Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan béküljek ki a kollégáva...

Hogyan béküljek ki a kollégával? Hogy engeszteljem ki?

Figyelt kérdés

Olyan cégnél dolgozó rendszergazdai informatikusok vagyunk, ahol az informatikusokat külön telephelyekre (itt konkrétan állami minisztériumokba) rendelik ki. Ami azt jelenti, hogy nincs a főnök velünk helyileg, saját tempóban dolgozunk és elég rugalmasan kezeljük a munkaidőt, természetsen a józan ész keretein belül. Na most itt jön a probléma, ezt a múlthéten nem sikerült betartanunk és kiderült a turpisságunk, hogy amúgy alapjáraton is feszegetjük a határokat kollégámmal.

A munkaidőnk hivatalosan 8-16:30-ig tart, kivéve pénteken, ott 14:00-ig. Csütörtökön állásinterjúra kellett mennem vidékre 16:00-ra (szeretnék váltani) de mivel még csak próbaidőn vagyok ezért nem kaptam szabadságot. Tehát 13:00 körül leléptem. Amivel kollégámnak baja nem volt, mert megszokta, hogy ha nincs sok meló akkor 14:45 körül már lelépek, hisz vidéken lakom és csak így érek haza emberi időben amúgy is.

VISZONT a kollégám nem állandó azon a helyen, ahol én is vagyok, csak a főnök átrendelte oda, mert egyedül nem tudnám vinni a minisztériumot újoncként. Ezért nem szeret itt dolgozni és nem veszi fel a céges telefont az itteni ügyfeleknek. Meg is kért, hogy ne adjam meg a számát senkinek. Hát sajnos az történt, hogy engem hívtak pont a vonaton hazafele és egy hülye beképzelt nő leüvöltötte a fejem, hogy mi a fenét képzelek magamról, hogy informatikus nélkül hagyom fél napra a minisztériumot.

Na most még mielőtt eszkalálódott volna a helyzet, elárultam neki, hogy a kolléga még bent van, nyugodjon le. Erre követelte a számát és én beadtam a törülközőt, megadtam hogy nyugi legyen. (Sosem adtam meg másnak előtte). Erre a nő felhívta kollégámat és vele üvöltözött. Na ez ki is derült, hogy én voltam a ludas és eszméletlenül megharagudott rám a kolléga. Szerencsére a főnöknek elmondta, hogy volt egy ilyen incidens és utasításba adta, hogy ne vegyük fel az ügyfeleknek többet, majd bárnak a sorukra, csináljuk ahogy tudjuk.

Viszont másnap, pénteken a kolléga nem ért be 12:00 előtt. Amit én megszoktam, mert tudom, hogy sokat késik magánéleti dolgok miatt, vagy csak esetleg másik minisztériumba megy besegíteni és 10 előtt nem ér be. Viszont sajnos voltak feladatok amit nem tudtam egyedül csinálni, kolléga nem vette fel a telefont így a főnököt zaklattam, hogy segítsen (nem google-ezhető feladatok). Egy idő után megunta és a kolléga felé irányított, de én hülye véletlen kikotyogtam a számom, hogy nem érkezett még be (ezt úgy 11:00 fele)...

Erre a főnök eszméletlen mérges lett és kitalálta, hogy átjön hozzánk kicsit "dolgozni". Majd úgy 12:30 fele megérkeztek, fél órával kolléga megérkezése után. Olyan fejmosást kapott kolléga, hogy a holdról is hallani lehetett... Munkaidő végéig nem állt velem szóba kolléga mérgéből, hogy minek köptem be... Hát nem direkt volt, de ez nem hatottam meg.

Holnap ötletek, hogy kibéküljünk?



febr. 18. 18:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit: kirúgni nem fogják nagy valószínűséggel, mert így sincs ember és amúgy is káosz van most a cégnél. Ha kirúgnák, egy egész minisztérium ellátása menne a levesbe, mert én nem tudok egyedül dolgozni, más embert meg a főnök nem tud átirányítani hozzám.
febr. 18. 18:56
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Sehogy, nem érdemled meg. Nem kicsit gerinctelen a viselkedésetek.
febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem direkt "köptem be".. Véletlen kicsúszott a számon, igaz jobb lett volna ha azt mondom hogy nem tudok vele jelenleg beszélni mert dolgozik vagy valami más..
febr. 18. 19:09
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Nincs olyan, hogy nem direkt köpünk be. De direkt. A saját érdekeidet tartottad szem előtt.
febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem volt érdekemben beköpni őt.
febr. 18. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

De igen, volt. Nem tudtál egyedül dolgozni, a főnök nem tudott/akart, és mivel te így nem haladtál volna, beköpted, hogy nincs még bent.

Ez saját érdek.

febr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha 8.00-tól 16.30-ig tart a munkaidő, akkor nektek addig bent kell lenni. Nincs olyan, hogy interjúzni megyek, meg magánéleti bajok miatt 11.00-re pottyanok be. Ti magatokat hoztátok szarba. A főnökötöknek meg lehetne annyi esze, hogy mindkettőtöket berendel dolgozni és be is tartatja a munkaidőt.
febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát mi biztos nem fogunk bentmaradni addig lol, teljesen felesleges. Rúgjon ki akkor minket és még annyi munka sem lesz elintézve és bedől a magyar kormány.
febr. 18. 20:15
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem két söpredék munkakerülőn múlik az a bedőlés, abban biztos lehetsz :D
febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes logikád van kérdező. Nektek ne merjen szólni se ügyfél, se a főnök. Ti akkor is úgy dolgoztok, ahogy nektek jólesik. Aztán, ha egyikőtök se akar bemenni, akkor megy a hiszti, meg a cirkusz. Csoda, hogy nem rúgott ki még mindkettőtöket.
febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!