Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaz-e, hogy kb. nemzetspecifi...

Igaz-e, hogy kb. nemzetspecifikus, hogy a munkahelyeken az alulról jövő kezdeményezés vagy a szolgalelkűség-e a kívánatos/eltűrt?

Figyelt kérdés
És hogy állítólag a legkeletibb népek élen járnak munkahelyi szolgalelkűségben? Több helyről ezt hallottam. De (nálunk) mindig azt mondják (egyet is értek vele), hogy kezdeményezőkész munkavállalók nélkül, csak utasítás-végrehajtókkal egy cég kudarcra van ítélve. Akkor mára hogyan vihette Távol-Kelet olyan sokra?
márc. 2. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a munkavállalóknak kell felmondani és csődbe megy a cég!
márc. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Akkor mára hogyan vihette Távol-Kelet olyan sokra?"


Úgy, hogy egy hamis dilemmát állítottál fel, amiben csak kezdeményezés és csicskulás között lehet választani. A keleti népek nem szolgalelkűek, hanem kollektivisták. A kettőnek vastag a metszete, de nem ugyanazt jelentik.


Ha én egy alázatos, kollektivista szemléletű, de önálló egyén vagyok, akkor nemcsak megteszem, amit kérnek tőlem, hanem keresem is, hogy mit tudok javítani a szervezet működésén. Ez az alulról jövő kezdeményezés.


És pl a Toyota sokat emlegetett kaizen megközelítése pontosan erre épít.

márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
márc. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy, vihette ilyen sokra a Távol-Kelet, hogy a képlet nem ilyen fekete és fehér. A keleti munkamorálban a szolgalelkűség nem úgy nyilvánul meg, hogy itt a Balkánon az egyszerű melós elképzeli, hogy kussol és csinálja amit mondanak neki, mert addig se kell gondolkozni. Hanem a tudást a cég sikereinek szolgálatába állítják. Ha éppen az jön fentről, hogy plusz melót kell csinálni, mert még fentebbről azt kérik, akkor csinálják. Nem pedig hőbörögnek, vagy elmennek kamu betegállományba.
márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönettel a korrekt válaszokért, így már értem! Tehát keletebbre sokkal inkább a munkahely, a munkakör iránti elkötelezettség, ami jól kifejezi a hozzáállást, nem pedig pl. az, hogy észreveszek egy alapvető tévedést, de nem merek senkinek szólni, mert aki tévedett, az magasabb pozícióban van, vagy csak régebbi motoros a cégnél.


Nálunk itt volt egy vezető, aki időnként alaposan tévedett, ezt mi szóvá tettük, de olyankor ez nem tetszett a mi vezetőnknek, mert az a másik vezető őnála is sokkal régebb óta dolgozik itt. És a mi vezetőnk ilyenkor folyton Japánnal példálódzott, hogy bezzeg ha ott élnénk, megtanultuk volna, kinek merre van az arra. Ma már fentiekből egyik vezető sincs a cégnél. :-)

márc. 3. 21:52
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Még mindig nem érted. Pont nem ezt jelenti.
márc. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ma már fentiekből egyik vezető sincs a cégnél. :-)"


Szerintem ez jól mutatja a lényeget.


"Még mindig nem érted. Pont nem ezt jelenti."


Nekem az első bekezdés alapján az jött le, hogy átment, amit mondtunk.

márc. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!