Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezdtetek bele a...

Hogyan kezdtetek bele a külföldi munkakeresésbe?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem az egyetemen német-töri szakos tanárként, ami rossz döntésnek bizonyult, mert nem tudok megélni ilyen díjazások mellett, albérletet fizetve. Borzasztóan kétségbe estem, hogy ha így haladok, soha nem jutok el arra a szintre, hogy tartalékom legyen idős koromra, esetleg saját ingatlanom. Gondolkodom, hogy külföldre kéne menni, német nyelvterületre. Nyelvvizsgám van németből, C1, használom is napi szinten, angolul is beszélek társalgási szinten. Viszont érthető módon 6 év egyetem után nem biztos, hogy mosogatni szeretnék valahol külföldön.


Aki elment az országból, vagy esetleg csak tervezi, tudna esetleg segíteni, hogy hogyan vágjak neki a keresgélésnek, milyen platformokon, mire figyeljek, mire mehetek kint ilyen végzettséggel, miket tudok honosítani stb.


Mégegy kérdés: igaz, hogy aki állami ösztöndíjasként tanult itthon, annak kötelező ledolgoznia a tanult félévek számát? Ezek szerint kötelezően itthon kéne maradnom 6 évig, vagy kimehetek, de vissza kell fizetnem a tandíjat? (Ami nyilvàn egy milliós összeg.)


Köszi előre is.



febr. 26. 20:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Releváns: fontos, lényeges, meghatározó.


Az adott szakmában lévő gyakorlat másnéven.


Az első kettő amit leírtál diplomás munkakörök jobban (gazdinfó, gazdment, kermar,stb) gondolom nem egy 3.5 éves BSC re akarsz menni ha ennyire ég a talpad alatt a talaj.


Kétkezi szakmával gyorsan el lehet helyezkedni, egy viz gáz fűtés, heggesztő, lakatos stb szakma alsó hangon 1 éves de az okj alakítása végett sztem már 2-3 is van.

A targonca jogsi pár hét alatt megvan de abban is kellene itthon melóznod 1 évet mire ráérzel egy homlokvillásra hogy kint megálld a helyed.


Amit a legjobban tudok ajánlani pincér. Az etikett része fent van neten, a kaja mindenhol más ha al a carte van úgy is meg kell tanulnod mi, hogyan készül és mi az étterem specialitása. A legjobb hogy nem kell papír csak gyakorlat. Elmész 6 hónapot melózni és mehetsz is ki dolgozni benne, vagy egy balatoni nyarat.



Ezek közül válassz kedvedre. Ha nincs sok időd vendéglátás, ha van akkor tanulj ki egy szakmát. Azért arra sem árt gondolni mi az amit szíved szerint végeznél is. Tehát valami olyat válassz ha végképp nem akarsz a jelenlegi végzettségeddel dolgozni akkor "b" opciónak szeressed a következőt is.

febr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy esetleg távegyetemet végeznék. Vannak német nyelvű egyetemek, amik távképzéseket is biztosítanak, és államilag elismert diplomát adnak. (Mármint odakint honosítani sem kéne, hanem az ottani szabályoknak is megfelelne.) Erről van esetleg véleményed/véleményetek, hogy érdemes-e belevágni, hasznos lehet-e kint?
febr. 28. 02:15
 13/13 anonim ***** válasza:
csinälj egy külföldre ervenyes diplomät es ne gondolkodj az orszägvältäson. c1el kb mindent is megertesz. esetleg csinälj tolmäcs vizsgät, es a nemetorszägi/oszträk magyar diaszporäbol gennyesre kereheted magad a mindenfele forditäsokkal...
ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!