Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet az első éjszakás...

Hogyan lehet az első éjszakás műszakra felkészülni?

Figyelt kérdés

Kedden kezdem életem első éjszakás 12 órás műszakját,de abban biztos vagyok,hogy nem fogok tudni kedden aludni.

Vagy csak szimplán a túlélésre hajtsak? :)


febr. 11. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd belejössz. 12 ora az kiképzés éjszakában.
febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj előtte aludni. De szenvedős mire beáll a dolog….
febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy biztos,hogy nem fogok tudni aludni elötte. 100%. Eleve rossz alvó vagyok,sosem tudtam még aludni délutánonként,maximum lázasan.
febr. 11. 09:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Majd ha eléggé fáradt leszel akkor megszokod pl a tobbedik éjszakánál

Én 3as turnusokban dolgoztam akkor a második éjszakásnál már tuti aludtam nappal mert nagyon kifáradtam. Jól besötétítettem csend és fül dugó .

febr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Felesleges úgy rákészülni, mint életed nagy fellépésére. Nem olyan nagy ügy, csak az ismeretlentől való félelem beszél belőled. Aznap reggel kelj korán, délutánra elálmosodsz, és fogsz tudni aludni egy kicsit. Elég lesz reggelig, még frissebb is leszel, mint a többiek. Ilyenkor 1-2 óra is csodákra képes.
febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
febr. 11. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a munkahelyi körülményeidet, abban azonban biztos vagyok, hogy aránytalan mértékben rástresszelni a történetre butaság.

Higgy a képességeidben!

Próbálj meg tevékeny lenni a munkahelyen, - de nem az egészséget tönkre tévő mértékben, pihenni is kell időközönként!

Akkor telik el hamar a munkaidő, ha gördülékenyen követik egymást az események.

Ráhangolódsz.

Belekezdesz.

Meghatározott időközönként fújsz egyet.

Iszol, eszel, mosdóba mész, kávézol/teázol/nassolsz a szünetekben.

Éjjel kettő és három óra között rád fog törni egy "csontig hatoló" fáradtság, amelyen nehéz lesz rutin nélkül túllépned, de ennek túlélésére is vannak praktikák.

A kávét úgy vedeld, hogy az 5-6. adag elfogyasztását követően elkezd "visszafelé dolgozni" a kávé, - álmosabb leszel rövid időn belül, mint voltál, tehát van az a szint (ami minden embernél más és más), amikor rá kell lépni a fékre (kávé fogyasztásban).

A tea hosszabb távon hat, de a gyomrot jobban nyírja, mint a kávé, - tehát ezt is érdemes ésszel fogyasztani.

Amikor a mosdóban jársz, jót tehet egy arcöblítés, de a friss levegő is kedvezően hat a fáradt emberre.

Nem ajánlott túlfűtött helységben dolgozni, mert a kellemes melegben óhatatlanul elpilled az ember, ha addig már sikerült eljutnia, hogy "bevackol". A hideg a másik véglet, - ha nem fizikai munkát végzel, megfázol annak ellenére is, hogy kényelmetlen szélsőséges hidegben elaludni.

Van, amikor egy jókor megivott kellemes hőmérsékletű pohár víz is "csodákra képes"!

Mozgással is feldobhatod magad a szünetekben - lépcsőzéssel, fejkörzéssel, néhány guggolással vagy fekvőtámasszal.

Az éjszakai műszakot követő napon elég a szervezetnek 4-5 órai alvás is, de kába marad az ember. Ha több éjszakát is letolsz egymást követően, akkor az első, - az "átállás" éjszakája - lesz a legnehezebb és a negyediktől kezd egyre nagyobb teherré válni a szervezet számára.


25 év tapasztalatot foglaltam neked össze itt és most!

febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na hogy birod az éjszakát?


Én több éve éjszakázom, de most 12-ben egy éve. Ma megyek estére (első nap a 3-ból). Ideges vagyok mostanában mindig előtte, a hasam is megy sokszor.

Ezt nem lehet megszokni, én nem szoktam meg 7 év alatt se. A túlélésre játszom mindig. Jó ha fél 8-tól "alszok" 12,13-ig. 4-ik nap meg vagyok halva, alvás nélkül nem birom. Reggel 9kor kampó vagyok. 3 műszakoztam, akkor még csak csak ébren tudtam szombaton maradni, bár az utolsó évben már ott se. De ott azért "aludhattam" fél 4ig is akár. Most meg vagy felkelek és eszek és remélem nem megy a hasam, vagy alszok és nem eszek és majd eszek szünetben 20:30kor. Az se jó... Ez sehogy nem jó. Csak azért vállaltam be, hogy legyen munkám, mert nem kapkodtak utánam más kategóriásra, mivel csak efféle tapasztalatom volt kb csak. Meg nem tudtam jól előadni magam interjúkon. Rájöttem hazudni kell, olyannak kéne magam előadni amúgy nem vagyok, aztán süt rólam minden... A tapasztalathiányt se tudom kikompenzálni az előadással, mert nem vagyok önbizalommal teli ember és lerí.

ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!