Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit keres körülbelül egy...

Mennyit keres körülbelül egy iskolapszichológus?

Figyelt kérdés
márc. 2. 08:28
 1/2 anonim ***** válasza:
93%
Iskolapszichológusként nem sokat. De mellé tol egy magánpraxist 15-30k/alkalomért, na azzal már egész jól lehet keresni.
márc. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jelenleg a kezdők is megkapják a Ped I. Bérkompenzáció szerinti összeget, ami br. 528.000 jelenleg. Egyes helyeken úgy tudom extra pótlék is van, amit pl: egy ismerősöm kap, mert hátrányos helyzetűek sulijában iskolapszichológus. De így se éri el a nettó 400-at. Én még nem dolgozom, mert PhD hallgató vagyok, de én is iskolapszichológus szeretnék lenni. 0 tapasztalattal nem igazán jó ötlet magánozni, ezt sajnos le kell nyelni az elején, hogy alacsony a bevétel. Amint sikerül bejutni 1 vagy 2 év tapasztalattal egy szakképzésre, onnantól lehet magánozni, nagyobb eséllyel fel is vesznek valamelyik maszek társaságba, ha szakképzésen leszel. Csak hát az elején az is csak a szakképzéset árát fedezné, én amiket láttam, alsóhangon 350 ezer/félév, a tanácsadóik 4 félévesek, a klinikai meg 8 félév, de ezt biztosan tudod már te is. Viszont bármennyire is fájnak ezek az összegek, muszáj valahogy kigazdálkodni. :/ Plusz sokan vállalnak extra állást pszichológusként, mert időben belefér. Barátnőm sokszor 4-5 órát ha bent tölt a suliban, amikor épp vannak szülői anamnézisfelvételek, akkor van csak bent 8-17:00 között de az max. Heti 1 nap.
ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!