Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkáltató letudja kérni...

Új munkáltató letudja kérni az előző munkahelyeimet ahol dolgozam magyarországon? Illetve azokat ahol külföldön (Ausztriában) dolgoztam? Lehetséges e hogy egy multi cég utánna tudjon járni az előző munkaviszonyaimnak?

Figyelt kérdés

febr. 9. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja.
febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem. Szóval nincs ilyen közös adatbázis, ahova belép a HR-es vagy bárki és kilistázza neki hol dolgoztál eddig.

Ugyanakkor új munkahelyen belépéskor szokták kérni az előző munkahelyedről a kilépő papírokat, valamint a rózsaszín TB kiskönyvben is ott vannak a korábbi munkahelyeid, amit szintén le kell adnod. Persze erről mondhatod, hogy elhagytad, és akkor nyitnak neked egy újat.

febr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2. válaszló írja. Engem így informáltak le előző munkahelyemről...
febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs, de igény az lenne rá.
febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon valószínű nem, Ausztriában kerdes hogy milyen munkahelyed volt, es milyen multi érdeklődik.

Nekem pl a munkahelyem csinalt Workday profilt, es ezt bármilyen más cég meg tudja nézni ha munkahelyet váltok.

febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ausztriában van ilyen, hogy kiskönyv meg kilépő papírok? Itt Hollandiában hálistennek nincs.
febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Munkáltatótól függ.

Egy sarki "kis koszosban" (értesd: jellegtelen közért) senkit nem fog érdekelni, hogy "honnan jöttél".

Arra azonban számíthatsz, hogy egy bizalmi állás betöltése előtt hónapokig leszel "parlagon", mert a rendőrség/titkosszolgálat a maga szintjén utána fog nézni/nézetni annak, hogy ki voltál, milyen kapcsolataid vannak, hány, illetve milyen jellegű számlád, gazdasági érdekeltséged, tevékenységed volt/van - és hasonlók. Nyilvánvaló, hogy ennek vonzata, az előélet felfedése, ill. megrendelőnek jelentése is.

febr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Állami cégnél volt, hogy mivel a fizum attól függött, hogy hány évet dolgoztam le eddig, ezért okmányirodában kérnem kellett egy papírt arról, hogy eddig hol és mennyi ideig fizették a tb-met. Na akkor ki is derült, hogy nem minden munkahelyemet írtam be az önéletrajzomba és jól le is ba.sztak, hogy rövid munkahelyeim voltak és "itt nem ezt várjuk", de persze nem rúgtak ki, mert senki nem vállalta volna azt a mennyiségű munkát garantált bérminimumért :D De más helyeken ahol voltam, multiknál sosem buktam le ebben :D A tb kiskönyvet már nem az nézi, aki az interjút csinálta velem.
febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!