Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érjem el hogy a fizetés...

Hogyan érjem el hogy a fizetésem több legyen?

Figyelt kérdés

Hatvanban, egy gyárban vagyok egy éve gépbeállító, és 260-300.000 ezer közt keresek.

De úgy gondoljuk, hogy ennél jóval többet érdemlek, hisz naphoszatt ott vagyok. Sőt, éjszakásra is betesznek. Annyit nem keresek, hogy egy normális kocsit tudjak venni [ egy 22 éves Sharannal járok, van minden baja]. A cég meg nem ad kocsit, se pedig hitelt.



márc. 21. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
váltással
márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Miért adna neked bármilyen cég kocsit? Egy gépbeállítónak? Hol élsz te?
márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Beadod a jelentkezésed egy másik céghez magasabb fizetési igénnyel, ahol azt megadják, a jelenlegi munkahelyeden pedig felmondasz.


Ha kérdezik mi az oka, elmondod hogy találtál magasabb fizetésért hasonló munkát. Ha valóban többet érsz nekik, rálicitálnak. Ha nem, akkor is magasabb fizetéssel fogsz máshol dolgozni.

márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
1) Kérsz fizetésemelést, részletesen alátámasztva, hogy szerinted miért járna neked több. 2) Másik, jobban fizető munkát keresel. 3) Másodállást vállalsz.
márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: az 1-es pontot úgy értem, hogy azt támaszd alá, milyen szuper munkaerő vagy, amiért több járna neked szerinted, nem úgy, hogy jobb kocist tudj venni :D
márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Valamiért úgy érzem, hogy ez a Bosch jól beszipantott.


Elgondolkoztam afelett már, hogy váltok. Lehet beszerzek egy Taxi-vagy autómentős engedélyt.

márc. 21. 16:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Kérdés az hogy honnan lesz tőke, meg egy-kettő tréler. De ez hirtelen nem megy, számitások szerint 2027-28 végere összejön[ne]
márc. 21. 16:19
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Tisztázzuk: egy elmaradott régióban végzel kvázi betanított munkát. Azt nem írtad, mióta vagy a pozícióban és azt sem, heti szinten hány órát melózol tisztességesen.


De a leírtak, a munkakör alapján nem gondolnám, hogy ez többet érdemel... Mégis milyen jogalapon vársz magasabb fizut? Az, hogy egyéni elképzeléseid mik, a munkáltatónak túl sok köze nincs... A munkáltatónak ahhoz van köze, hogy egy szerződés keretein belül kiadd neked egy feladatot, neked rendelkezésre kell állnod, el kell végezned azt, amiért a szerződésben foglaltak szerint fizet bért. Schluss... Az, hogy mi a helyzet csajokkal, hogy milyen okostelót, autót, utazást, wellnesst akarsz, az a munkáltató szemszögéből egyéni szoc prob.

márc. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 indaboy válasza:
100%

A leírtak szerint ez nem a Bosch. Ezt abból gondolom, ha gépbeállító vagy, több műszakos, éjszakára is mész, kizárt hogy a bruttódat ne kapd meg. Ha vállalsz túlórát, akkor meg főleg.

Dolgozói értékelések vannak, ha azon jó visszajelzést kapsz, akkor fizetési kategória emelése is várható. De nyilván itt figyelik az egyéni teljesítményt is.

Azt nem írtad, hogy honnan jársz. Csak mert van céges busz, neked nem kell kocsival bejárnod. Ha helyi vagy, akkor meg járj bringával, rollerral, mert a céget k*rvára nem érdekli milyen kocsid van. Én is pl. kiemelt pozícióban vagyok, nekem is egy 20 éves kocsim van, mégsem panaszkodok senkinek. A céges autó egy bizonyos pozíciótól jár, ha ez motivál, akkor menj karrier programra, és kb 5-6 éven belül talán már elérheted ezt.


De ha ez a pénz kevés, előtted a lehetőség, keress mást. Ha annyira jól dolgozol, hogy szerinted a jelenlegitől többet érdemelsz, akkor fogsz találni munkát máshol.

márc. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem meg sehogy! Túlórázz! Sajnos ez ilyen miis igy vagyunk ezzel :(
márc. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!