Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 20 nap szabadság jár nekem...

A 20 nap szabadság jár nekem 2024-ben, ha csak márc. 1 től kezdtem el dolgozni?

Figyelt kérdés
márc. 11. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem év elejétől dolgozol, akkor a jogszabály szerint járó szabadságot arányos része jár.
márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Arányosan jár.

17 szabadnap jár neked.


20 / 366 * 306 = 17


20 járna egész évre, osztva az idei naptári napokkal, szorozva amennyit dolgozol idén. A 306 úgy jött ki, hogy 366-31-29, mert nem dolgozol ott januárban és februárban.

márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Hány éves vagy? 25 alatt (meg talán 55 felett) vannak extra napok. Azok is persze időarányosan.
márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár, időarányosan jár annyi, amennyit dolgozol az évben. Tehát ha év vége előtt elmész még kevesebb jár (ha ez előtt kiadja a munkáltatód az az ő sara, te jól jársz, de ha nem adta ki nem követelheted).
márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Kortól függ, de ami járna azt el kell osztani még az alapján hogy mikor kezdesz. Én pl 22 vagyok, februárban kezdtem hó közben, így nekem 18 nap jár.
márc. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

25 alatt (meg talán 55 felett) vannak extra napok


Akkor én rossz Mt-t ismerek.

márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Végvári József Csaba válasza:
100%
Időarányosan jár a szabadság. Alapszabadság (naptári év 20 nap), életkor szerinti napok (tárgy évben betöltölt kor, 25 alatt 0, 45 évtől 10 nap), de járhat ha van gyerek vagy esetleg olyan betegség amire úgyszintén kapható a pótnapok, de elvétve egyes munka körülményeknél is járhat a pótnap (pl bánya). Amennyiben nem vagy biztos abban, hogy mennyi jár neked jogosan (idő arányosan) néz utána, és ha találsz olyan plusz napot amit nem vet figyelembe a munkáltató (és te sem jelezdet időben), akkor ezt jelezd a munkáltató felé, hogy korigálni lehesen időben, mert különben elveszhetnek a plusznapok. Az elöttem hozászoloknak, pedig ment a pont, jókat írtak ez ügyben.
márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!