Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel indokoljam a felmondásom...

Mivel indokoljam a felmondásomat, ha nem akarom a valódi okát megmondani?

Figyelt kérdés

Szeretnék eljönni a munkahelyemről, mert lelkileg kikészültem. Már egy jó ideje folyamatosan keresgélek másik munkahely után, sajnos még nem jártam sikerrel. Viszont úgy érzem, hogy én ezt már nem bírom csinálni és szeretnék eljönni így is, hogy nincs más. Mit mondhatnék el indoklásként, hogy miért szeretnék eljönni? Azt nem tudom kikerülni úgysem, hogy azt kérdezgesse mindenki, hogy hova megyek tovább, miért megyek el stb. Ha pedig megmondom, hogy nincs helyette más, akkor biztosan megkapom, hogy hülye vagyok.


Elmondani nem fogom és nem is akarom, hogy azért megyek el, mert idegileg kikészültem. Talán még jobban rám szállnának és így is megkapnám, hogy hülye vagyok hogy úgy lépek le hogy még másik munkahelyet se találtam.


Jelenleg úgy érzem, hogy inkább halnék éhen, mint hogy itt menjek tönkre teljesen idegileg azért az aprópénzért cserébe, amit fizetésnek neveznek.


A közös megegyezés benyújtásán is gondolkodtam, mert ha jól tudom, ott nem kell indokolni és meg lehet egyezni arról, hogy akár még előbb eljöhessek, mint a felmondási időm. Bár szóban ebben az esetben is be kell számolni a főnökségnek, hogy miért megyek el, na meg a "kedves" kíváncsi kollégák se kímélnek majd meg a kérdéseikkel. :)


Ti mit/hogyan tennétek?



febr. 16. 23:54
1 2
 1/20 Justinianus ***** válasza:
80%

Azt mondanám, hogy semmi közük hozzá, mivelhogy semmi közük hozzá, nem kell indokolni a felmondásomat.

Egyébként munkáltatói oldalon állva láttam már elég sok felmondást, de még senki nem indokolta.

febr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nálunk minden alkalommal, ha felmond valaki, vagy ha esetleg ők küldenek el valakit, akkor azt behívják egy pár perces elbeszélgetésre a főnökök, hogy megvitassák, miért megy el az illető meg persze ők is elmondják, hogy ők mit gondolnak az ott töltött szolgálatáról. Nem lehet túl kellemes dolog, ezért szeretnék felkészülni rá.
febr. 17. 00:40
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Mondd azt, hogy külföldre költözöl két hét múlva.
febr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell indokolni a felmondást. Szóban sem "kell" beszámolni, mondhatod, hogy nem szeretnél ebbe részletesen belemenni. Azt sem kell elmondanod, hogy van-e már új helyed, mondhatod, hogy nem szeretnél erről sem beszélni vagy hogy folyamatban van több interjú (mindegy, hogy igaz vagy sem). Mindegy, hogy felmondasz vagy közös, a munkaadó dönti el, hogy elenged-e bármennyit a felmondási idődből. Az időarányosan járó szabadságod jár neked, vagy ki kell adja, vagy ki kell fizesse, de ezt is ő dönti el.
febr. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
2-es: ha ennyire szarul érzed magad ott, ennyire ki vagy készülve, akkor nyugodtan mondd meg, hogy nem szeretnél ezen a beszélgetésen részt venni, nem szeretnél beszélgetni senkivel arról miért mész el. Vagy utolsó napodon lehet róla szó, és akkor röviden elmondhatod, miért érezted ott rosszul magad, de nagy világmegváltást úgysem érsz el vele ha ilyen rossz a közeg ott, szóval mindegy. 4-es vagyok.
febr. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%

A munkavállaló csak az azonnali hatályú és/vagy a határozott idejű munkaszerződés felmondását köteles megindokolni.

Mondd azt, hogy költözés miatt mondasz fel, mondjuk idős családtag állapota teszi szükségessé más városban. Még nem találtál ott új munkahelyet, de a családi vonatkozás miatt mégis meg kell lépned a dolgot. Ebbe nem kötnek bele, és mivel nincs meg az új helyed, nem tudnak utánad nyúlni sem.

febr. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Behívják, te meg nem mész be. Felnőtt vagy, nem tudtad? A miért kérdésre a válasz: mert nem érzem itt jól magam.

"Még jobban rámszállnának.": És ha rádszállnak, akkor pontosan mit csinálnak?

"Megkapnám, hogy hülye vagyok." Tudod előre, hogy mire számíts. Megmondják, hogy hülye vagy. És? Te meg tudod, hogy nem vagy az, csak így döntöttél. Lehet, hogy az új állás mellett egy pszichológust is kéne keresned.

febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

6-os: de miért hazudozna? Utána meg hetekig hazudozzon mindenkinek, jegyezze meg mit mondott, nehogy ellentmondásba keveredjen - mi értelme? Mi az, hogy "belekötnek"? Egy felmondásba nem lehet belekötni (sima felmondásról, nem azonnali hatályúról beszélünk). Ez nem óvoda, hanem egy cég és egy magánszemély szerződésének szerződés szerinti megszüntetése.


Utána nyúlni? Egyrészt itthon nem jellemző a referenciakérés, max. nagyobb cégeknél, magasabb szintű munkaköröknél, másrészt még a leghepciáskodóbb munkaadó sem veszi a fáradtságot magának, hogy kinyomozza hova megy az illető, ott kinyomozza a HR vagy vezetőség elérhetőségét és írjon e-mailt vagy felhívja őket, hogy "Kis Pista amúgy borzasztóan rossz munkaerő, nehogy felvegyétek!" - nem életszerű. 4-es vagyok.

febr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Eloszor is tanulj meg nemet mondani a kivancsiaknak.

Ha nagyon muszaj valamit beirni indoklaskent, akkor ird be, hogy az Eszaki sarkra koltozol, jovore te leszel a Mikulas, es ezert akarsz kilepni. Senki sem perelhet vagy buntethet meg azert, mert nem az igazat irod.


Viszont a jo lenne, ha elobb talalnal masik munkahelyet, mert ez a hajlektalansag elkerulesenek a legbiztosabb modja. Ha lehet, koltozz egy nagyobb varosba, ahol van a szakmadnak megfelelo munka, jobb fizetesert.

Es ne akarj masoknak megfelelni. Csak es kizarolag magadnak felelj meg.


Elmehetnel dokihoz is, hatha kiir betegallomanyba egy hetre vagy tovabb pihenni, ezzel idot nyernel.

febr. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én anno megmondtam az osztályvezetőnőnek, hogy azért, mert ilyen szemét, jellemtelen társaságban még nem dolgoztam, és nem erre szerződtem. (Munkakört át nem adták, betartottak, helyi infókat nem mondtak el - nem a szakmával és a felkészültséggel volt bajom).

Szóval én elmondtam, annyi volt a válasza, hogy "csodálkoznék, ha EZEK között bírtad volna".

De amúgy nem vagy köteles elmondani, kapja be a főnökség.

febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!