Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miben változott meg az életed...

Miben változott meg az életed mióta kiköltöztél külföldre élni/dolgozni?

Figyelt kérdés
mi lett meg ami magyarországon nem? mit értetek el hamarabb?

febr. 13. 00:58
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Minden, ami pénzért kapható és eddig nem engedhettem meg magamnak, arra most nincs gondom Persze, nem kell túlzásokba esni, de anyagilag egy teljesen más dimenzió, ahhoz képest, ami otthon volt. A pénzen túl, ami méginkább fontos, hogy van megtakarításom, tudom segíteni az otthon maradt családomat. Ez sokkal többet jelent, mint az, hogy nem Tesco gazdaságos kaján kell élnem. Szívesen haza mennék, de minek? Ahonnan jöttem, a legjobb lehetőség is csak a minimálbér egy vállalkozónál vagy gyári munka. Leghamarabb: a lelki nyugalom és a létbiztonság.
febr. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%

Rájöttem milyen érzés nem szeretni az egyetemet, miután 3 évig imádtam az alapszakom.

Rájöttem mennyire kevés a külföldi diák valójában, azaz elhittem a marketinget.

Rájöttem, hogy a kinti egyetemen alig tanulnak valamit, emiatt nem lehet csak alapszakkal elhelyezkedni IT-ban sem, hiába van tapasztalatom.

Rájöttem milyen itthon a bölcsészeknek, mikor kiderült, hogy gyakronokként nem fizetnek vagy a minimálbér töredékét, ellenben pl a mekiben gazdag lehetnék.


Semmi pozitív változás nem volt, viszont negatív rengeteg. Hazaköltöztem, otthagytam a francba azt az egyetemet. Most újra boldog vagyok itthon.

febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A fizetésemnek több értéke van.

Normalisabb mentalitas, kedves emberek, a szomszéd nem tudja jobban hogy mi történik nalunk, es nem is érdekli.

Normális munkakultura. Sokkal jobb oktatás. Pozitiv jövőkép.

Soha tobbet nem kell havat lapátolni.

A tengeri levegőnek köszönhetően a gyerekek legalabb 5x kevesebbet betegszenek meg.

febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!