Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjszakás műszakra valamilyen...

Éjszakás műszakra valamilyen tipp?

Figyelt kérdés
Kb.2 éve dolgozom 3 műszakban. De ez idő alatt még mindig nem szoktam meg az éjszakás műszakot. Elején még jó volt az éjszaka,elég jól bírtam,de nappal akkor sem tudtam aludni! Viszont minél többször voltam éjszakás,annál rosszabbul viseltem. Mostanra eljutottam odáig hogy másfél-max 2.óra alvásnál nem sikerül több nappal. Nem az éjszakával van gond,hanem utána nem tudok nappal aludni. A legutóbbi éjszakámban 3 hete,elkellett mennem táppénzre. Másfél órát aludtam,kedden is,szerdán is,mikorra eljutottam odáig hogy menjek dolgozni,nagyon kivoltam. Hányinger,fejfájás stb. Magas vérnyomásom szokott ilyenkor lenni. 2 műszakba sajnos nem raknak át,orvosi papírral mentem,és közölték,csak cukorbetegeknek megengedett. Így meg nem tudom mi lesz velem,teljesen kivagyok ilyenkor. Szerda/csütörtökre már nagyon rosszul vagyok. Nekem nem is az álmosság a bajom,néha nagyon rámtör,de inkább a fáradtságtól való,magas vérnyomás,gyomorfájdalom,fejfájdalom. Hozzáteszem minden műszak előtt,savlekötőt kell bevenni,már 1 éve,minden egyes éjszakás műszak előtt,mert erős hányingerem van,a sav miatt.
márc. 18. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, én pont nemsoká fogok indultni melóba, 12 óra éjszaka :D


Én simán tudok nappal is aludni. A redőnyt azért lehúzom, egyrészt a fény miatt, másrészt néha kicsit hangosak kint az emberek. (Az új szomszédaim annyira nem is, de akik nemrég költöztek el, na ők azok voltak.)

Én éjjel szoktam inni energiaitalt vagy kávét, de 4 után már nem. Ilyen 2-3 felé betolok egyet. Mire le tudok feküdni, 7:45 felé, már simán tudok aludni.


Mondjuk én bármikor el tudok aludni, mikor fáradt vagyok.

márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én hiába vagyok fáradt,olyankor nem tudok aludni
márc. 18. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első éjszaka szokott pocsék lenni,előtte nem tudok nappal aludni de azt három kávéval le szoktam nyomni valahogy félkómásan. Aludni csak töksötétben és csendben tudok szóval én be szoktam tenni ipari füldugót is hogy ne keljek föl semmi csörömpölésre. Dél körül általában fölébredek, elintézem a dolgaimat és megkajálok aztán délután három körül még vissza szoktam feküdni,ha olyankor sikerül elaludni az az alvás ér a legtöbbet,akkor semmi gondom nincs utána éjszaka. A koffeinnel óvatosan kell bánni,a hét hátralevő részében én éjfélkor megiszom a kávémat aztán már semmit mert még órákig pörgeti a szervezetet utána. Próbálkozhatsz gyógyszertárban kapható nyugtató hatású,elalvást segítő pirulákkal is hátha segít valamit de az biztos hogy az ember alapvetően nem éjszakai munkára van teremtve. A három műszakozás teljesen elcseszi a bioritmust és hosszabb távon ez meg fog látszani az emberen.
márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
15 éve nyomom így, nekem mostanra fáradt el a test és az elme. Alvással nincs bajom mint Neked, minden mással már igen. Sok volt ez a 15 év, és hát még mindíg nem szabadultam belőle. Amúgy én reggelente kiütöm magam sör-rövid kombóval, de ezt nem ajánlom.
márc. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szemmaszk és füldugó.

Éjszakás hétre ne legyen semmi programod.

Így menni fog, saját tapasztalat.

márc. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szolovjov ***** válasza:
100%
Nincs senki aki cserélne veled műszakot mikor éjjeles lennél? Nálunk van aki a délutánost utálja és szívesen cserél éjjelesre.
márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk ilyet nem lehet. Itt tavaj szeptemberben volt olyan,hogy mennem kellett Budapestre magándokihoz. Viszont délutánra kaptam időpontot,én délelőttös voltam,de viszont nem értem volna fel Budapestre,ha nem kéreckedek el. Jelentem tisztelettel,2 órakor van vége a munkaidőnek,fél2kor akartam eljönni. És közölték az irodában,hogy megkell kérdezni a felettesüket hogy elmehetek--e fél2kor,de ha igen akkor egy félnap szabit kell rá kivenni. Az utolsó fél órára.Műszakot meg egyáltalán nem lehet cserélni. Sajnos ez ilyen gyár
márc. 19. 12:28
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Én a helyedben keresnék másik munkát. Az éjszakai műszak már középtávon is baromira káros, de ha nálad már ilyen tünetek vannak, akkor gondolkodni se mernék rajta.

Megéri ezért már most rosszul lenned, mint egy 80 évesnek? Megéri ezért 20 évvel kevesebbet élni?

márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!