Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen cégvezető az, aki ezek...

Milyen cégvezető az, aki ezek után nem vesz fel még egy embert?

Figyelt kérdés

Egy kis, magán könyvelőirodáról van szó, átlag 4-5 fő dolgozik itt, így egy ember kiesése akárcsak egy hétre is sokat számít.

Tavaly nyár végén egyik kolléganőm elkezdett betegeskedni, nem részletezem, de hosszú távú dologról volt szó, hol táppénzen volt, hol home officeban, de így, ebben a formában nem volt teljes értékű munkatárs. Én kb egy hónappal később bejelentettem, hogy babát akarunk, de sajnos nem jön össze, ezért elkezdünk kivizsgálásokra járni, majd ha úgy van lombikra. Ezek után decemberben ez a kolléganőm fel mondott (a munkára fogta a betegeskedését, hozzáteszem jogosan!). Főnököm ezek után úgy gondolta, nem szükséges a kieső ember helyére felvenni mást, inkább újra ossza köztünk a munkát, úgy hogy pontosan tudta, hogy én így vagy úgy, de előbb utóbb szintén nem leszek teljes értékű munkatárs.

Tény, hogy fizetésemelést is kaptunk, a több munka miatt, de én konkrétan megmondtam a főnökömnek, hogy az én béremet inkább ne emelje feljebb, mert nem tudok a jelenlegi helyzetemben többet vállalni. De ezt mintha meg se hallotta volna...



márc. 4. 02:08
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Velem volt ilyen. A csoportunkban 3-an voltunk fejlesztők, 2 szenior meg én - akkor még - juniorként (10+ éve). Bejött egy nagyobb megrendelés, az egyik szeniort rögtön áttették másik csapatba (utálta, pár hónap után felmondott), a másik meg kb. fix dolgokat csinált, úgyhogy 2 ember munkáját kaptam egyedül. Így ment nagyjából egy évig, persze mindennel elmaradva. Minden meetingen rákérdeztem mikor kapunk embert (folyamatosan nőtt a cég kb. 360-ról 700 főre, csak más csapatok kapták az újoncokat), de mi egyszer sem.

Aztán az lett, hogy rájöttem, hogy én vagyok az egyetlen, akit érdekel(ne), hogy bármi valaha elkészüljön, így igazat adtam a tapasztaltabbaknak, és onnantól engem sem érdekelt. A legvége közös megegyezés lett, de ezt egyáltalán nem bántam meg. :)

márc. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Noren1989 ***** válasza:
20%

Beszaràs, h dolgozni kell egy munkahelyen.


Nos, a valós vàlaszom: a főnök jobban làtja a munkàkat, mint te, ne vau-vauzz be.

A pénzt meg fogadd el, főleg az emelést. Mikor gyeden leszel, apa fog eltartani, nem àllambàcsi. A lombik sem olcsó.

márc. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm, másodiknak meg... hú kemény vagy :D

1. Nem kell senkinek eltartania, a gyerek születése utáni első 6 hónapban csed jár, ami jelenleg magasabb összeg lenne, mint a rendes fizetésem, de a gyedem se lenne, annyival kevesebb, hogy engem el kéne tartani. Max a gyereket, de azt meg nyilván a férjem is tudja. 🙃

2. Jelenleg 5 lombik beavatkozás ingyenes Magyarországon, sőt már a gyógyszerek is támogatottak, így azok is max pár ezer (de inkább pár száz) forintba kerülnek. Nem tudom mire gondolsz, mi nem olcsó...

márc. 4. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!