Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan és mikor mondtál fel?

Hogyan és mikor mondtál fel?

Figyelt kérdés

Amikor már megállapodtál az új munkahelyen? Volt már aláírt szerződésed és mindent előre megbeszéltetek? Vagy csak annyi volt, hogy ajánlatot tettek és elfogadtad, írásban? (Magát a munkaszerződést az első munkanapon adják?)


És hogy közölted hogy távozol? Szóltál előbb szóban a főnöködnek vagy rögtön írásba foglalva?


márc. 15. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak akkor szabad felmondani, amikor már legalább egy írásos ajánlatot kaptál az új cégtől, azt el is fogadtad, és elindult a kommunikáció arról, hogy mikor tudsz kezdeni. Magát a szerződést egyébként is csak akkor tudjátok megkötni, ha már tudod, hogy mikor fogsz belépni a céghez. Aláírni pedig többnyire az első munkanapodon fogod.


A felmondás pedig attól függ milyen kapcsolatod van a feletteseiddel. Én egy személyes elbeszélgetést kértem, és ott mondtam fel szóban. De ha nagyon sürgős a dolog, akkor emailben is elküldheted a hivatalos felmondóleveled a HR-nek és a felettesednek, mert attól az időponttól kezdve már kegyeg az óra, és elindult a felmondási időd.


Amíg nem érzed biztosnak az új helyet, nem kaptál emailben egy ajánlatot, nem fogadtad el, és nincs egy megerősítés, hogy biztosan kezdhetsz a felmondási időd után az új cégnél, szerintem nem szabad beadni a felmondást. Bármi történhet.


Sok sikert, remélem az új helyed olyan lesz, mint amilyet szeretnél!

márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én előre sose szólok, hogy fel fogok mondani, ajánlott levélként kapják meg minden esetben. Csak 1x szóltam előre, akkoris jött az érzelmi zsarolás, ígérgetések, fizetésemelés meg a többi nonszensz. Szerintem ha valaki eljut a felmondásig, ott nem 2 napja kezdődtek a bajok.

Én nem szoktam előre tervezni az új munkahelyet. Meg eleve nem maradok egy szar helyen csak azért mert jaj még nincs új melóhelyem. Többször volt, hogy spontán felmondtam, otthon voltam pár napot pihenésként, és csak aztán kezdtem munkát keresni. Pár napon belül találtam mindig új munkát. Aki dolgozni akar, az talál is munkát.

márc. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!