Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Helytelen dolog megkérdezni a...

Helytelen dolog megkérdezni a főnöktől, felettestől egy nekem nem tetsző dologról, hogy az miért úgy van?

Figyelt kérdés

Tehát ha valami nem tetszést vált ki. Mondjuk soknak érzem a munkamennyiséget, megkérdem, biztos praktikus-e így, nem lehetne-e módosítani. Egy bizonyos munkakört úgy, ahogy van, egészségre ártalmasnak találok, megkérdem, lehetne-e szó átvizsgálásról és átgondolásról. Vagy szabadságot kérek, és megtagadják, de szerintem irracionális az indok, ezért megkérem, hogy magyarázzák el, hogy egész pontosan miért nem mehetek el. És akármi más, a lényeg, hogy azt szeretném, ha segítenének megérteni az adott dolog logikáját.

Ezeket helytelen megkérdezni? Esett már meg, hogy rosszallóan neztek rám. Meg mondták ismerősök, kollégák, hogy a legjobb, ha a főnöknek sohasem kérdezek vissza "Miért?"-tel, ha sokáig ott akarok dolgozni.



febr. 11. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Érdemes megkérdezni még mielőtt nagyobb baj lenne.
febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1: Csak hát ugye, a tapasztalat szerint ilyenkor sok főnök úgy érzi, hogy én megkerdőjelezem a hozzáértését és/vagy a tekintélyét.
febr. 11. 10:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon jóban vagy a főnököddel akkor megkérdezheted óvatosan, de a főnökök 99%a egyből ugrik ha valaki megkérdőjelezi a döntését. Én személy szerint jóban vagyok a saját főnökömmel, de sosem merném kérdőre vonni, vagy ellenkezni.
febr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak hát ugye, a tapasztalat szerint ilyenkor sok főnök úgy érzi, hogy én megkerdőjelezem a hozzáértését és/vagy a tekintélyét."



Pontosan! Gyorsan csekkoltad.

Sehol sem szeretik az ellenlábasokat. Legyen az a soron, az irodában, külföldön vagy magyarországi munkahelyen.

Nézd meg a közvetlen környezetedben a kollégáid.

Mint a zombie'k.

Nah, az ilyen munkavállaló a jó munkavállaló.

febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha én főnök lennék, sokkal logikusabbnak tartanám a dolgozó kérdésére normális választ adni, megpróbálni elmagyarázni neki a dolgot, hátha megérti és alábbhagy a nemtetszése. Mert ha olyasmit felelek, hogy "Ha nem tetszik, el lehet menni!", akkor a dolgozó ebből arra asszociálhat (érthető módon), hogy direkt szívózni akarok vele, esetleg felmondásra provokálni.
febr. 11. 20:43
 6/13 anonim ***** válasza:
Felmondásra provokálni, ez tetszett
febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6: Először hallod? Ez sajnos egy nagyon is létező jelenség. Olyankor alkalmazzák, amikor a delikvens már ott dolgozik annyi ideje, hogy ha ők küldenék el, akkor járna neki valamennyi végkielégítés.
febr. 12. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Először hallottam, és azért írtam, hogy tetszett, mert hasonlót érzek most is a munkahelyen, hisz már megkaptam hogy nem kötelező , ha nem tetszik van másik, és még sorolhatnám, és ez a legjobb szó amit leírtál, hogy felmondásra provokál
febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Borzalmas. Magyarországon tényleg ennyire sok a xar munkahely? 😪 Időről időre hasonló kérdéseket találok, hasonló kommentekkel. Hol van olyan munkahely és a többi, ahol élvezet a munka és jó a légkör???
febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es! Sok van.
márc. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!