Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltanátok munkahelyet akkor...

Váltanátok munkahelyet akkor ha a leendő munkahelyen bruttó 100K-val kevesebb lenne a fizetés?

Figyelt kérdés

Dilemmában vagyok. Nagyon jól keresek mint még Magyarországon soha, életem legeslegrosszabb munkahelye mint még soha.

Arra várnék választ, hogy nálatok mik azok a szempontok, melyek megindokolják, hogy kevesebbért is hajlandóak lennétek az erőtöket, tudásotokat áruba bocsátani?


febr. 11. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ. Ha az idegi-mentális egészségemet veszélyeztetné, kénytelen lennék. De jól körülnéznék, hátha mégis lenne jobb.
febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Mennyit kapsz most?

Mert nem mindegy,hogy a 100000rel kevesebb is pl. 400000.

febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha most nagyon jól keresel, akkor 66 ezerrel kevesebb esetén is jól keresnél, viszont nem őrülnél meg, és nem betegednél bele.
febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Én már nettó 200-zal kevesebbért is váltottam munkát.
febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Ez azért sok dologtól függ. A 100k-val kevesebb is normális színvonalon tartja az életed, vagy már nem annyira? Akarsze-e valamire épp gyűjteni, amihez nagyon meg kéne nyomni még pár évet, vagy már megvan minden és csak elég elpihegni. Van-e valami combosabb hitel, ami miatt nem lenne célszerű a kevesebb pénz?
febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Akkor váltanék kevesebb pénzért, ha egyéb, nehezen számszerűsíthető tényezők viszont jobbak lennének az új hely esetében. Például:

- közelebb van, kevesebbet kell utazni.

- több a HO nap

- kisebb a munkaterhelés

- jobb a közösség (és ezt biztosan tudom).

- van lehetőség tanulni olyat, amivel később többet tudok keresni.



Szóval ha a jelenlegi helyeden rossz a légkör, rossz érzéssel mész be dolgozni, és most hirtelen nincs jobb, akkor egy időre elfogadható opció valamivel kevesebbet keresni, feltéve, hogy ez a mindennapi megélhetésedet nem befolyásolja.

febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Igen! Ha hasznosabb, értelmesebb, nyugodtabb munka, akkor igen.

Első a mentális egészség!

febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi a fontosabb? az önbecslés/egészség vagy a zseton?

E kérdés válasza eldönti, mi lehet a helyes döntés

febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanában kerestem munkát és az alábbi dolgokért engedek a bérigényemből

- több HO

- rugalmas munkaidő (levelezős egyetem miatt)

- részmunkaidő teljes állás helyett (mármint az arányosan csökkentet bérigényből még engedtem volna)

febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem, én találnék olyat helyet, ahol nem csak a körülmények jobbak, de a bér is.

Egyébként, ha annyira rossz, és anyagilag tudsz boldogulni kevesebb pénzből is, akkor váltani kell

febr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!