Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem merek felmondani? Ti...

Nem merek felmondani? Ti hogyan közölnétek?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a jelenlegi munkahelyen, mindennaposan szívatnak és semmibe vesz a főnököm. Most kaptam egy minden szempontból jobb ajánlatot, ahová már nagyon várnak. Tisztában vannak vele, hogy jelenleg dolgozom és megvárják a felmondási időt is az új helyen, éppen ezért jó lenne minél előbb közölni a mostani munkahelyemen. Azonban képtelen vagyok felmondani, mert félek attól, ahogyan kezelni fognak a felmondási idő alatt. Mindennaposan bele kötnek a munkámba és megkeserítik a hétköznapjaimat, attól tartok, hogy amíg a felmondási időmet töltöm ez a sokszorosára fog hatványozódni.

2017. ápr. 24. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

:D


És mi lenne ha kisétálnál egyik nap és email-ben tájékozatnád őket??


Én egyszer már megtettem, semmi negatív következménye nem lett rám nézve, és ez a fontos.


Plusz elgondolkodnak egy kicsit hogy kellene a másik embert kezelni.


Most ha ezeket leírtad, képzeld el mikor beszélhetnek rólad a hátad mögött.


Én simán megcsinálnám a helyedben, én meg is fogom tenni még párszor, megfogod a kis táskádat azt kisétálsz, otthonról dobsz egy email-t. :D

2017. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlom amit az #1es mond, főleg ha valami normális pozícióban vagy, nem pedig egy felelősség nélküli betanított unkás vagy.


Egyenesen bemennék a főnökhöz, közölném, hogy felmondok a mai nappal. intézze a többit!

2017. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a második mondja. Bemész, felmondasz, ennyi!


Ha meg köcsögölnek a felmondási idő alatt? KIT ÉRDEKEL? Mész egy jobb helyre, ahol vélhetőleg normális emberekkel leszel körülvéve. Azt adnám vissza annak a csürhének, amit nekem adnak. Nem szabad hagyni magad.

2017. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, lehet nem is lesz felmodási idő, attól szerintem el is lehet tekinteni nem??


Én dolgoztam egy helyen 2 évet, felmondtam, nem volt felmondási idő, pedig mondták.


Csak én meg mondtam hogy inkább lépnék lefele :D


Szerintem közös megegyezéssel el lehet tekinteni a felmondási időtől.


Bemész főnökhöz és közlöd vele a héten vagy utoljára. Ennyi.


De én akkor is javaslatként kitartok a séta kifele verzióhoz. :D :D :D

2017. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a felmondás után rosszabb lesz, de akkor folyamatosan gondolj arra, hogy már csak x nap, és soha többet nem kell látnod őket, vár a jobb munkahely.

Minél tovább húzod, annál tovább kell elviselned a mostani helyedet.

Amúgy megértelek, én is nagyon féltem a felmondástól a legutóbbi helyemen, de hidd el, amint kimondod, megkönnyebbülsz. Még akkor is, ha esetleg elkezd ordítani a főnök - te már kimondtad, odaadtad a papírt, nem tehet semmit, 30 nap múlva örökre elbúcsúzol a helytől. Utána nagyon jó érzés. :))


És igen, még az is lehet, hogy nem kell letöltened a felmondási időt, de persze ez a munkakörödtől és a cég helyzetétől függ. Nekem eddig mindkét volt munkahelyemen le kellett töltenem az egy hónapot, mert fontos pozícióban dolgoztam, ahol nem lehetett egyik napról a másikra akárkivel pótolni. Egyszer azért kellett maradnom, hogy betanítsam az utódomat (cégen belül), egyszer pedig új embert kellett felvenniük a helyemre, 3 hét alatt meglett, az utolsó hét ott is betanítással ment.


Velem amúgy ugyanúgy viselkedtek felmondás után is, nem volt rosszabb.

2017. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lesz rosszabb ez miatt ne agyalj. Felmondtál egyszerűen hagyd őket figyelmen kívűl, szólj vissza nekik nyugodtan, most már nem kell megfelelned nekik.

Minnél gyorsabban, annál hamarabb túlleszel rajta.

2017. ápr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra mindenképpen figyelj, ha ilyen szarrágók a munkahelyeden, mindenképp írj legalább egy kézzel írt papírt, amiben leírod, hogy felmondasz két példányban és a nálad maradó példányt írasd alá a főnököddel. Különben még letagadják. Esetleg ajánlott levélben is megteheted, a felmondás időpontja így a kézhezvétel időpontja lesz.
2017. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!