Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek a kolleganőmmel?

Mit tegyek a kolleganőmmel?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a munkahelyemen van egy kolleganőm akivel nagyon jóban vagyok , mindent elmondunk egymásnak. Tavaj tavasz óta viszont észre vettem, hogy kezd egyre jóba lenni a főnökkel, amivel nem is lenne baj mert a főnök jó fej és rendes.

De mesélte ez a kolleganőm, hogy volt hogy hajnalig chetelt vele sokszor és nem is aludt e miatt.

És amit el kezdtem furcsálni h panaszkodott más kollegákra nekem is es azok a kollegák szépen lassan szisztematikusan ki lettek rugva. Plusz bármit kért a főnöktől szinte azonnal meg kapta.

És itt jön a nem etikus része a dolognak részemről mert furdalt a kiváncsiság, hogy mégis mi lehet közöttuk ezért szépen mikor egyszer nem figyelt kimentettem a chat beszelgetésuket ami igen velős és hosszu.

Néhany pl: Volt h felelsz vagy merszt játszottak szexuális téma körben (mindkető parkapcsolatban él) rengeteg sexuális téma és beszélgetés zajlott köztük.

Rengeteget pletykáltak a kollegákról.

De ami a legjobban zavart az az hogy engem is kibeszéltek és sokszor csufolódtak rajtam amire őszinten nem számitottam és nagyon rosszul esik.

Azt szeretém meg kérdezni, hogy szerintetek mit tegyek?

Szembesitsem a dologgal a kolleganőmet de akkor én is lebukok mert kémkedtem vagy nyeljem le ezt az egész szart és felejtsem el?



febr. 15. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Használd okosan a titkukat! Viselkedj úgy, mintha mi se történt volna!
febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Én nem barátkoznék vele többet. Foglalkoznék a munkával, a többi munkatárssal, ha van, aki normális. Biztosan nem tennék úgy, mintha minden rendben lenne.
febr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem se barátkozz vele tovább, de legalábbis nagyon odafigyelve. Nekem az egyik legjobb munkahelyi barátnőm lett idén középvezető, és azóta köpedelem, ahogy velünk viselkedik. Én már nem vagyok jóban vele, pont emiatt.
febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Küld el a beszélgetést valahogy anonim módon a cégtulajnak.....biztos örülne neki.
febr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Okosan kell viselkedned.


Ne mond el neki amit tudsz.

Tudod, hogy nem bízhatsz benne és ha,szembesítenéd akkor vissza mondana mindent a főnökének és könnyen lehet, hogy idővel tőled is megválnának.


Én mindig is utáltam a kivitelezést. Szeretem a szép lányokat, de ha azt látnám, hogy mások jobban dolgoznak mint a cég legszebb lánya és ráadásul még bomlasztja is a társaságot akkor én a szép lánytól válnék meg.

Én miután kineveztek vezetőnek sem változtam meg. Keményen dolgoztam azért, hogy vezető legyek és vezetőként is azt nézem, hogy ki hogyan teljesít a munkában és mennyire megbízható.



Szerintem 2 lehetőséged van.


1. Kilépsz a cégtől

2. Gyűjtöd az információkat, de nem adod tovább. Beszélsz a kolléganőddel továbbra is, de nem adsz neki semmi olyan információt amivel magadnak vagy másoknak bajt okoztál.


Most már tudod, hogy minden infó amit mondasz neki az megy a főnökhöz.


Nagyon nem helyes amit csinálnak, de ki vagyok én, hogy ítélkezzek.


Megkérdezhetem, hogy milyen területen dolgozol?

febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a legbölcsebb, amit tehetsz ebben a helyzetben, hogy bölcsen és rezzenéstelen arccal őrzöd az etikátlan úton megszerzett információt! Tudod, hogy hányadán álltok, - és ennek tudatában tudsz dobni a kártyapartitokban.

Arra viszont garantáltan ráfaragsz, ha csak a gondolat szintje is eljut valamelyikük elméjéig, hogy te többet tudsz, mint amennyit mutatsz.

Néha aranyat ér a bölcs hallgatás! Ha kipattan egy olyan balhé, ahol az összeférhetetlenség bármilyen szintje merül fel, jól jöhet még neked a megszerzett infó, - de a megszerzés módja jogilag támadható!

febr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Shaddark ***** válasza:
50%

Hát, a személyiségedtől függ hogy mit hozol ki ebből.

Ha a pragmatikus típustól messze állsz, akkor csak vond ki magad a körből.

Nem jó ha lelkileg nem vagy szinkronban, sérültél és nem jó érzés már barátkozni vele.

El ne áruld direktbe hogy tudsz valamit, de utalhatsz rá hogy a későbbi kirúgástól megkíméld magad e miatt. Ha párkapcsolatban élnek, valószínűleg veszik a lapot és nem ártanak neked, ha szeretni nem is fognak.


Ha pragmatikusabb vagy, akkor tedd félre azt amit rólad írtak. Használd ki a tudást és ha jól adod elő, akár el is érheted hogy bevallja neked. Ekkor beavatott leszel és így amolyan "belső kör" tag.

Béremelésnél pl. előrébb leszel mint mások.

Ez sok előnnyel járhat, pl. ha nem eleget vagy rosszul dolgozol, majd kirúgnak mást mert ráfogják. Valaki csendeset és szerényet.

Én mondjuk menekülni szoktam ilyen helyekről, de van akiknek bejön, élvezik és ki is tudják használni a káoszt.

febr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Oldfire ***** válasza:
Nagyon rendes lehet a fönököd, ha szép lassan mindenkit ki rúg. Előbb- utóbb te is sorra fogsz kerülni. Keress másik munkahelyet.
febr. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Keresd meg a párjukat tálalj ki klmindkettőnek de egy napon.
febr. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Összepajtizol a főnökkel és kirugatod ezt a cafatot.
febr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!