Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan,hogy valaki felmond...

Van olyan,hogy valaki felmond egy munkahelyen és egy idő múlva visszahívják dolgozni?Ha igen ennek mi az oka?

Figyelt kérdés

jan. 24. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jó munkaerő volt.
jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elég ember
jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Hogy nem értettek a szóból. De ez szerintem ritka. Inkább olyan esik meg, hogy elküldik, majd megbánják, és próbálják visszahívni.
jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Magánéleti zűr megbizható ember esetén , a maradékról hamar kiderül lusta tolvaj ostoba , a vezetőség átszerveződött a normálisabbak jól akarják folytatni , nincs ember ...
jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Az oka annyi, hogy kell a munkaerő. Nálunk többen felmondtak, de senki nem is marasztalta őket. Azért amikor kellett volna ember akkor elsőnek őket kereste meg a cég, amit nem is értek, mert amúgy elég kutyaütők voltak.
jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van. Volt nálunk is olyan, hogy elégedetlen volt XY több dologgal is, főnök annyival lerázta, ha valami nem tetszik, el lehet menni. Emberünk közölte, oké, és be is adta a felmondását. A következő hónapokban viszont se nem találtunk a helyére jobb embert, se ő nem talált jobb állást, így vissza is került ugyanoda.
jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Miért van lepontozva a 3-asom? Tényleg nem olyan gyakori ez. Vagy ti, ha főnökök lennétek, talán vissza próbálnátok hívni valakit, aki felmondott, mert talált egy jobb helyet?
jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem volt egyszer ilyen.

Egyik nagyobb project lezárult, elkezdtünk egy belső fejlesztést, de nem volt annyira jó. Közben kaptam egy másik projectre ajánlatot. Amikor az lezárult (mehettem volna tovább, de nagyon nem akartam), kis időre rá a korábbi főnököm felhívott, hogy bevállaltak valami nagyobb dolgot, és egyik szenior kolléga felvetette, esetleg ráérek-e, mi lenne, ha felhívna. Ráértem.

De valóban elég ritka. Amúgy nem bántam meg, mindegyik érdekes témakör volt.

jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szolovjov ***** válasza:
67%
Engem elküldtek létszámleépítés miatt. Pár hónap múlva kétszer is próbáltak visszahívni, de addigra volt másik melóm. Meghát mondtam nekik, mi vagyok én visszaváltós üveg?
jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok féle oka lehet. Leginkább, hogy a cég (nagyon helyesen) nem érzelmi kérdésként kezeli a dolgot, hanem egyszerű praktikus döntésként. Aki már dolgozott ott, annak ismerik a munkáját, személyiségét, tudását. Tisztában vannak vele, hogy ismeri az elvárásokat, a feladatokat, el tudja végezni, be sem kell rá tanítani. Ennél fogva sokkal jobb jelölt bárki másnál, akinek bármennyire be kéne mutatni a céget, rendszereket, szokásokat, elvárásokat.

Ezt az előnyt jellemzően pár okból hagyja ki egy cég. Az egyik, hogyha a cég/vezető nem korrekt, takargatni valója van, trükközik, becsapja, vagy manipulálja a dolgozóit és ezek miatt könnyebb olyanokkal dolgozni, akik még nem ismerik, könnyebben bedőlnek.

A másik fő kategória, ha ego, hatalmi játszmák, sértődések mennek, toxikus a légkör, rossz a vezetői mentalitás. Tudok olyan cégekről/vezetőkről, ahol egyre hosszabb tiltó listákat vezetnek, mert aki egyszer felmondott náluk, az nem mehet többé vissza - és lassan már senki nem akar hozzájuk menni ugyanezért.

Ugyanígy a dolgozóknak is hasonló tapasztalatokból szokott fakadni, hogy nem akarnak visszamenni a korábbi helyre. Vagy ők maguk keveredtek ego, érzelmi játszmákba, esetleg ők maguk nem annyira korrektek vagy a cégek ilyen korábbi viselkedésével kapcsolatos negatív tapasztalataik, esetleg összeveszések miatt nem kérnek újra abból a cégből. Már ismerik, nincsenek illúzióik, nem dőlnek be az ígéreteknek. Nyilván, ha valakinek rossz tapasztalatai vannak egy céggel, akkor kevésbé akar újra ugyanabba a kutyagumiba önként belelépni. Ha valakinek jó, vagy semleges tapasztalatai vannak, hajlamosabb újra esélyt látni egy már ismert és nem annyira rossz lehetőségben.


Én (több iparágban is) minden munkahelyemről jó viszonyban távoztam. Soha senkivel nem rúgtam össze a port. Sosem volt sehol sértődés a távozásból. Több főnök és volt kolléga hívott/vitt később másik céghez is, de a korábbi cégeknél sem volt soha sértődés belőle, hogyha ott hagytam őket. Mindenhol elfogadták. A legtöbb kollégával és főnökkel azóta is tartjuk a kapcsolatot (persze már messze nem olyan intenzíven, mint amikor még együtt dolgoztunk).


Volt olyan hely, ahova többször is visszahívtak akár csak 1-1 projektre, akár hosszabb távra is. Volt, hogy mentem is, amikor épp úgy alakult, hogy az nekem is jó volt, meg nekik is. Amikor én nem tudtam/akartam menni, akkor előfordult, hogy engem kértek, hogy ajánljak magam helyett valaki mást és ezt gyakran meg is fogadták, ha tudtam javasolni valakit.


Ezzel nem csak én vagyok így, sok korábbi munkatársról tudok, akik ugyanígy tartották a kapcsolatot, hívták, ajánlották egymást az új munkahelyeiken, vagy visszahívtak korábban távozott kollégákat, amikor üresedés volt valahol. Olyanokról is tudok, akik ide-oda váltogatnak néhány évente 2-3 cég között és időről-időre visszamennek a régi helyükre, mikor épp ott kínálnak jobb feltételeket, mint az épp aktuális helyen.

jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!