mégsem...Nyilván nem kell ilyen megbizhatatlan munkaerő mint én de ezt teljesen megértem, csak jó néha reménybe kapaszkodni
febr. 8. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!