Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen az új kollégán...

Egy munkahelyen az új kollégának kell figyelnie és betanulnia, vagy a már ott lévőknek kell "kitanítani"?

Figyelt kérdés

A: Jóska megérkezik új munkahelyére, figyel, megy a dolgok után, nem vár rá hogy a többiek oktassák. Ebből adódóan előfordul hogy hibát követ el tapasztalatlansága miatt.

B: Jóska megérkezik új munkahelyére, arra számít hogy a többiek jönnek és magyarázzák neki a dolgokat, elmutogatnak neki mindent szépen sorjában. Van aki le sem szharrja, van aki segítőkész.


febr. 20. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet csak az egyiket megállapítani, mint praktikus formulát. Nyilván tanítani kell az újoncot, és figyelni, hogy dolgozik, de a felelősség másik része az övé, neki is igyekeznie kell, és felzárkózni, ráérezni a dolgokra.
febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Alapvetően az ott dolgozóknak kell betanítaniuk Jóskát.

Nyilván gyorsabban megy, ha már dolgozott ilyen munkakörben, de akkor is meg kell mutatni, mit hogyan szoktak, ha nem akarják, hogy másképp csinálja.

febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
A kettő egyszerre. Nyilván nem azonnal egyedül kezdi el csinálni, hanem segítenek neki, ő meg figyel, kérdez, stb.
febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Én a jelenlegi helyemen egy olyan munkakört töltök be, amire az elődöm nem tudott betanítani, ugyanis elhunyt. Ebből következik, hogy senki nem tud segíteni, aki egyedüliként tudna, az nem hajlandó rám időt szánni, mert derogál neki, hogy cégvezetőként betanítson, így hát marad a saját szorgalmam. Előző projektekből próbálok tanulni, folyamatosan nézem a gépen az előzményeket és vagy sikerül vagy nem. Így elevickélek, ameddig tudok, aztán meglátjuk, mi lesz.
febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Jóskának megmutatják hova menjen, ha többen vannak ott, kiválaszt egy szimpatikus embert és odamegy hozzá, megkérdezi mit csinál, hogyan kell, figyeli, stb.

Én első napomon mindent megkérdeztem amit nem értettem, szerencsére sosem hagytak magamra. Fontos, hogy mindig kérdezz, így látják, hogy érdekel a munka, szeretnéd csinálni. Másrészt lehet a főnök megkérdezi a többieket hogyan szerepeltél, ha azt mondják, hogy a Jóska csak állt egyhelyben, nem kérdezett semmit, akkor azzal megpecsételted a helyzetedet.

febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Ez a két véglet, és egyik sem jó.

A kettő között van valahol a megoldás.

febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Is-is, a mérték és minden egyéb konkrét eset függvénye
febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

A munka jellegétől is függ.

Én kaptam úgy új feladatot, hogy nemcsak nekem volt új, hanem a cégnek is. Átvette másik cégtől azt az ágat. Én az irattár anyagaiból tudtam meg, hogy mit hogyan kell megcsinálni. Mikor, milyen jelentéseket, beszámolókat kell írni, stb.

De mondjuk egy valamilyen precizitást is igénylő fizikai munkánál, gondolom, nem hagyják kísérletezni az újakat, hanem van betanítás.

febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Normális helyen a főnök eleve ráosztja valakire, hogy "a te dolgod Jóskát betanítani". Szóval ő magyaráz, ő mutatja meg a dolgokat, ő a felelős azért, hogy Jóska be legyen tanítva. De ő figyeli azt is, hogy Jóska érdeklődő-e, mennyire tudja elsajátítani a dolgokat, és őt fogja kérdezni a főnök a próbaidő végén, hogy mi a véleménye Jóska munkájáról.
febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyen erre külön folyamat van kidolgozva, ún. "boarding", hogy az új kollegákat egy konkrét amber vagy emberek tanítsák be, és elkészített tananyagok vannak.
febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!