Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha azt hazudom a munkahelyen...

Ha azt hazudom a munkahelyen hogy jól van a nagyi akkor rájönnek valamiből hogy nem él?

Figyelt kérdés

Mama nagyon idős sajnos és lehet meghal.

Amiért rengeteget hiányzok miatta a munkából, mert orvoshoz kísérem, kórházban éjszakázok néha, ez miatt tudják mi a helyzet velem. Es próbálnak segíteni elhelyezni a felsőbb szinteken. Amiért szinte folyamatos felügyeletet igényel.

Ez a látszat. Valójában persze senkit nem érdekel.

A valóságban viszont egyik kolléga azt kérdezte tőlem, hogy meghalt a nagymamám? Csak mert fekete felsőben vagy azt hittem(szinte mindig feketékben vagyok), es szinte poént csinált belőle. A mellette levő kollega próbálta az egészet ellensúlyozni, empatikusan elterelte a témát.

A csopvez első kérdése volt hogy van e, hol a lakása.(ha meghal, milyen ingatlana lehet ki örökli)és szerinte nem kéne mellette lenni, csak ha veszélyes lenne a környezetre pl gázt nem zárja el.

A többit nem írom.


Ezek után úgy érzem mindig azt mondom majd ne adj isten bármi történjék is, hogy mama jól van, javul, vagy sikerült elhelyezni.

Nem akarom hogy rajta csámcsogjanak, engem gúnyoljanak.

Nem akarom ezeket az embereket beavatni ebbe.



#empátia nélkül
febr. 9. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jönnének rá, hogy meghalt.
febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az oka, hogy nem tudsz kommunikálni és játszmázni kell?

Vissza lehet ám kérdezni, hogy miért érdekli őket.

febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg meghal szegény, nem fogod tudni olyan könnyen mondani, hogy jól van, mert ilyenkor az ember gyászol, meg van rendülve. Ne ossz meg róla információkat a mostani időszakban, bár azt sejtem, hogy az zavarja őket, hogy sokat hiányzol, de persze ez nem mentség arra, hogy viccet csinálnak belőle. Minimalizáld, hogy mit közölsz róla a kollégáknak.
febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2 miert ne tudnék kommuikálni?

Meg minek kérdezzem miert erdekli őket mikor az egész munkahely ezen csámcsog, mert ha kérdezik miert nem vagyok, a csopvez mindenkinek szétkürtöli hogy a nagyim miatt. Tudja az egész cég.

A magánéletemen csámcsog/röhög/gunyolódik az egész ház.

Állítom hétfőn az azzal kezdik majd meghalt e. Mivel csütörtökön én hivtam ki rá a mentőt be is kellett törni. Másnap a bejárati ajtócserét intézni es ha hazaengedik(mert ez még kérdéses volt)akkor pénteken ellátni.

febr. 10. 08:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem jönnek rá.

Az jutott eszembe, lehet, hogy azért hozzák fel újra és újra a témát, mert (a leírásod alapján) nagyjából megállás nélkül hiányzol a munkából, és ez lehet, hogy zavarja őket. Ha Bárki megkérdezi, hol vagy, mindenki tudja már gondolkodás nélkül, hogy biztosan a nagymamát viszi kórházba/látogatja/ellátja, és simán csak elegük van.

De nem, nem jönnek rá, hogy mi van a nagymamával.

febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan szólj nekik vissza. Nem bunkón, de határozottan. Kérdezd meg, nekik fordított esetben hogy esne? Vagy a pénzéhes főnöködnek: van akinek egy emberi élet fontosabb mint a háza. Ne engedd, hogy rád szálljanak ezek a f*rgek. De azért ne csinálj munkahely8 balhét, csak építsd le őket.
febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bezzeg amikor egész nyáron télen 2 unnep közt is dolgozom és túlorazok meg néha plusz szombaton is bemegxek amikor az egesz cégnél nincs senki, az meg nem tűnik fel senkinek.

Amikor ők nyaralnak síelnek hogy én meg húzom az igát.


Amúgy ha vki táppénzen is van, hiányzik csúsztat, engem az sehol nem érdekel, nem bosszant, nincsenek tőle álmatlan éjszakáim se. Ezek meg csak azzal foglalkoznak, más mit csinál.

febr. 10. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!