Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináltok, ha egyáltalán...

Mit csináltok, ha egyáltalán nincs beszédes kedvetek, de egy kolléga beszélgetni akar?

Figyelt kérdés

Én alapból introvertált vagyok. Gyakran megesik, hogy nincs kedvem beszélgetni. Érkezéskor pláne nincs, amikor az agyam azon kattog, hogy munkakezdés van, rendben öltözzek át, és kezdjem meg a műszakot. Olyankor nem nagyon szeretem az öltözőben, ha a köszönésen kívül valaki még kérdezgetni kezd, hogy mi újság, vagy elkezd magáról mesélni. Ugyanakkor napközben is van néha úgy, hogy el vagyok merengve valamin, és nem szeretem, ha valaki kizökkent a trécselgetésével.

Amit tenni szoktam, hogy szűkszavű válaszokat adok. De gondoltam már arra, hogy esetleg megmondom, hogy "Bocs, de most nincs kedvem beszélgetni." Ez vajon sértő lenne? Ti mit szoktatok csinálni?



febr. 16. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem válaszolok, hagyom, hogy vegye észre magát de megmondhatod neki, hogy sajnos most nincs kedved beszélgetni
febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
olyankor próbálok érdeklődő arcot vágni...és ühümm ahamm ja...persze...de közben hót máshol jár az eszem.
febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Nemtom, én meg szoktam mondani, hogy nem vagyok dumálós kedvemben. Az első mondatára, kérdésére válaszolok, aztán hozzáteszem, hogy de most fáradt vagyok, fáj a fejem, anyámkínja, később dumáljunk majd ha felébredtem. Akikkel alapvetően jóban vagyunk, azok megértik, másokkal is szokott ilyen lenni, azokkal is akik nem intrók, még ők is van, hogy csendesebbek néha.
febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Ne is mondd. Én ugyan extrovertalt vagyok, de reggel én sem vagyok topon egy két óra hosszat érkezés után. Eddig volt egy "szofoso" kolléganőm, aki most elment. Helyette kaptam egy dupla "szofoso" pasit magam mellé.... Uhh.. Hát a reggelek kemények, de szerencsére imádom őket úgy ahogy vannak.

10 után már nem zavar a csacsogasuk, én dolgozom közben is. Különben nem végeznek.

febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Na én ilyenért kaptam meg, hogy milyen beképzelt vagyok. Pedig csak nem volt kedvem dumálni a nyomulós, szófosó, amúgy sem szimpi kollégámmal.
febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Vagy becsületesen meg kell mondani a valóságot, ahogyan a #3 javasolta, aztán lesz ami lesz, vagy a saját fegyverét kell a szófosó ellen fordítani.

Az ilyen emberek mások figyelmét vadásszák, az adja nekik a sikerélményt, hogy rájuk most odafigyelnek. Tökéletesen figyelmen kívül hagyják, hogy a hallgatóságukat érdekli-e a mondanivalójuk, vagy hogy zavaróak, fárasztóak.

Úgyhogy az első lehetőségnél át kell venni tőlük a szót és gátlástalanul el kell kezdeni nyomni a saját szövegünket. Mindegy is, hogy miről beszélünk, de az a legjobb, ha a szófosót nem érdekli a téma. Így hamar megtanulja majd, hogy tőlünk nem kapja meg amit akar, és jobb ha másik áldozatot keres.

febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
"Aha", "Tényleg?", "De azt miért?", "És ez így komoly?", "Jó, de biztos rendben lesz így minden?", "Én nem tudom, neked mi a véleményed?", stb.
febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Lekötöm magamat feladattal, morcos képet vágok...
febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, én vagyok ritka normális emberekkel körbevéve, de nálam a ne haragudj, de most nem akarok beszélgetni, később viszont szívesen meghallgatom mindig működött. Max. annyi, hogy megkérdezték, minden oké-e, és arra mondtam, hogy igen, csak nekem még reggel van, vagy igen, csak nem szeretem, ha evés közben zavarnak, vagy nem, de ezt majd később elmesélem.
febr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!