Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire várható el, hogy jól...

Mennyire várható el, hogy jól át tudjam venni egy más által írt program futtatását, ha nem volt erre egyértelmű írásos kérés?

Figyelt kérdés

Emlegették, hogy majd átveszem.

Volt egy vacak bemutató online.

De utána nem lett se kimondva diretk, se leírva, hogy most mi lenne a feladatom vele, pontosan milyen szinten ismerjem meg a programot, mit kell tudnom megoldani vele, és mit nem.

Diákmunkás vagyok távmunkában, egy alkalmazáshoz másik programokat fejlesztek más technológiával, egyedül zöldmezős projektben. A cégben eleve rossz a kommunikáció.

Hogyan lehet ezt a helyzetet tisztázni, hogy így elsikkadtak a dolgok?



#munkakör #megbeszélés #hibázás #szervezetlenség #feladatátvétel #írásbeli utasítás
márc. 16. 14:55
 1/8 ludicrousSpeed ***** válasza:
75%
Tehát úgy írsz kiegfészítő akármiket, hogy azt sem tudod, hogy működik, amihez használják majd? Biztosan kiváló munkát adsz ki a kezedből...
márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Input fájlokat kapok ebből a programból, ahhoz, hogy a programot le tudjam fejleszteni elég volt egy kettőt megismernem annak a programnak az output fájlaiból. És az esetek 90%-ban elfut az nélkülem is.

Viszont kellett volna egy egyértelmű utasítás, hogy nekem az a feladatom, hogy el tudjam indítani azt a programot?

Az a feladatom, hogy tudjam jelezni, hogy mi a hiba vele?

Az a feladatom, hogy tudjak bugfixeket csinálni?

Az a feladatom, hogy tudjak feature-öket is írni hozzá?

És ez nem történt meg. Volt egy bemutató, amiből egyik se következett egyértelműen?

márc. 16. 15:09
 3/8 A kérdező kommentje:
* Volt egy bemutató, amiből egyik se következett egyértelműen.
márc. 16. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Tehát elmondták, hogy át kell venned ("Emlegették, hogy majd átveszem.")

Át is adták ("Volt egy vacak bemutató online.")


Még mit szeretnél? Írásos kérvényt, hogy legyél szíves elvégezni a kiadott munkát?


Ha bizonytalan vagy még mindig, kérdezd a közvetlen felettesed, ha a munkaköri leírásod, szerződésed stb alapján sem tudod eldönteni mi a dolgod.

márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megmutatnak egy programot, abból miért egyéretlmű, hogy én azt tudom használni?

A feladatkiosztó rendszerben nem írtak ki olyan ticketet, hogy én dolgozzak azzal bármit is.

Más feladatokat adtak ki egyértelműen, hogy igen, fejleszz programot, ami fájlokat olvas be, adatbázisba, ezt a feladatot direktben kiadták.

Ennél a programnál viszont az, hogy nekem pontosan mi a dolgom vele, azt nem mondta el senki. Attól, mert bemutatnak valakinek valamilyen programot felületesen, abból nem következik egyenesen, hogy tudnia kellene, hogy mélységileg mit csináljon vele. És, hogy van konkrét feladat ráosztva a programmal kapcsolatban. És ez nem történt meg, hogy konkrét feladatot osszanak rám ezzel kapcsolatban. Pl., hogy futtassam naponta kétszer. Hogy jelezzem, ha nem fut, hogy a 100 féle hibából 80-at tudjak megoldani egyedül, a maradék 20-at csinálja meg más. Illetve, ahhoz, hogy ezeket meg tudjam csinálni mélyebb oktatás kellene nekem, vagy egy olyan doksi, amit a fejlesztőn kívül bárki más is megért.

márc. 16. 19:52
 6/8 anonim válasza:
49%

Elmondták.


"abból miért egyéretlmű, hogy én azt tudom használni?"


Abból, hogy lapítottál mint szar a fűben a demo során, a kérdésre, hogy érted-e nyilván bólogattál hevesen.


"nem írtak ki olyan ticketet, hogy "


Most még.


"hogy nekem pontosan mi a dolgom vele, azt nem mondta el senki"


Ha odakerül a sor, a ticketben benne lesz.


"abból nem következik egyenesen"


Valóban nem. Arra ott a dokumentáció (amire hamarosan visszatérünk).


"konkrét feladat ráosztva ... És ez nem történt meg"


Mint mondtam, most még nincs.


"amit a fejlesztőn kívül bárki más is megért"


Ha nem érted meg a használt sszoftver technikai dokumentációját, nos, akkor az ég világon semmi keresnivalód a fejlesztői pályán.

márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Nekem kicsit zavaros a történet, de teljesen felesleges a válaszolóknak itt kötözködni.

1. A leírást akárhogy csűröm-csavarom, nem lett rendesen átadva a feladat, hiszen konkrétan azt sem tudja a kérdező, hogy mi a feladata.

2. Egy diákmunkásról van szó, aki teljesen pályakezdő. Nem úgy kell hozáállni, mint egy seniorhoz, de megjegyzem, én egy vacak videós bemutató után, nulla élő segítséggel és nulla dokumentációval baromira nem lennék hajlandó foglalkozni egy félig halott szoftverrel.


Kérdező, nem tudok annál jobb megoldást mondani, mint hogy keress egy vezetőt, aki ebben érintett és mondd el neki a problémádat.

márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nagyon is elvárható
márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!