Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolapszichológus, egyetemi...

Iskolapszichológus, egyetemi pszichológus tényleg nem adhat folyamatosan online konzultációt?

Figyelt kérdés
Egyetemen ő azon a napon rendelt amikor nem voltak óráim és elkezdtem járni hozzá aztán. Jött egy nehezebb időszak, amikor nagyon elfoglalt lettem az egyetem miatt. Egy nap nagyon meg kellett spórolnom az időt, mert belefért volna az 1 órás beszélgetés, de a 1,5 órás odaút és az ugyanennyi hazaút már nem és elmondtam, hogy nem tudok elmenni, ezért. Azt is elmondtam miért és ő felajánlotta az online beszélgetést és én ezt elfogadtam. Sok időm felszabadult azzal, hogy nem kellett külön bemenni az egyetemre és többet foglalkozhattam a teendőimmel és legközelebbre is online beszélgetést kértem. Még egy ideig engedte aztán kérte hogy menjek be személyesen, mert ő szereti élőben is látni hogy hogy vagyok, milyen vagyok fizikailag, milyen a testbeszédem, meg ilyenek. Újra személyesen jártam, de elkezdtek kimaradni alkalmak, mert nem értem rá az egyetem miatt. Ő meg most azt mondta, hogy nem nagyon veszem komolyan a terápiát és ha fontos akkor szakítsak magamra időt és igenis menjek be hozzá személyesen, mert ő folyamatosan nem beszélgethet velem online és nem is hatásos ha online beszélget. Ez tényleg így van? Tényleg nem tarthatnak a sulipszichológusok a tanulókkal és a hallgatókkal beszélgetést folyamatosan online?
2022. jún. 25. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Leírta, hogy miért nem jó folyamatosan.

Időnként szakíts időt, és menj be hozzá.

2022. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Nincs olyan szabály, hogy nem tarthat online ülést, de olyan sincs, hogy kötelező tartania. Minden esetben a pszichológus egyéni, szakmai döntése, hogy adott esetben milyen formában folytatja a terápiát.


Ha nem bízol a pszichológusod szakmai felkészültségében, akkor keress másikat!

2022. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy van erre szabályozás. Szerintem ezt ő nem úgy értette, hogy korlátozott az online alkalmak száma, hanem ő személy szerint jobban szereti és hatásosabbnak érzi a személyes üléseket.

Amúgy megértem. Én vidéken élek, ahol helyben és a környéken nincsen egy pszichológus vagy pszichiáter sem. Viszont a hétköznapjaimba nem fér bele az, hogy rendszeresen eljárjak egy másik városba, illetve nekem az anyagi lehetőségeim is korlátozottak. Én is az egyetemen jártam pszichológushoz és pontosan emiatt nem járok már hozzá.

2022. jún. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, de fura, hogy pont egy olyanvalaki aki egyetemistákkal dolgozik nem látja, hogy mennyire elfoglaltak a hallgatók.


Nekem amúgy a tanárokkal voltak ilyen gondjaim.

2022. jún. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!