Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyennek gondolod Magyarorszá...

Milyennek gondolod Magyarországot munka szempontjából?

Figyelt kérdés

Mennyire jó itt dolgozni?

Mennyire nehéz munkát találni?

Milyenek a munkakörülmények?

Mi a helyzet a pályakezdőkkel vagy a idősekkel, akiknek megszünt a munkahelyük?

Mennyire érdekesek a feladatok?

Milyenek a szakszervezetek?

Mennyire szabálykövetőek a munkahelyek?

Stb stb


Általánosságban, vagy a te életedre nézve.



febr. 11. 18:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Akkor leszek alkalmazott Magyarországon legközelebb, ha pisztolyt szegeznek rám vagy a mikrokörnyezetemre, aki még normális maradt és szeretem őket.
febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem válaszolnék egyenként a kérdésekre, mert egy mondattal megtudom válaszolni az összest:

Egy táska fos.

febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Egy nagy kalap sz@rnak.
febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez leginkább attól függ, kinek, milyen végzettséggel. Egy kezdő informatikusnak nem rossz. Egy ápolónőnek vagy szobalánynak gyenge. Budapesten munkát találni nem nehéz, rengeteg a lehetőség. Vidéken van, ahol semmi. Munkakörülmények...hát kinek milyenek. Otthon home office vagy gyártelepet őrizni? Olyan kérdéseket tettél fel, amiket nem lehet általánossagban megválaszolni. Jómagam turizmusban elvagyok. Nem fizetnek agyon, de van cafeteria. Tömegközlekedés, munkábajutási hozzájárulás, munkahelyi ebéd van. Körülmények számomra kellemesek, tiszta, rendezett hely. Szállodában dolgozom, pályakezdők és nyugdíjasok számára is nyitott. Érdekesnek szerintem nem az, bár én hamar bele tudok unni bármibe. Leginkább attól függ, milyen emberek vesznek körül. Dolgoztam már nagyon kellemes emberekkel meg full primitívekkel is.
febr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Borsodba lakom , itt katasztrófa az egész .
febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Kis villanykapcsoló.

Ennek hatasára lettem én is vállalkozó, tűpontosan megfogalmazza, hogy mi van a Magyarországi munkahelyeken.

[link]

febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb régióban nincs is lehetőség elhelyezkedni, vagy ha van, siralmas a fizetés és a körülmények. Budapest és kis környéke még élhető, de szerintem logikus, hogy egy egész ország nem fog oda feljárni dolgozni.


Szerintem szánalmas ez az ország ilyen szempontból is. Lassan minden vendégmunkást szívesen látnak, csak a hazai magyarokat nem. Gusztustalan!

febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

"Mennyire jó itt dolgozni?"

. Általánosságban poztív, hogy sok törvény van, ami a munkavállalókat védi, ami egy erősebben piaci alapú országban nem nagyon van. Az alkalmazásuk problémás, a munkáltatói kultúra még mindig nem értékeli talán eléggé a tudást.


"Mennyire nehéz munkát találni?"

. Mostanában kicsit talán könnyebb, de az elmúlt években nehéz volt. Nyilván területtől függ.


"Milyenek a munkakörülmények?"

. Ez nagyon változó, nagyon általános kérdés. Erre nem lehet így válaszolni.


"Mi a helyzet a pályakezdőkkel vagy a idősekkel, akiknek megszünt a munkahelyük?"

. Pályakezdőknek szinte mindenhol nehéz, egyre nehezebb, mert a vállalatok erősen építenek már a meglévő tudásra.

Idősebbekkel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni: azoknak egyszerű, akik olyan munkát vállalnak nyugdíj mellett, amire nehéz embert találni, vagy olyan elavultnak számító tudással rendelkeznek, amelyre ritka esetben szükség lehet (pl. IT területen)


"Mennyire érdekesek a feladatok?"

. Nyilván változó, csak személyes tapasztalatból tudok beszélni: szerintem mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy viszonylag olcsó munkaerő vagyunk, de azért a tudásunk megbecsültebb a nyugat szemében, mint pl. egy indiai munkavállalónál. Így van lehetőség, hogy befektessenek innovatív projektebe itt, és a tudás itthon maradjon.

Másrészt globális társadalomban bárhol meg leeht valósítani az új trendek alapján dolgokat, csak elszántság kell hozzá. Szerencsére most pl. ilyen munkahelyem van.


"Milyenek a szakszervezetek?"

. Nem tudom, sosem voltam tagja egynek sem.


"Mennyire szabálykövetőek a munkahelyek?"

. Ez eléggé változó. Én inkább hiányosságokat érzékelek: pl. nyitott iroda esetén jobban kellene foganasítani, hogy a dolgozók egymás privátszféráját tiszteljék.

febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Az én munkával kapcsolatos tapasztalatom jelenleg szó-szó. Van, ami jó, van ami nem.

Eddig Magyarországon kívül dolgoztam Németországban egy keveset és az USA-ban néhány évet, ez alapján nyilatkozhatok.

Nekem sosem jelentett gondot munkát találni itthon sem.

A munkakörülmények nem rosszak, legalábbis ahol én eddig voltam.

Pályakezdőként is azonnal volt munkám anno, az időskori munkáról nem tudok nyilatkozni még.

Az én munkám nem annyira érdekes, de nem is unalmas. Egy átlagos munka azt hiszem.

Nálunk nincs szakszervezet sajnos.

Nálunk minden normálisan, szabályszerűen megy, már amit látok. Nincs feketepénz, ami jár, azt megkapjuk, munkavédelem rendben van.

A stb. részhez a fizetést említeném meg: az elég gyenge még országos szinten is, külföldhöz képest meg csak a töredéke. A magyar átlagbér alatt keresek. Megélek belőle, egy minimálisat tudok félrerakni is, de nyilván a több jobb lenne.

febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért van lepontozva az, aki jól elvan itt?
febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!