Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha szánt szándékkal ki akarom...

Ha szánt szándékkal ki akarom rugatni magam és ez a viselkedésemben is nyílvánvalónak tűnne, akkor milyen jogi következményei lennének?

Figyelt kérdés
Egy nagy áruházban dolgozom, a vezetők nem befolyásos üzletemberek, munkások ők is. Az egyik vezető nagyon pikkel rám. Ha szánt szándékkal mondok neki valamilyen sértőt és ezért felvelisznek a HRbe én meg lazán vállalom az egészet, akkor ennek vannak jogi következményei? Mármint kijátszom a 30 napos felmondási szabályt azzal, hogy teremtek szánt szándékkal egy kellemetlen helyzetet. Akkor mi lesz? Megvádolhatnak engem bármivel is?

#munkahely #Csoportvezető/felettes
márc. 27. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Ha a mobbing szintjét eléri a munkahelyi megalázás, elvileg az indok az azonnali felmondásra. Viszont azt érdemes átgondolni, milyen bizonyítékokat lehet begyűjteni, és hogyan.


Amúgy szerintem asszertív módon rendreutasíthatod a vezetőt, ha valóban mobbing viselkedést mutat föl.

márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, ennél sokkal egyszerűbb, ha reggel bemész, megmondod a főnöknek, hogy te mától csak a fenekedet vakarni jársz ide, és tényleg nem csinálsz semmit. Utasítanak arra, hogy menj oda? Nem mész oda. Utasítanak arra, hogy csinálj meg valamit? Nem csinálsz meg semmit. Ülsz és nézel magad elé egykedvűen. 8 órán át.

Szerintem másnap kirúgnak. Vagy a főnököd idegösszeomlást kap, és akkor érdemes is maradnod abban az állásban. :-)))

márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!