Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem merek felmondani?

Nem merek felmondani?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem el egyetem után dolgozni egy helyen, amiről azóta kiderült, hogy nem tudom magam elképzelni benne hosszú távon, mivel műszakos, fizikailag is fárasztó, így elkezdtem rögtön más lehetőségek után kutatni. Nemrég összejött egy lehetőség, és kaptam egy ajánlatot egy másik helyről, ahová beadtam a jelentkezésemet, úgyhogy most már csak fel kell mondanom.


De valamiért nem merek. Megdöbbentő számomra, hogy minden a jelenlegi állásom ellen szól, úgy érzem szeretném kipróbálni ezt az új munkát, mégsem merek felmondani. Attól félek milyen reakciókat fog kiváltani, hogy alig járt le a próbaidőm, máris menni szeretnék. Nem akarom, hogy megbízhatatlannak tarsanak, vagy olyan valakinek, aki cserben hagyja a csapatát, meg sunyiban állásinterjúkra járkál. Nem tudom miért akarok ennyire megfelelni a kollégáimnak, amikor világos, hogy a jelenlegi munkám nem tesz boldoggá és a jövőbeli terveimhez sem passzol.


Hogyan gyűjtsem össze a bátorságot és engedjem el, hogy mit gondolnak rólam? Volt-e már valaki hasonló helyzetben?



febr. 12. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

"Nem akarom, hogy megbízhatatlannak tarsanak, vagy olyan valakinek, aki cserben hagyja a csapatát, meg sunyiban állásinterjúkra járkál."

. De hát egyszer ez az igazság, akkor fel kell vállalni. Nem azon fog múlni, hogy ők is így gondolják-e.


Ha hamarabb felmondasz, most nem kell a felmondási idővel is húznod az időt, de ezen már kár bánkódni.

febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Ha ki kellene rúgni tenni téged bármi miatt, ők nem gondolkodnának ennyit rajta és még bűntudatuk se lenne ,hogy a csapat többet dolgozik a te távozásod miatt.
febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem fognak annyit foglalkozni ezzel, mint te azt gondolod. Ezt nem szereted, jött egy másik, jobb lehetőség, teljesen érthető, ha váltanál. Ettől nem vagy se rossz, se megbízhatatlan ember és elhiheted, hogy fordított esetben ők nem gondolkodnának el kirúgás esetén, hogy inkább lehet nem kéne, mert még megbántanak vele. Ez munka, nem személyes ügy és ne érezd rosszul magad miatta. Főleg ne szenvedj itt azért tovább, mert mit szólnának a többiek. Ha kapnának jobb lehetőséget, biztos sokan ugyanúgy váltanának. A többséget valószínűleg hidegen fogja hagyni.

De ha valaki rosszat is gondol majd rólad, az se számít. Nem kell mindenki véleményével foglalkozni, nem kell és nem is lehetséges mindenkinek megfelelni. Ne mások vélt véleménye miatt alakítsd az életedet.

febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
A mai világban ez már természetes folyamat szóval ez ne okozzon gondot. A változás sosem könnyű.
febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Tökre megértelek, én is utálok felmondani, pedig volt már egy pár munkahelyem. De ha te nem képviseled a saját érdekeidet, akkor ki fogja? Nem várhatod el senkitől.

A főnök pedig nem fog ebből lelki problémát csinálni, hidd el.

febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Életem első felmondása annyira nehéz volt, hogy szépen legépeltem egy felmondást, kinyomtattam, aláírtam, szó nélkül odatettem a főnököm asztalára, bólintottam egyet elköszönésképp, és utána a poarkolóban az autómban sírtam.

A legutóbbin (közben volt 11 munkahelyem diákmunkákat is beleszámolva) épp azt mondtam a főnökömnek, aki eleve azzal kezdett, mikor mondtam, hogy szeretnék vele négy szem közt beszélni, hogy 'szerintem tudom, mit akarsz mondani', hogy azt hittem, ez idővel könnyebb lesz, de nem lett könnyebb, csak idősebb lettem és jobbban kezelem a stresszt, egyébként meg gyűlöltem a munkát, gyűlöltem az ügyfeleket, gyűlöltem, hogy nem jutok egyről a kettőre, volt egy sokkal jobb ajánlat, és mégis nehéz volt felmondani. De már tudom, mi a protokoll, hogy kell csinálni, meg is csinálom, a bűntudatot meg enyhíti az, hogy az egyik munkahelyemről szemrebbenés nélkül kirúgtak, és onnan tudtam meg, hogy valószínűleg ki vagyok rúgva, hogy nem tudtam bemenni a kártyámmal. Ha a munkahelyek ilyen piszok mód bánnak velünk, akkor nekem hogy ne lenne jogom keresni egy jobbat és kilépni. Próbálom meggyőzni magam, hogy semmivel nem tartozom, ők egy szempillantás nélkül kirúgnának ilyen szemét módon, ha az lenne érdekük, akkor én miért is ne kereshetnék jobbat és mondhatnék fel egyébként korrekt módon (első munkahelyemen is megbeszéltük aztán, hogy hány napot maradok, és utána mindig letöltöttem az időt, nem egyik napról a másikra léptem ki, pedig elküldeni így szokták az embereket, hogy szedd össze a cuccod, és holnaptól nem kell jönni).

febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!