Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezdtetek bele a...

Hogyan kezdtetek bele a külföldi munkakeresésbe?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem az egyetemen német-töri szakos tanárként, ami rossz döntésnek bizonyult, mert nem tudok megélni ilyen díjazások mellett, albérletet fizetve. Borzasztóan kétségbe estem, hogy ha így haladok, soha nem jutok el arra a szintre, hogy tartalékom legyen idős koromra, esetleg saját ingatlanom. Gondolkodom, hogy külföldre kéne menni, német nyelvterületre. Nyelvvizsgám van németből, C1, használom is napi szinten, angolul is beszélek társalgási szinten. Viszont érthető módon 6 év egyetem után nem biztos, hogy mosogatni szeretnék valahol külföldön.


Aki elment az országból, vagy esetleg csak tervezi, tudna esetleg segíteni, hogy hogyan vágjak neki a keresgélésnek, milyen platformokon, mire figyeljek, mire mehetek kint ilyen végzettséggel, miket tudok honosítani stb.


Mégegy kérdés: igaz, hogy aki állami ösztöndíjasként tanult itthon, annak kötelező ledolgoznia a tanult félévek számát? Ezek szerint kötelezően itthon kéne maradnom 6 évig, vagy kimehetek, de vissza kell fizetnem a tandíjat? (Ami nyilvàn egy milliós összeg.)


Köszi előre is.



febr. 26. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
Sehogy! Itt élek és dolgozom Magyarországon és nem is áll szándékomban külföldön munkát vállalni.
febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Mi úgy megyünk, hogy kb. két hétre kimegyünk, vagyis ennyit foglaltam előre és ott helyben nézünk munka és lehetséges lakhatás után.

Addig airbnb.

De sajnos valószínűleg csak mosogatni fogsz.

Ha ennek így, ilyen elvárásokkal indulsz, sajnos csalódni fogsz. Hívd fel a célország iskoláit, keresnek-e munkaerőt, stb. Viszont törivel másik országban szerintem józan paraszti ésszel esélytelen. Hiszen te a magyar történelmet tanultad.

febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Még mosogatni is jobb kinnt, tudom én csináltam azt is.
febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

A visszafizetesrol nem kellett neked valamit alairni? Mar ha meg ervenyes dolog.

Kulfold es kulfold is mas, eloszor tudni kell hogy pontosan melyik orszag. Nem mindenutt ugyanolyak konnyu pl alberletet talalni.

Meg eretsegim sincs, megsem mosogatok, es nem is minimalberes melom van.

Egy jo Linkedin, Indeed profil, egy Cv jo tanulmanyokkal/tapasztalattal, es mas vilag nyilik ki.

febr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
LinkedIn, Europeanlanguagejobs, stb.
febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Linkedin-en leszűrtem a célországra is a potenciális lehetőségeket
febr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kimentem külföldre tanulni, a gyakornoki helyem meg ajánlott pozíciót a célországbeli irodájukban. Illetve LinkedIn-en is megtalált néhány cég


Amúgy én végül otthagytam külföldöt, és nem is fogadtam el az állást. Egy percre sem bántam meg. Itthon jobb az egyetem meg a fizetésem is (gyakornokként nem fizettek volna jól, ugyanannál a cégnél teljes állásban viszont nagyon elégedett vagyok. Itthon van levelező, kint nem volt)

febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Szia. Nézd a LaciAusztriát. Szuper.
febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elsőnek is a tandíjat 20 éven belül kell visszafizetned, tehát a sikeres vizsgád után ennyi időd van. Azért 20 év alatt csak sikerül annyit félretenned hogy fizess vagy lehet addig haza is jössz és akkor már az itteni munka végett pörgeted az idődet vissza.


Másodszor, mivel semmi végzettséged nincs (ami kint jó lenne) ezért kizárásos alapon olyan munkát tudsz vállalni ami betanított/egyszerű.


Még ha teszel is le egy targoncás tanfolyamot oda is kellene 1-2 év tapasztalat ha kimész. Az albérlet kint drága, egyedül lehet fent sem tudsz tartani így marad a szállás ami nem rossz de 2 fő legyen benne max.

Vendéglátásban simán tudnál dolgozni ilyen német nyelvtudással.


Vagy hotel és mosogatás vagy képezzed magad 1-2 éves szakmával, és legyen releváns tapasztalatod. Onnantól nyert ügyed van. Kint bármilyen szakmunkában 2500euro-tól indulnak a fizuk. Ha most tehetném biztos angol helyett németet tanultam volna és mentem vna a szomszédba.

febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, mik számítanak odakint releváns tudásnak? Informatika? Gazdaság? Vagy kétkezi szakmák?
febr. 27. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!